Kallhäll, Järfälla kommun

Kallhäll

Alla slutpriser för bostäder - Kallhäll, Järfälla kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

4 598 sålda bostäder

Sålt i februari 2026

Lädersättravägen 109, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 11 feb. 2026

Lädersättravägen 109

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

81 m²

3 rum

6 579 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 600 000 kr+14 %

19 753 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 feb. 2026

Kärnmakargränd 7

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

64 m²

2 rum

4 999 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr+3 %

35 156 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 feb. 2026

Maskinistvägen 13

Lägenhet
Bolinder strand, Järfälla kommun
Mäklarringen Järfälla

49 m²

2 rum

3 443 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 535 000 kr+2 %

51 735 kr/m²

Mäklarringen Järfälla
Mäklarringen Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 feb. 2026

Aron lindgrens väg 2

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svenska Mäklarhuset Järfälla

66 m²

2 rum

4 506 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 235 000 kr+8 %

49 015 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Järfälla
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2026

Emaljvägen 16

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

76 m²

3 rum

5 132 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

28 882 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 feb. 2026

Emaljvägen 14

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

76 m²

3 rum

5 132 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 295 000 kr±0 %

30 197 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 feb. 2026

Legendvägen 13

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

93,5 m²

4 rum

7 704 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr-5 %

21 390 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

Sålt i januari 2026

Ulvsättragränd 7, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 29 jan. 2026

Ulvsättragränd 7

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

34 m²

1,5 rum

2 816 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 275 000 kr-2 %

37 500 kr/m²

Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jan. 2026

Biskop Brasks gränd 14

Radhus
Stäket, Järfälla kommun
Svenska Mäklarhuset Järfälla

106 m²

4 rum

224 m²

Slutpris 3 750 000 kr-1 %
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2026

ULVSÄTTRAGRÄND 5

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

83 m²

4 rum

5 871 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 600 000 kr-3 %

31 325 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2026

Stäkshöjden 14

Villa
Stäket, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

154+8 m²

6 rum

375 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 200 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jan. 2026

Pressarvägen 27

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

46 m²

2 rum

3 535 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 775 000 kr+1 %

38 587 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jan. 2026

Lädersättravägen 109

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svenska Mäklarhuset Järfälla

62 m²

2 rum

4 968 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 430 000 kr-4 %

23 065 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Järfälla
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jan. 2026

Legendvägen 15

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

40,5 m²

1 rum

3 454 kr/mån

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

31 975 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jan. 2026

Ulvsättragränd 1

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

83 m²

4 rum

5 871 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 835 000 kr-1 %

34 157 kr/m²

Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Kopparvägen 57, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 23 jan. 2026

Kopparvägen 57

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

60 m²

2 rum

4 727 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 575 000 kr-2 %

26 250 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jan. 2026

Emaljvägen 4B

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

92 m²

4 rum

5 920 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 325 000 kr+6 %

25 272 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jan. 2026

Askungevägen 5

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

84 m²

3 rum

6 393 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 565 000 kr-5 %

18 631 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2026

Fabelvägen 3

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Notar Mäklare Järfälla

42 m²

1,5 rum

3 618 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr±0 %

32 143 kr/m²

Notar Mäklare Järfälla
Notar Mäklare Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026

Biskop Olovs väg 15

Radhus
Stäket, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

106+2 m²

4 rum

388 m²

Slutpris 4 500 000 kr+13 %
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Kopparvägen 43, vån 6, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 20 jan. 2026

Kopparvägen 43, vån 6

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

78 m²

3 rum

5 965 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr-3 %

21 154 kr/m²

Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026

Fabriksvägen 8, lgh 2301

Lägenhet
Bolinder strand, Järfälla kommun
Mäklarringen Järfälla

72 m²

3 rum

1 944 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 250 000 kr+1 %

59 028 kr/m²

Mäklarringen Järfälla
Mäklarringen Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026

Bolindervägen 68

Radhus
Kallhäll, Järfälla kommun
Svenska Mäklarhuset Järfälla

73+30 m²

3 rum

5 248 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 295 000 kr±0 %

45 137 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Järfälla
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026

Pressarvägen 23

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svenska Mäklarhuset Järfälla

78 m²

3 rum

5 123 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr-2 %

37 821 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Järfälla
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026

Lädersättravägen 95

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

81 m²

3 rum

6 684 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 975 000 kr+4 %

24 383 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jan. 2026

Fabelvägen 5

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Notar Mäklare Järfälla

100 m²

4 rum

8 399 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 015 000 kr+1 %

20 150 kr/m²

Notar Mäklare Järfälla
Notar Mäklare Järfälla
Fabelvägen 17, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Fabelvägen 17

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

87,5 m²

3 rum

7 206 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr+6 %

21 714 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jan. 2026

Maskinistvägen 7

Lägenhet
Bolinder strand, Järfälla kommun
Mäklarringen Järfälla

93 m²

4 rum

5 519 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 595 000 kr±0 %

38 656 kr/m²

Mäklarringen Järfälla
Mäklarringen Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jan. 2026

Fabelvägen 3

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

42 m²

1,5 rum

3 660 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr+4 %

33 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jan. 2026

Kallhällsleden 12

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

73 m²

2 rum

5 280 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr+6 %

27 397 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jan. 2026

Kopparvägen 28

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

41 m²

1 rum

4 032 kr/mån

Slutpris 1 165 000 kr-1 %

28 415 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Kopparvägen 37, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 6 jan. 2026

Kopparvägen 37

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

60,8 m²

2 rum

3 245 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr±0 %

27 138 kr/m²

Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jan. 2026

Biskop Brasks gränd 5

Radhus
Stäket, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

118 m²

4 rum

182 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 650 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jan. 2026

Pressarvägen 13

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

58,5 m²

2 rum

3 157 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 920 000 kr+4 %

32 821 kr/m²

Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jan. 2026

Kopparvägen 24

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

41 m²

1,5 rum

3 914 kr/mån

Slutpris 1 375 000 kr-8 %

33 537 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla

Sålt i december 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 dec. 2025

Smedvägen 13

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

29 m²

1 rum

2 294 kr/mån

Slutpris 1 150 000 kr-4 %

39 655 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 dec. 2025

Fabelvägen 11

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

42 m²

1 rum

3 571 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr±0 %

32 143 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 dec. 2025

Källtorpsvägen 11

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

51 m²

2 rum

3 940 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 830 000 kr-3 %

35 882 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 dec. 2025

Källtorpsvägen 43C

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

49+13 m²

2 rum

4 222 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

28 469 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Björnstiernas väg 9A, Stäket, Järfälla kommun
  • Såld 27 dec. 2025

Björnstiernas väg 9A

Villa
Stäket, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

168+90 m²

7 rum

1 959 m²

Slutpris 7 700 000 kr+4 %
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 dec. 2025

Hanna Nilssons väg 6

Lägenhet
Järfälla, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

65,5 m²

2 rum

4 697 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr-3 %

51 908 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 dec. 2025

Emaljvägen 2

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svenska Mäklarhuset Järfälla

93 m²

4 rum

6 290 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 945 000 kr+2 %

31 667 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Järfälla
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 dec. 2025

Smedvägen 7

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

49 m²

1,5 rum

3 336 kr/mån

Slutpris 1 495 000 kr-12 %

30 510 kr/m²

Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 dec. 2025

Aron Lindgrens väg 10

Lägenhet
Bolinder Strand, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

80 m²

3 rum

5 536 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 875 000 kr+1 %

48 438 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 dec. 2025

Kärnmakargränd 7

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla

81 m²

3 rum

5 924 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 795 000 kr±0 %

34 506 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 dec. 2025

Fabelvägen 11

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla

87,5 m²

3 rum

7 294 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 560 000 kr-2 %

17 829 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 dec. 2025

Smedvägen 14

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

67 m²

3 rum

5 153 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 200 000 kr±0 %

32 836 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 dec. 2025

Kopparvägen 19

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

94,4 m²

4 rum

5 739 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 150 000 kr±0 %

22 775 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 dec. 2025

Ulvsättragränd 10

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla

34 m²

1,5 rum

2 816 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 300 000 kr-5 %

38 235 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 dec. 2025

Trollvägen 19

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

73 m²

3 rum

5 362 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

26 712 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla

Visar 101 - 150 av 2500

Artiklar från Hemnet