Stora Kvinns väg 74

Stockholms kommun

Visa på karta

7 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3.5 rum
    Boarea
    106 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns
    Avgift
    8 277 kr/mån
    Driftkostnad
    8 500 kr/år

Byggår
1909
Förening
BRF Ekparken
Energiklass
D
Pris/m²
70 708 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till en unik och karaktärsfull bostad på Stora Kvinns väg 74 – där historisk charm möter modern komfort i perfekt harmoni. Lägenheten med sina 106 kvadratmeter erbjuder en genomtänkt och funktionell planlösning. Här möts du av en inbjudande hall med platsbyggda garderober och gäst-WC i direkt anslutning – en uppskattad detalj för både vardag och sociala tillfällen. Bostadens takhöjd kombinerat med sina tidstypiska fönster med djupa nischar ger ett fantastiskt ljusinsläpp och en luftig känsla i hela hemmet. Den smarta planlösningen skapar naturliga sociala ytor samtidigt som det finns gott om utrymme för avskildhet. Fastigheten från 1909 genomgick en omfattande renovering 2001–2002 vilket ger dig det bästa av två världar – tidstypisk karaktär kombinerad med moderna bekvämligheter. Här bor du med Långbro park bokstavligen utanför dörren och närhet till service, kommunikationer, skolor och förskolor. Det här är ett hem som måste upplevas på plats – kontakta ansvarig mäklare för mer information och bokning av visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Ekparken

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling