Långbro, Stockholms kommun

Långbro

Bostäder till salu - Långbro, Stockholms kommun

Sortera på

14 bostäder till salu

Idag

3,5 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 74 Älvsjö, Stockholms kommun - bild 1
3,5 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 74 Älvsjö, Stockholms kommun - bild 2
3,5 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 74 Älvsjö, Stockholms kommun - bild 3
3,5 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 74 Älvsjö, Stockholms kommun - bild 4
3,5 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 74 Älvsjö, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj

Stora Kvinns väg 74

Lägenhet
Älvsjö, Stockholms kommun
7 495 000 kr
106 m²
3,5 rum
vån 2/3
8 277 kr/mån
70 708 kr/m²

Välkommen till en unik och karaktärsfull bostad på Stora Kvinns väg 74 – där historisk charm möter modern komfort i perfekt harmoni. Lägenheten med sina 106 kvadratmeter erbjuder en genomtänkt och funktionell planlösning. Här möts du av en inbjudande hall med platsbyggda garderober och gäst-WC i direkt anslutning – en uppskattad detalj för både vardag och sociala tillfällen. Bostadens…

Premium
Hiss
Alicia Edelman

5 dagar

2 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 78, vån 3 Långbro Park - Älvsjö, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 78, vån 3 Långbro Park - Älvsjö, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 78, vån 3 Långbro Park - Älvsjö, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 78, vån 3 Långbro Park - Älvsjö, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 78, vån 3 Långbro Park - Älvsjö, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:15

Stora Kvinns väg 78, vån 3

Lägenhet
Långbro Park - Älvsjö, Stockholms kommun
BOSTHLM
2 995 000 kr
45 m²
2 rum
vån 3
4 510 kr/mån
66 556 kr/m²

Välkommen till ett underbart boende i vacker parkmiljö! Denna smart planerade lägenhet har en totalyta om 59 kvm (Boarea 45 kvm + golvyta loft ca 14 kvm) och disponeras idag med ett 2 separata sovloft, det ena ovan kök och det andra ovan del av vardagsrum. Vardagsrummet kan även delas av för ytterligare sovrum. Lägenheten karaktäriseras av en enorm takhöjd, stora vackra fönsterpartier med djupa…

Premium
BOSTHLM
BOSTHLM

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

6 dagar

Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
Sön 17 maj kl 11:00

Lievägen 51A

Lägenhet
Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
1 900 000 kr
25 m²
1 rum
vån 1/1
479 kr/mån
76 000 kr/m²
Nyproduktion
Inflyttningsklar
Uteplats
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

10 dagar

Älvsjö, Stockholms kommun
Budgivning pågår

Västerängsvägen 16

Villa
Älvsjö, Stockholms kommun
Historiska Hem
11 995 000 kr
166 + 90 m²
7 rum
1 317 m² tomt
Historiska Hem
Historiska Hem

11 dagar

3 rum lägenhet på Blackensvägen 26 B, 2tr Älvsjö, Stockholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Blackensvägen 26 B, 2tr Älvsjö, Stockholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Blackensvägen 26 B, 2tr Älvsjö, Stockholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Blackensvägen 26 B, 2tr Älvsjö, Stockholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Blackensvägen 26 B, 2tr Älvsjö, Stockholms kommun - bild 5

Blackensvägen 26 B, 2tr

Lägenhet
Älvsjö, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Älvsjö/Bandhagen
2 995 000 kr
65 m²
3 rum
vån 2/2
3 684 kr/mån
46 077 kr/m²

Mittemot Älvsjös villaidyll finner ni denna mysiga trea med renoverat kök och badrum. Här finns lättmöblerade rum i bra storlek och ett härligt och stort vardagsrum med gott om plats för både soffhörna och matplatsen att duka upp till när gästerna är på besök. Trivsamt kök med matplats för ca 4-6 personer och här finns även en diskmaskin installerad för den bekväme. Renoverat och fint badrum med…

