Logotyp av Fastighetsbyrån Solna
Logotyp av Fastighetsbyrån Solna

Hagalundsgatan 32, vån 5

Hagalund, Solna kommun

Visa på karta

2 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2.5 rum
    Boarea
    56,9 m²
    Våning
    5 av 13, hiss finns
    Avgift
    3 604 kr/mån

Förening
HSB BRF Blåkulla nr 248 i Solna
Energiklass
D
Pris/m²
40 334 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
2.5 ROK I HAGALUND Välkommen till en trevlig bostadsrätt i Solna, belägen på våning 6 av 13 i HSB Brf Blåkulla 248. Denna bostadsrätt har en boyta på 56,9 kvm och erbjuder två rum. Här har vi möjlighet att skapa ett personligt hem tillsammans med lite kärlek och kreativitet. Solna är ett populärt område med närhet till både stadsliv och grönområden. Här finns smidiga kommunikationer in till centrala Stockholm med både tunnelbana och pendeltåg. Dessutom finns det gott om affärer, restauranger och caféer runt omkring. Solna Centrum ligger endast ett stenkast bort, vilket gör shopping och ärenden enkelt och bekvämt. Brf Blåkulla 248 är en välskött förening som ger en trygg boendemiljö. Föreningens läge gör det enkelt att ta del av allt som Solna har att erbjuda, oavsett om du vill ta en promenad i den vackra Hagaparken eller besöka något av de närliggande kulturella platserna. Detta är en bostad med stor potential att bli ett mysigt hem för den nya ägaren. Tveka inte att höra av dig för mer information eller för att boka en visning. Vi ser fram emot att träffas och hjälpa dig vidare!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Blåkulla nr 248 i Solna

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling