Logotyp av BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Logotyp av BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

Tellusborgsvägen 92, vån 5

Midsommarkransen / Telefonplan, Stockholms kommun

Visa på karta

2 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1.5 rum
    Boarea
    35 m²
    Våning
    5 av 6, hiss finns
    Avgift
    2 717 kr/mån
    Driftkostnad
    6 420 kr/år

Byggår
2012
Förening
BRF Insteget
Energiklass
D
Pris/m²
77 000 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
SOLDRÄNKT BALKONG I SÖDERLÄGE! - Högt och fritt läge på våning 5 av 6 - Fantastiskt ljusinsläpp genom stort fönsterparti i söder - Vacker utsikt över takåsarna - Alla tänkbara moderna bekvämligheter som diskmaskin, tvättmaskin, golvvärme och hiss - Modernt kök med diskmaskin - Helkaklat och stilrent badrum med tvättmaskin, golvvärme och handdukstork - Sovalkov om 140 cm - Balkong i söderläge som fullkomligt badar i sol - Stor och stabil förening som äger marken, har låga avgifter och fördelaktigt pris för bredband och gym - Centralt belägen i Midsommarkransen/Telefonplan där det kryllar av trevliga restauranger, mysiga caféer och charmiga butiker - Utmärkta kommunikationer med endast tre minuter till tunnelbanan som tar er vidare till Södermalm på fem minuter Varmt välkomna till denna ljusa och välplanerade 1,5:a attraktivt belägen i idylliska Midsommarkransen/Telefonplan. Bostaden utmärker sig med sitt fria läge högt upp på vån 5 av 6, ett fantastiskt ljusinsläpp genom det stora fönsterpartiet i söder som låter dagsljuset flöda in fritt, en öppen och social planlösning mellan kök och vardagsrum, en hög modern standard genomgående i hela lägenheten samt en soldränkt balkong i söderläge. Vidare erbjuds ni ett fräscht kök med diskmaskin, ett helkaklat badrum med tvättmaskin, handdukstork och golvvärme samt en praktisk sovalkov om ca 140 cm. Brf Insteget är en stor och stabil förening som äger marken (=ej tomträtt), har låga avgifter och ett fördelaktigt avtal för fiberbredband via Ownit. I föreningen finns det två stycken tvättstugor, fyra stycken hissar, parkeringsgarage samt ett fräscht gym med rabatterade priser för föreningens medlemmar. Till lägenheten hör nyttjanderätten till ett källarförråd. Här i Midsommarkransen/Telefonplan bor ni i charmiga kvarter som erbjuder ett gediget utbud av mysiga caféer, kvalitativa restauranger och trevliga butiker. Kommunikationerna är utmärkta och tunnelbanan tar er vidare till Södermalms härliga puls på endast fem minuter och till T-centralen på 14 minuter. Missa inte denna, anmäl ditt intresse via mäklarens hemsida!