Premium
Svenska Mäklarhuset Älvsjö/Bandhagen
Svenska Mäklarhuset Älvsjö/Bandhagen
7 rum villa på Krakstigen 11 Långbro, Stockholms kommun - bild 1
7 rum villa på Krakstigen 11 Långbro, Stockholms kommun - bild 2
7 rum villa på Krakstigen 11 Långbro, Stockholms kommun - bild 3
7 rum villa på Krakstigen 11 Långbro, Stockholms kommun - bild 4
7 rum villa på Krakstigen 11 Långbro, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Krakstigen 11

Villa
Långbro, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
12 350 000 kr
136 + 45 m²
7 rum
604 m² tomt

Modern och unik villa om totalt 181 kvm på återvändsgränd i lugna och barnvänliga Långbro. Detta är ett välskött, modernt hus med fina materialval och moderna tekniklösningar. Huset har ett trevligt kök i öppen planlösning med matsal och vardagsrum. En sprakande öppen spis binder samman rummet. Härifrån nås den härliga altanen i nordvästläge med eftertraktad eftermiddags- och kvällssol. På…

Premium
Energieffektiv
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

12 dagar

2 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 58 Älvsjö-Långbro Park, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 58 Älvsjö-Långbro Park, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 58 Älvsjö-Långbro Park, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 58 Älvsjö-Långbro Park, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 58 Älvsjö-Långbro Park, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:30

Stora Kvinns väg 58

Lägenhet
Älvsjö-Långbro Park, Stockholms kommun
3 695 000 kr
58 m²
2 rum
vån 2/5
4 307 kr/mån
63 707 kr/m²

Stor balkong - Hiss direkt till garage - Möjlig 3:a Välkommen till en välplanerad och trivsam tvåa som passar utmärkt för både singelhushållet, paret eller den lilla familjen! På Stora Kvinns väg 58 bor du i den omtyckta bostadsrättsföreningen Hängpilarna, som består av 91 lägenheter. Fastigheten uppfördes av JM 2008 och ligger i ett lugnt, grönskande område med direkt närhet till vackra…

Premium
Balkong
Hiss
4 rum lägenhet på Blågransvägen 4, 2 tr Långbro Park, Stockholms kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Blågransvägen 4, 2 tr Långbro Park, Stockholms kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Blågransvägen 4, 2 tr Långbro Park, Stockholms kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Blågransvägen 4, 2 tr Långbro Park, Stockholms kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Blågransvägen 4, 2 tr Långbro Park, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Blågransvägen 4, 2 tr

Lägenhet
Långbro Park, Stockholms kommun
5 500 000 kr
101,5 m²
4 rum
vån 3/4
8 418 kr/mån
54 187 kr/m²

Efterlängtat 4:a i populära Långbro park med inglasad balkong i bästa sydväst! Generöst vardagsrum med öppen planlösning mot matplatsen och köket. Stilfullt och påkostat kök från Vedum med alla vitvaror i stilfullt vitt. Två generösa sovrum och ett matsalsrum som lätt kan göras om till ett tredje sovrum. Hall med stor klädkammare, gott om plats för avhängning, en gästtoalett och ett separat,…

Premium
Balkong
Hiss

18 dagar

4,5 rum lägenhet på Johan Skyttes väg 374 Långbro Park - Älvsjö, Stockholms kommun - bild 1
4,5 rum lägenhet på Johan Skyttes väg 374 Långbro Park - Älvsjö, Stockholms kommun - bild 2
4,5 rum lägenhet på Johan Skyttes väg 374 Långbro Park - Älvsjö, Stockholms kommun - bild 3
4,5 rum lägenhet på Johan Skyttes väg 374 Långbro Park - Älvsjö, Stockholms kommun - bild 4
4,5 rum lägenhet på Johan Skyttes väg 374 Långbro Park - Älvsjö, Stockholms kommun - bild 5

Johan Skyttes väg 374

Lägenhet
Långbro Park - Älvsjö, Stockholms kommun
BOSTHLM
6 395 000 kr
94 m²
4,5 rum
7 993 kr/mån
68 032 kr/m²

Accepterat pris - vänligen kontakta mäklaren för bokad visning! En sekelskiftesdröm mitt i Långbro Park väntar här på Johan Skyttes väg 374! Det här hemmet skiljer sig från mängden och bör tilltala den som söker något extra. Den egna entrén, den trädäckade uteplatsen och de spröjade fönstren med djupa nischer ger hemmet karaktär och en radhuskänsla. Tilltalande planlösning där…

Premium
Uteplats
BOSTHLM
BOSTHLM

21 dagar

2 rum lägenhet på Johan Skyttes Väg 398 Långbro park, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Johan Skyttes Väg 398 Långbro park, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Johan Skyttes Väg 398 Långbro park, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Johan Skyttes Väg 398 Långbro park, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Johan Skyttes Väg 398 Långbro park, Stockholms kommun - bild 5

Johan Skyttes Väg 398

Lägenhet
Långbro park, Stockholms kommun
Notar
3 495 000 kr
54 m²
2 rum
vån 1/4
4 832 kr/mån
64 722 kr/m²

Välkomna till denna fantastiska lägenhet i Långbro Park! När du stiger in i bostaden möts du direkt av den höga takhöjden och ett ljusinsläpp som gör lägenheten väldigt varm och behaglig. Lägenheten har en optimal och modern planlösning som speglas direkt när man kliver in i köket som har en öppen yta till vardagsrummet. Den förlängs även genom uteplatsen som med direkt anslutning till…

Premium
Uteplats
Hiss
Energieffektiv
Notar
Notar

26 dagar

2 rum lägenhet på Långbrovägen 76 Älvsjö - Långbro, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Långbrovägen 76 Älvsjö - Långbro, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Långbrovägen 76 Älvsjö - Långbro, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Långbrovägen 76 Älvsjö - Långbro, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Långbrovägen 76 Älvsjö - Långbro, Stockholms kommun - bild 5

Långbrovägen 76

Lägenhet
Älvsjö - Långbro, Stockholms kommun
BOSTHLM
1 575 000 kr
40 m²
2 rum
vån 0
5 164 kr/mån
39 375 kr/m²

Välkommen till denna verkligen unika och mycket speciella lägenhet med delar som gör den till ett perfekt boende för dom flesta, mycket smakfullt inredd med en fin layout som bjuder in till ett socialt liv med familj och vänner. Egen ingång och uteplats mitt i villaidyllen. Radhuskänsla i en lägenhet är sällsynt - nu har du chansen, en unik lägenhget på många sätt - välkommen på visning. - …

Premium
Uteplats
BOSTHLM
BOSTHLM

April 2026

2,5 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 78 Långbro Park, Stockholms kommun - bild 1
2,5 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 78 Långbro Park, Stockholms kommun - bild 2
2,5 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 78 Långbro Park, Stockholms kommun - bild 3
2,5 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 78 Långbro Park, Stockholms kommun - bild 4
2,5 rum lägenhet på Stora Kvinns väg 78 Långbro Park, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Stora Kvinns väg 78

Lägenhet
Långbro Park, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 350 000 kr
54 m²
2,5 rum
vån 1/3
4 987 kr/mån
62 037 kr/m²

Välkommen till denna unika och charmiga bostad på Stora Kvinns väg 78, belägen i en vacker fastighet från 1909, mitt i idylliska Långbro Park. Här erbjuds ett hem utöver det vanliga med ca 3,70 meter i takhöjd, vilket skapar en fantastisk rymd och en luftig atmosfär. De fantastiska, spröjsade fönsterpartierna ger ett generöst ljusinsläpp och förstärker bostadens karaktär och elegans. Redan vid…

Premium
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
1 ledig bostad

Lievägen 51 - Uniformen 18

Lägenhet
Älvsjö/långbro, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
fr. 1 900 000 kr
25 m²
1 rum
fr. 479 kr/mån
fr. 76 000 kr/m²
Nybyggnadsprojekt
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

September 2025

Älvsjö, Stockholms kommun

TRUMSLAGARGATAN 22

Lägenhet
Älvsjö, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
1 995 000 kr
27 m²
1 rum
vån 0/3
2 403 kr/mån
73 889 kr/m²
Uteplats
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

Visar alla 14

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet