Evenemangsgatan, Solna kommun

Evenemangsgatan

Bostäder till salu - Evenemangsgatan, Solna kommun

Sortera på

8 bostäder till salu

4 dagar

3 rum lägenhet på Evenemangsgatan 34 Arenastaden, Solna kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Evenemangsgatan 34 Arenastaden, Solna kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Evenemangsgatan 34 Arenastaden, Solna kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Evenemangsgatan 34 Arenastaden, Solna kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Evenemangsgatan 34 Arenastaden, Solna kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:10

Evenemangsgatan 34

Lägenhet
Arenastaden, Solna kommun
Notar
4 395 000 kr
65 m²
3 rum
vån 6/22
4 446 kr/mån
67 615 kr/m²

Gavel 3a med ljusinsläpp från två väderstreck. Vardagsrum med öppen planlösning mot kök samt utsikt ut mot Råstasjön. Balkong, vardagsrums- och köksfönster ligger i bästa sydväst läge. Från vardagsrum har du tillgång till den stora inglasade balkongen om ca 12 kvm. Fullt utrustat kök med häll, ugn, mikro, kyl och frys, köksfläkt och diskmaskin. NÄROMRÅDET I denna del av Solna kallat…

Premium
Balkong
Hiss
Notar
Notar
2 rum lägenhet på Evenemangsgatan 40 Arenastaden, Solna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Evenemangsgatan 40 Arenastaden, Solna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Evenemangsgatan 40 Arenastaden, Solna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Evenemangsgatan 40 Arenastaden, Solna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Evenemangsgatan 40 Arenastaden, Solna kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:30

Evenemangsgatan 40

Lägenhet
Arenastaden, Solna kommun
Notar
2 995 000 kr
43 m²
2 rum
vån 13/22
3 466 kr/mån
69 651 kr/m²

*Månadsavgiften sänktes med 10% från 1 dec 2025!* Perfekt 2:a högt upp i huset med en stor möblerbar balkong om ca 15 kvm, ett välplanerat vardagsrum och öppen planlösning mot kök. Denna bostad ett perfekt boende i Solnas nya moderna stadsdel intill Strawberry Arena och Mall of Scandinavia! Härligt kvalitetsboende i yteffektiv tvåa med moderna materialval, hög standard och bra planlösning.…

Premium
Balkong
Hiss
Notar
Notar

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

6 dagar

2 rum lägenhet på Evenemangsgatan 34, 12 tr! Råsunda, Solna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Evenemangsgatan 34, 12 tr! Råsunda, Solna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Evenemangsgatan 34, 12 tr! Råsunda, Solna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Evenemangsgatan 34, 12 tr! Råsunda, Solna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Evenemangsgatan 34, 12 tr! Råsunda, Solna kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:40

Evenemangsgatan 34, 12 tr!

Lägenhet
Råsunda, Solna kommun
Bergets Ro Fastighetsförmedling
3 395 000 kr
49 m²
2 rum
vån 12/22
3 351 kr/mån
69 286 kr/m²

Nu har du chansen att förvärva en unik lägenhet högt upp i huset på attraktiva Evenemangsgatan 34. Här bor du i ett perfekt läge med närhet till kommunikationer, Mall of Scandinavia, grönområden och Stockholms innerstad. Bostaden är uppförd 2018 och erbjuder 2 rum om 49 välplanerade kvadratmeter. Genom den välisolerade säkerhetsdörren välkomnas du in i en inbjudande hall med goda…

Premium
Balkong
Hiss
Bergets Ro Fastighetsförmedling
Bergets Ro Fastighetsförmedling

12 dagar

Evenemangsgatan 40

Lägenhet
Arenastaden, Solna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Solna
2 995 000 kr
43 m²
2 rum
vån 20/22
3 466 kr/mån
69 651 kr/m²

Nu har du chansen att förvärva en 2-rummare – belägen högt upp på våning 20 med ett fantastiskt läge. Här bor du utan insyn med en milsvid utsikt som verkligen imponerar, i ett modernt hus från 2018. I hallen möts du av en välkomnande känsla med goda förvaringsmöjligheter i platsbyggda garderober samt säkerhetsdörr. Lägenheten präglas av ljusa ytskikt och genomgående ekparkett som tillsammans…

Premium
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Solna
Svensk Fastighetsförmedling Solna

18 dagar

Evenemangsgatan 34

Lägenhet
Arenastaden, Solna kommun
More Fastighetsförmedling
3 495 000 kr
53 m²
3 rum
vån 3
3 626 kr/mån
65 943 kr/m²

På attraktiva Evenemangsgatan 34 i Arenastaden erbjuds en välplanerad och modern trea om 53 kvm med ett läge på våning 3. Bostaden kombinerar effektiv planlösning med en kvalitet som är svår att hitta i denna storlek, där varje kvadratmeter är noggrant utnyttjad. Det som verkligen särskiljer bostaden är den generösa inglasade balkongen om cirka 19 kvm, vilket skapar ett extra rum som förlänger…

Premium
Balkong
Hiss
More Fastighetsförmedling
More Fastighetsförmedling

25 dagar

Evenemangsgatan 34

Lägenhet
Arenastaden, Solna kommun
More Fastighetsförmedling
4 395 000 kr
69 m²
3 rum
vån 7
5 561 kr/mån
63 696 kr/m²

Högt upp i huset, med en fri vy över Råstasjön, väntar ett hem som kombinerar modern arkitektur med ett av Arenastadens mest eftertraktade lägen. På våning 7 i ett stilrent hus från 2018 erbjuds denna smakfulla trerummare om 69 kvadratmeter där varje detalj är vald för att skapa ett boende utöver det vanliga. Bostaden präglas av ett generöst ljusinsläpp och en genomtänkt planlösning som låter…

Premium
Balkong
Hiss
More Fastighetsförmedling
More Fastighetsförmedling
2 rum lägenhet på Evenemangsgatan 30 Arenastaden, Solna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Evenemangsgatan 30 Arenastaden, Solna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Evenemangsgatan 30 Arenastaden, Solna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Evenemangsgatan 30 Arenastaden, Solna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Evenemangsgatan 30 Arenastaden, Solna kommun - bild 5
Budgivning pågår

Evenemangsgatan 30

Lägenhet
Arenastaden, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna
3 495 000 kr
49 m²
2 rum
vån 14/21
3 176 kr/mån
71 327 kr/m²

Här erbjuds en modern och stilren bostad med öppen planlösning mellan kök och vardagsrum, en social yta som bjuder in till både vardagsliv och umgänge. Köket är smakfullt utformat med genomtänkta tillval som höjer både känsla och funktion, med stilrena materialval och en modern utformning som skapar ett exklusivt helhetsintryck. Det rymliga sovrummet erbjuder en lugn och harmonisk miljö med…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Arenastaden, Solna kommun
Sön 17 maj

Evenemangsgatan 40

Lägenhet
Arenastaden, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna
3 750 000 kr
57 m²
2 rum
vån 19/22
4 595 kr/mån
65 789 kr/m²
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna

Visar alla 8

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet