Kallhäll, Järfälla kommun

Kallhäll

Alla slutpriser för bostäder - Kallhäll, Järfälla kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

4 597 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Ulvsättragränd 1

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svenska Mäklarhuset Järfälla

47,5 m²

2 rum

3 623 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 750 000 kr±0 %

36 842 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Järfälla
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Kopparvägen 51, Järfälla, Järfälla kommun
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
EmillioAfram

Kopparvägen 51

Lägenhet
Järfälla, Järfälla kommun
Bergets Ro Fastighetsförmedling

60,5 m²

2 rum

4 436 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr+3 %

28 099 kr/m²

Bergets Ro Fastighetsförmedling
Bergets Ro Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Teknikvägen 75

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svenska Mäklarhuset Järfälla

93,5 m²

3 rum

7 471 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr±0 %

26 738 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Järfälla
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Kopparvägen 31, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Kopparvägen 31

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

77,5 m²

3 rum

4 113 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 120 000 kr-3 %

27 355 kr/m²

Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Legendvägen 27

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

93 m²

4 rum

7 680 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 995 000 kr-11 %

21 452 kr/m²

Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Biskop Nils väg 34

Villa
Stäket, Järfälla kommun
Mäklarringen Järfälla

180+9 m²

6 rum

749 m²

Slutpris 6 000 000 kr-8 %
Mäklarringen Järfälla
Mäklarringen Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Källtorpsvägen 11

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

93 m²

4 rum

7 327 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 525 000 kr-2 %

37 903 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Rudbecks väg 5, Stäket, Järfälla kommun
  • Såld 1 maj. 2026

Rudbecks väg 5

Villa
Stäket, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

132+132 m²

7 rum

867 m²
  • Uteplats

Slutpris 8 200 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Vindslingan 49

Radhus
Polhem, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

121+4 m²

5 rum

169 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 150 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svetsarvägen 11, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Svetsarvägen 11

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

76 m²

3 rum

5 144 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr-9 %

26 316 kr/m²

Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Emaljvägen 14, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Emaljvägen 14

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

92 m²

4 rum

6 087 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 850 000 kr-5 %

30 978 kr/m²

Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Legendvägen 17

Lägenhet
Järfälla, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

40,5 m²

1 rum

3 454 kr/mån

Slutpris 1 375 000 kr-1 %

33 951 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Maskinistvägen 5

Lägenhet
Bolinder Strand, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

96 m²

4 rum

5 531 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 875 000 kr+2 %

40 365 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Fabelvägen 5, 3tr

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla

100 m²

4,5 rum

8 309 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 840 000 kr-3 %

18 400 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Bolindervägen 8

Radhus
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

81,9+30 m²

4 rum

5 345 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 545 000 kr±0 %

43 284 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Björnstiernas väg 28C

Villa
Stäket, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

177 m²

8 rum

852 m²
  • Uteplats

Slutpris 8 495 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Legendvägen 23, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 26 apr. 2026

Legendvägen 23

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

58 m²

2 rum

4 625 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 350 000 kr±0 %

23 276 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2026

Kopparvägen 29

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

77 m²

3 rum

4 103 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 070 000 kr+4 %

26 883 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Emaljvägen 6A

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla

39,5 m²

1,5 rum

2 900 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

42 911 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Smedvägen 11

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Notar Mäklare Järfälla

56 m²

2 rum

4 386 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr-2 %

33 036 kr/m²

Notar Mäklare Järfälla
Notar Mäklare Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Anton Johanssons Väg 6

Lägenhet
Bolinder Strand, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

81 m²

3 rum

6 358 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 710 000 kr+9 %

45 802 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Askungevägen 9, Järfälla, Järfälla kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Askungevägen 9

Lägenhet
Järfälla, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

84 m²

3 rum

6 482 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 370 000 kr-1 %

16 310 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maskinistvägen 1, 5 tr, Bolinder Strand - Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Maskinistvägen 1, 5 tr

Lägenhet
Bolinder Strand - Kallhäll, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

66 m²

3 rum

5 360 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr+9 %

37 121 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

RONDELLEN 3

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

42,5 m²

2 rum

4 348 kr/mån

Slutpris 1 325 000 kr-5 %

31 176 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Slipargränd 13

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

72 m²

3 rum

5 491 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 150 000 kr±0 %

29 861 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

KRISTOFFER HULDTS VÄG 4

Lägenhet
Bolinder Strand, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

69 m²

2 rum

5 340 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 210 000 kr+4 %

46 522 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Vindslingan 6

Villa
Polhem, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

130 m²

5 rum

347 m²

Slutpris 5 980 000 kr+2 %
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Kopparvägen 27 vån 7

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Notar Mäklare Järfälla

97,3 m²

4 rum

5 200 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 580 000 kr-2 %

26 516 kr/m²

Notar Mäklare Järfälla
Notar Mäklare Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Trollvägen 21

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

57,3 m²

2 rum

4 469 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 600 000 kr-6 %

27 923 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Knektvägen 43B

Radhus
Stäket, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

133 m²

6 rum

6 043 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 050 000 kr-3 %

37 970 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Maskinistvägen 13

Lägenhet
Bolinder strand, Järfälla kommun
Mäklarringen Järfälla

49 m²

2 rum

3 443 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 575 000 kr+3 %

52 551 kr/m²

Mäklarringen Järfälla
Mäklarringen Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Stäkshöjden 45

Villa
Stäket, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

123 m²

6 rum

6 863 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 850 000 kr-3 %
SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2026

Stäkshöjden 102

Radhus
Stäket, Järfälla kommun
Svenska Mäklarhuset Järfälla

103 m²

5 rum

5 747 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 200 000 kr

40 777 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Järfälla
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

VÅRÅSVÄGEN 8

Lägenhet
Stäket, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

110,4 m²

4 rum

6 792 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 965 000 kr-1 %

35 915 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Björnstiernas väg 2, Stäket, Järfälla kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Björnstiernas väg 2

Villa
Stäket, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

208 m²

6 rum

885 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 7 990 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2026

Kopparvägen 55

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svenska Mäklarhuset Järfälla

77 m²

3 rum

5 923 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

24 610 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Järfälla
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2026

Emaljvägen 4B

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Notar Mäklare Järfälla

92 m²

4 rum

5 743 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 670 000 kr-4 %

29 022 kr/m²

Notar Mäklare Järfälla
Notar Mäklare Järfälla
Ulvsättragränd 10, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Ulvsättragränd 10

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

53,5 m²

2 rum

3 981 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr±0 %

34 579 kr/m²

Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Lädersättravägen 97

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

81 m²

3 rum

6 623 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

19 691 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Ulvsättragränd 9

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

83 m²

3,5 rum

5 871 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr-2 %

35 542 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Pressarvägen 25

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

46 m²

2 rum

3 535 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr-3 %

35 870 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla

Sålt i mars 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

MASKINISTVÄGEN 11

Lägenhet
Bolinder Strand, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

93 m²

4 rum

5 519 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 020 000 kr+6 %

43 226 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2026
profilfoto på mäklare
PontusBrodin

Kallhällsleden 16

Lägenhet
Kallhälls centrum, Järfälla kommun
Mäklarhuset Upplands-Bro & Järfälla

92 m²

3 rum

6 551 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr+1 %

27 174 kr/m²

Mäklarhuset Upplands-Bro & Järfälla
Mäklarhuset Upplands-Bro & Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 mar. 2026

Kopparvägen 25

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

97,3 m²

4 rum

6 153 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr±0 %

21 583 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2026

Anton Johanssons väg 2

Lägenhet
Bolinder Strand, Järfälla kommun
Svenska Mäklarhuset Järfälla

81 m²

3 rum

6 312 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 750 000 kr-6 %

46 296 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Järfälla
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Maskinistvägen 5, Bolinder Strand, Järfälla kommun
  • Såld 26 mar. 2026

Maskinistvägen 5

Lägenhet
Bolinder Strand, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

55 m²

2 rum

3 693 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 385 000 kr-1 %

43 364 kr/m²

Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Kopparvägen 26, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 26 mar. 2026

Kopparvägen 26

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

68,5 m²

4 rum

6 133 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 675 000 kr-1 %

24 453 kr/m²

Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 mar. 2026

Skvadrongränd 47

Villa
Stäket, Järfälla kommun
Svenska Mäklarhuset Järfälla

100 m²

6 rum

6 570 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 200 000 kr±0 %
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 mar. 2026

Emaljvägen 4B

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

92 m²

4 rum

6 121 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 100 000 kr+4 %

33 696 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2026

Trollvägen 2

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

59,3 m²

2 rum

4 251 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

30 270 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

Visar 1 - 50 av 2500

Artiklar från Hemnet