1/12

8 495 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
5 rum
Boarea
111,5 m²
Våning
5, hiss finns
Avgift
7 757 kr/mån
Pris/m²
76 188 kr/m²
Antal besök
91
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Välkommen in i en härlig femrummare högts upp i huset med gott om plats för familjen. Upptäck två stora terrasser, halvöppen social planlösning, egna rum till barnen och praktiska lösningar som god förvaring och dubbla badrum. Med tillträde i augusti nästa år har du gott om tid att planera din flytt utan en massa stress.
Kliv in i en trevlig entré med klinkergolv som är både praktiskt och snyggt. Här finns gott om plats för avhängning samt bra förvaring av ytterkläder och skor i en skjutdörrsgarderob med städskåp. I det här hemmet hittar du även förvaring i tre praktiska klädkammare i anslutning till sovrummen. Här får alla i familjen chans att hålla ordning på sina kläder. Bostadsrättens två helkaklade badrum har dusch, och i det större finns möjlighet att välja ett badkar om familjen istället föredrar sköna bad. Här hittar du även tvättmaskin samt torktumlare, och ovanpå maskinerna finns en praktisk arbetsbänk som gör det lättare att vika tvätten samt väggskåp för extra förvaring.
Halvöppen planlösning och härliga terrasser
Det här är ett hem för dig som gärna bjuder hem släkt och vänner till födelsedagar, söndagsmiddagar och högtider. De stora sociala ytorna har praktiskt och snyggt vinkelkök och halvöppen planlösning, vilket ger dig som står vid spisen möjlighet att förbereda det sista inför middagen ostörd, medan gästerna umgås i soffan. Från både köket och vardagsrummet tar du dig ut på hemmets två härliga terrasser. De breder ut sig mot olika väderstreck så du har både sol och svalkande skugga under dagen. Här kan du inreda med sköna sittgrupper, solstolar, parasoll, en matplats och vackra krukor, för att sen kunna njuta av fina sommardagar och ljumma kvällar utan att behöva ta dig hemifrån.