Kallhäll, Järfälla kommun

Kallhäll

Alla slutpriser för bostäder - Kallhäll, Järfälla kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

4 597 sålda bostäder

Sålt i mars 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 mar. 2026

Gjutarplan 2

Lägenhet
Kallhäll Centrum, Järfälla kommun
Mäklarringen Järfälla

35 m²

1 rum

3 332 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 490 000 kr±0 %

42 571 kr/m²

Mäklarringen Järfälla
Mäklarringen Järfälla
Ulvsättragränd 5 Vån 5/5, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 23 mar. 2026

Ulvsättragränd 5 Vån 5/5

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

34 m²

1,5 rum

2 816 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr

41 176 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2026

Maskinistvägen 7

Lägenhet
Järfälla, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

47 m²

2 rum

3 651 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr+2 %

56 383 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 mar. 2026

Trehörningen 5

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

71 m²

3 rum

6 244 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 850 000 kr-3 %

26 056 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 mar. 2026

Kopparvägen 31, 7tr

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla

60,3 m²

2 rum

3 345 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr±0 %

31 509 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2026

Kopparvägen 21

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svenska Mäklarhuset Järfälla

107,2 m²

5 rum

6 526 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

27 938 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Järfälla
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2026

Biskop Johannes väg 6

Villa
Stäket, Järfälla kommun
Mäklarringen Järfälla

180+102 m²

7 rum

1 019 m²

Slutpris 7 200 000 kr-4 %
Mäklarringen Järfälla
Mäklarringen Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2026

Stäkshöjden 34

Villa
Stäket, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

154+9 m²

5 rum

432 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 250 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2026

Sagovägen 19

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla

77,1 m²

3 rum

5 315 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 095 000 kr±0 %

27 173 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2026

Emaljvägen 10

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

39,5 m²

1,5 rum

2 880 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr±0 %

41 772 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Rondellen 6, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 16 mar. 2026

Rondellen 6

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

57 m²

2 rum

5 694 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr±0 %

21 930 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Soldat Winges gränd 4, Stäket, Järfälla kommun
  • Såld 15 mar. 2026

Soldat Winges gränd 4

Radhus
Stäket, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

138 m²

5 rum

309 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 300 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Lädersättravägen 58, Järfälla, Järfälla kommun
  • Såld 14 mar. 2026

Lädersättravägen 58

Radhus
Järfälla, Järfälla kommun
Magnusson Mäkleri Norrtälje AB

134 m²

5 rum

181 m²

Slutpris 3 305 000 kr-13 %
Magnusson Mäkleri Norrtälje AB
Magnusson Mäkleri Norrtälje AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2026

Pressarvägen 25

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

46 m²

2 rum

3 535 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 920 000 kr-2 %

41 739 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2026

Svetsarvägen 11

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Mäklarringen Järfälla

92 m²

4 rum

6 133 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr-2 %

27 717 kr/m²

Mäklarringen Järfälla
Mäklarringen Järfälla
Knektvägen 43I, Stäket, Järfälla kommun
  • Såld 12 mar. 2026

Knektvägen 43I

Lägenhet
Stäket, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

24,7+12,7 m²

1 rum

3 468 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 185 000 kr-1 %

47 976 kr/m²

Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 mar. 2026

Kopparvägen 21

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

107,5 m²

5 rum

6 438 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr-10 %

26 047 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Jakob Ulvssons väg 18, Stäket, Järfälla kommun
  • Såld 10 mar. 2026

Jakob Ulvssons väg 18

Villa
Stäket, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

99+23 m²

5 rum

1 005 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 000 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2026

Teknikvägen 45

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

160,5 m²

5 rum

10 926 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 695 000 kr±0 %

16 791 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Birger Dahlerus Väg 8B, 4 tr., Bolinder Strand - Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 7 mar. 2026

Birger Dahlerus Väg 8B, 4 tr.

Lägenhet
Bolinder Strand - Kallhäll, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

101 m²

4 rum

7 525 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 050 000 kr+3 %

40 099 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

Ulvsättragränd 9

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

47,5 m²

2 rum

3 623 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 750 000 kr±0 %

36 842 kr/m²

Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2026

Maskinistvägen 1

Lägenhet
Bolinder Strand, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

68 m²

2 rum

5 360 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 625 000 kr±0 %

38 603 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2026

Bellisvägen 4B

Radhus
Kallhäll, Järfälla kommun
Notar Mäklare Järfälla

127 m²

5 rum

6 600 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 100 000 kr-5 %

32 283 kr/m²

Notar Mäklare Järfälla
Notar Mäklare Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2026

Skvadrongränd 15

Villa
Stäket, Järfälla kommun
Svenska Mäklarhuset Järfälla

103+6 m²

4 rum

222 m²

Slutpris 4 925 000 kr+5 %
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2026

Trehörningen 21, 1tr

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla

54 m²

2 rum

4 952 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 595 000 kr+7 %

29 537 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2026

Kopparvägen 34

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

58 m²

2 rum

5 472 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 535 000 kr-3 %

26 466 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 mar. 2026

Askungevägen 15

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Notar Mäklare Järfälla

84 m²

3 rum

6 482 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 625 000 kr-2 %

19 345 kr/m²

Notar Mäklare Järfälla
Notar Mäklare Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 mar. 2026

Kopparvägen 19

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

94,4 m²

4 rum

5 636 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 575 000 kr±0 %

27 278 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla

Sålt i februari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2026

Lädersättravägen 95

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Notar Mäklare Järfälla

62 m²

2 rum

4 917 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 660 000 kr+4 %

26 774 kr/m²

Notar Mäklare Järfälla
Notar Mäklare Järfälla
Ulvsättragränd 1, vån 5/5, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Ulvsättragränd 1, vån 5/5

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

34 m²

1,5 rum

2 816 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 365 000 kr-2 %

40 147 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Almarevägen 12A, Stäket, Järfälla kommun
  • Såld 25 feb. 2026

Almarevägen 12A

Lägenhet
Stäket, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

55 m²

2 rum

4 154 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 300 000 kr-8 %

41 818 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2026

Kallhällsleden 8A

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

91 m²

4 rum

7 541 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 195 000 kr±0 %

35 110 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 feb. 2026

Birger Dahlerus Väg 5

Lägenhet
Bolinder Strand, Järfälla kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla

35 m²

1 rum

3 396 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr+3 %

47 143 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 feb. 2026

Svetsarvägen 3

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

92 m²

4 rum

6 591 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 030 000 kr+1 %

32 935 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 feb. 2026

Kopparvägen 5

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

110 m²

5 rum

6 579 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 495 000 kr-9 %

31 773 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Svetsarvägen 13, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 22 feb. 2026

Svetsarvägen 13

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

92 m²

4 rum

6 521 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

32 554 kr/m²

Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2026

Smedvägen 22

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Mäklarringen Järfälla

67 m²

3 rum

5 153 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 290 000 kr±0 %

34 179 kr/m²

Mäklarringen Järfälla
Mäklarringen Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2026

Aron lindgrens väg 2

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svenska Mäklarhuset Järfälla

80 m²

3 rum

5 277 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 695 000 kr±0 %

46 188 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Järfälla
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2026

Almarevägen 12B

Lägenhet
Stäket, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

72 m²

3 rum

5 077 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 690 000 kr±0 %

37 361 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 feb. 2026

Lädersättravägen 99

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

81 m²

3 rum

6 623 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

17 901 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 feb. 2026

Kopparvägen 23

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla

61 m²

2 rum

3 595 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr-2 %

30 328 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 feb. 2026

Kopparvägen 63

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

60 m²

2 rum

4 716 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 625 000 kr±0 %

27 083 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 feb. 2026

VÅRÅSVÄGEN 1

Villa
Stäket, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

181 m²

7 rum

751 m²
  • Uteplats

Slutpris 8 050 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Mistelvägen 5, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 13 feb. 2026

Mistelvägen 5

Villa
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

183+33 m²

5 rum

695 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 10 350 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2026

Björnstiernas väg 5

Villa
Stäket, Järfälla kommun
Svenska Mäklarhuset Järfälla

177+25 m²

7 rum

1 987 m²

Slutpris 6 495 000 kr±0 %
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2026

Iljansbodavägen 18B

Villa
Stäket, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

46 m²

2 rum

870 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 600 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2026

Kopparvägen 37

Lägenhet
Järfälla, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

60,8 m²

2 rum

3 359 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr±0 %

23 849 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2026

Fabriksvägen 8

Lägenhet
Bolinder Strand, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

73 m²

3 rum

  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 095 000 kr±0 %

56 096 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2026

Filarvägen 1, 4tr

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

40 m²

1 rum

3 444 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr-1 %

41 250 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Lädersättravägen 109, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 11 feb. 2026

Lädersättravägen 109

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

81 m²

3 rum

6 579 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 600 000 kr+14 %

19 753 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla

Visar 51 - 100 av 2500

Artiklar från Hemnet