Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga

Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
4 rum villa på Luciavägen 5 Bråten, Karlskoga kommun - bild 1
4 rum villa på Luciavägen 5 Bråten, Karlskoga kommun - bild 2
4 rum villa på Luciavägen 5 Bråten, Karlskoga kommun - bild 3
4 rum villa på Luciavägen 5 Bråten, Karlskoga kommun - bild 4
4 rum villa på Luciavägen 5 Bråten, Karlskoga kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 17:30

Luciavägen 5

Villa
Bråten, Karlskoga kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
1 795 000 kr
99 + 99 m²
4 rum
856 m² tomt

Välkommen till Luciavägen 5 – en hemtrevlig och välskött enplansvilla med källare, perfekt för dig som söker ett bekvämt boende i ett lugnt och familjevänligt område. Här har de stora renoveringarna redan gjorts! Dränering, takbyte, nya fönster, bergvärme, ett modernt kök och fräscha våtutrymmen – allt detta gör att du kan flytta in och bara börja trivas. Dessutom är detta ett energismart hem…

Premium
Energieffektiv
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
1 rum lägenhet på Hallänningsgatan 19B Rävåsen, Karlskoga kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Hallänningsgatan 19B Rävåsen, Karlskoga kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Hallänningsgatan 19B Rävåsen, Karlskoga kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Hallänningsgatan 19B Rävåsen, Karlskoga kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Hallänningsgatan 19B Rävåsen, Karlskoga kommun - bild 5

Hallänningsgatan 19B

Lägenhet
Rävåsen, Karlskoga kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
195 000 kr
40 m²
1 rum
vån 2/3
3 497 kr/mån
4 875 kr/m²

Välkommen till Hallänningsgatan 19B – en ljus och välplanerad 1:a om hela 40 kvm! På andra våningen i en populär och omtyckt förening finner du denna trivsamma bostad med stor potential. Här möts du av en ljus och luftig lägenhet som enkelt kan anpassas efter din egen stil och dina behov. Det rymliga köket är en av bostadens stora fördelar, med gott om plats för både matlagning och sociala…

Premium
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
4 rum villa på Tvåbackarstigen 6 Karls Åby, Karlskoga kommun - bild 1
4 rum villa på Tvåbackarstigen 6 Karls Åby, Karlskoga kommun - bild 2
4 rum villa på Tvåbackarstigen 6 Karls Åby, Karlskoga kommun - bild 3
4 rum villa på Tvåbackarstigen 6 Karls Åby, Karlskoga kommun - bild 4
4 rum villa på Tvåbackarstigen 6 Karls Åby, Karlskoga kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 15:45

Tvåbackarstigen 6

Villa
Karls Åby, Karlskoga kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
2 595 000 kr
110 + 50 m²
4 rum
935 m² tomt

Välkommen till ett underbart boende i ett av stadens mest eftertraktade områden – en plats där sjöutsikt, centrumnära läge och grönskande trädgård samspelar på bästa sätt. Här bor du lugnt och rofyllt med gångavstånd till både stadskärna, skolor och kommunikationer – samtidigt som du njuter av utsikten över vattnet från hemmets två övre plan. Huset är smakfullt renoverat med moderna materialval…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
3 rum lägenhet på Hallänningsgatan 17A Rävåsen, Karlskoga kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Hallänningsgatan 17A Rävåsen, Karlskoga kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Hallänningsgatan 17A Rävåsen, Karlskoga kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Hallänningsgatan 17A Rävåsen, Karlskoga kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Hallänningsgatan 17A Rävåsen, Karlskoga kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 16:00

Hallänningsgatan 17A

Lägenhet
Rävåsen, Karlskoga kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
595 000 kr
73 m²
3 rum
vån 3/3
5 767 kr/mån
8 151 kr/m²

Välkommen till denna optimalt planerade trea på attraktiva Halläningsgatan 17A – ett hem som kombinerar smarta lösningar med en trivsam och inbjudande atmosfär. Bostaden öppnar upp mot en välkomnande hall med plats för ytterkläder och skor. I direkt anslutning ligger en mindre toalett, perfekt för gäster. Här finns även ett av sovrummen som med sin flexibilitet kan användas som både sovrum eller…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
6 rum villa på Albatrossgatan 6 Lanna, Lekebergs kommun - bild 1
6 rum villa på Albatrossgatan 6 Lanna, Lekebergs kommun - bild 2
6 rum villa på Albatrossgatan 6 Lanna, Lekebergs kommun - bild 3
6 rum villa på Albatrossgatan 6 Lanna, Lekebergs kommun - bild 4
6 rum villa på Albatrossgatan 6 Lanna, Lekebergs kommun - bild 5

Albatrossgatan 6

Villa
Lanna, Lekebergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
9 500 000 kr
230 + 125 m²
6 rum
1 007 m² tomt

Här möts modern design, genomtänkta materialval och en livsstil utöver det vanliga. Huset om ca 230 kvm, uppfört 2019, håller en exceptionellt hög standard och är skapat för dig som vill ha det bästa – både när det gäller komfort, funktion och estetik. Planlösningen är perfekt avvägd för både vardagsliv och fest. De öppna, ljusa ytorna är inredda med exklusiva material och stora fönsterpartier…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
4 rum villa på Plöjarvägen 5 Karlberg, Karlskoga kommun - bild 1
4 rum villa på Plöjarvägen 5 Karlberg, Karlskoga kommun - bild 2
4 rum villa på Plöjarvägen 5 Karlberg, Karlskoga kommun - bild 3
4 rum villa på Plöjarvägen 5 Karlberg, Karlskoga kommun - bild 4
4 rum villa på Plöjarvägen 5 Karlberg, Karlskoga kommun - bild 5

Plöjarvägen 5

Villa
Karlberg, Karlskoga kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
990 000 kr
119 + 150 m²
4 rum
657 m² tomt

Välkommen till Plöjarvägen 5 – ett hus för dig som vill skapa ditt eget drömboende! Här finns alla möjligheter att forma något riktigt bra för den händige. Bergvärme från 2004 ger en bra grund för ekonomisk drift och området Karlberg är ett av Karlskogas mest uppskattade – lugnt, familjevänligt och med närhet till både skolor, förskolor, natur och fina grönområden. Ett perfekt projekt med stor…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
6 rum villa på Slörvägen 10 Karlskoga, Karlskoga kommun - bild 1
6 rum villa på Slörvägen 10 Karlskoga, Karlskoga kommun - bild 2
6 rum villa på Slörvägen 10 Karlskoga, Karlskoga kommun - bild 3
6 rum villa på Slörvägen 10 Karlskoga, Karlskoga kommun - bild 4
6 rum villa på Slörvägen 10 Karlskoga, Karlskoga kommun - bild 5
Tor 21 maj kl 16:00

Slörvägen 10

Villa
Karlskoga, Karlskoga kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
1 995 000 kr
143 + 103 m²
6 rum
727 m² tomt

Nu har du möjlighet att förvärva en rymlig familjevilla på attraktiv adress! Med hela 143 + 103 kvm boyta och biyta fördelade över tre plan erbjuder villan på Slörvägen 10 gott om utrymme för hela familjen. På husets baksida väntar generösa uteplatser, och dessutom finns ett rymligt garage. Villan är belägen i populära Fisksjön, nära Strångstorp med både förskola och skola. Här bor du även med…

Premium
Balkong
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
3 rum lägenhet på Kungsvägen 38A Centralt, Karlskoga kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Kungsvägen 38A Centralt, Karlskoga kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Kungsvägen 38A Centralt, Karlskoga kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Kungsvägen 38A Centralt, Karlskoga kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Kungsvägen 38A Centralt, Karlskoga kommun - bild 5
Tor 21 maj kl 12:00

Kungsvägen 38A

Lägenhet
Centralt, Karlskoga kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
2 495 000 kr
115 m²
3 rum
vån 0/4
9 415 kr/mån
21 696 kr/m²

Välkommen till denna unika gavellägenhet i eftertraktade "Rosa huset" i Karlskoga – ett hem som verkligen sticker ut med sin kombination av generös rymd, moderna lösningar och en fantastisk uteplats i soligt söderläge. Bostaden om hela 115 kvm är fördelad på tre rum och kök, med stora, luftiga ytor och ett underbart ljusinsläpp från flera fönster i olika väderstreck. Här bor du i markplan med…

Premium
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
2 rum lägenhet på Ängsvägen 3B Degerfors, Degerfors kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Ängsvägen 3B Degerfors, Degerfors kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Ängsvägen 3B Degerfors, Degerfors kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Ängsvägen 3B Degerfors, Degerfors kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Ängsvägen 3B Degerfors, Degerfors kommun - bild 5

Ängsvägen 3B

Lägenhet
Degerfors, Degerfors kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
380 000 kr
57,5 m²
2 rum
vån 2/3
4 310 kr/mån
6 609 kr/m²

Varmt välkommen till Ängsvägen 3B – en smakfullt renoverad lägenhet där varje detalj är noggrant utvald för att skapa ett hem att verkligen trivas i. Här möts du av en harmonisk helhet med genomtänkta materialval och en modern, inbjudande känsla. Köket, som totalrenoverades 2018, är bostadens självklara hjärta. Det stilrena köket från IKEA går i elegant grått och erbjuder gott om förvaring bakom…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
3 rum lägenhet på Bangatan 10A Centralt, Karlskoga kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Bangatan 10A Centralt, Karlskoga kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Bangatan 10A Centralt, Karlskoga kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Bangatan 10A Centralt, Karlskoga kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Bangatan 10A Centralt, Karlskoga kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 16:00

Bangatan 10A

Lägenhet
Centralt, Karlskoga kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
1 295 000 kr
75 m²
3 rum
vån 2/8
4 361 kr/mån
17 267 kr/m²

Välkommen till denna trivsamma och välplanerade trerumslägenhet om 75 kvm, belägen på våning två med bekväm hiss! Här erbjuds ett hem i gott och välvårdat skick, där varje kvadratmeter är väl omhändertagen och genomtänkt. Bostadens stora styrka är den funktionella planlösningen i kombination med det generösa ljusinsläppet från det stora fönsterpartiet mot innergården. Härifrån kan du dessutom…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Storängstrand, Karlskoga kommun
4 lediga bostäder

Nyproducerad enplansvilla i Storängstrand

Villa
Storängstrand, Karlskoga kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
fr. 3 395 000 kr
90 m²
4 rum
Nybyggnadsprojekt
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
5 rum villa på Åsgatan 14 Degerfors, Degerfors kommun - bild 1
5 rum villa på Åsgatan 14 Degerfors, Degerfors kommun - bild 2
5 rum villa på Åsgatan 14 Degerfors, Degerfors kommun - bild 3
5 rum villa på Åsgatan 14 Degerfors, Degerfors kommun - bild 4
5 rum villa på Åsgatan 14 Degerfors, Degerfors kommun - bild 5

Åsgatan 14

Villa
Degerfors, Degerfors kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
1 450 000 kr
111 + 62 m²
5 rum
995 m² tomt

I det populära och familjevänliga villakvarteret Ramshöjden erbjuds nu ett ljust souterränghus med två härliga uteplatser. Bostaden har ett uppskattat högt läge med fin utsikt över omgivande villakvarter och takåsar, och ligger på en återvändsgata som bidrar till en lugn och trygg miljö med begränsad biltrafik. De generösa uteplatserna skapar inbjudande ytor för både avkoppling och sociala…

Premium
Balkong
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Karlskoga, Karlskoga kommun

Skrågatan 4

Lägenhet
Karlskoga, Karlskoga kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
900 000 kr
67,2 m²
2 rum
vån 1
5 337 kr/mån
13 393 kr/m²
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
5 rum villa på Noravägen 181 Bråten, Karlskoga kommun - bild 1
5 rum villa på Noravägen 181 Bråten, Karlskoga kommun - bild 2
5 rum villa på Noravägen 181 Bråten, Karlskoga kommun - bild 3
5 rum villa på Noravägen 181 Bråten, Karlskoga kommun - bild 4
5 rum villa på Noravägen 181 Bråten, Karlskoga kommun - bild 5

Noravägen 181

Villa
Bråten, Karlskoga kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
2 150 000 kr
90 m²
5 rum
3 165 m² tomt

Villa med lantligt känsla med stort 4-bilsgarage, modern uppvärmning och goda kommunikationer! Tomten erbjuder ett 4-bilsgarage utrustat med dubbelport, sidodörr samt integrerad verktygs- och förrådsdel. På gården finns dessutom en separat förrådsbyggnad, ett växthus med odlingslotter och fruktträd samt en uteplats med sim-SPA utrustat med uppvärmning och jetmotorer, kompletterat med vedeldad…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
5 rum villa på Syrénvägen 3 Karlskoga, Karlskoga kommun - bild 1
5 rum villa på Syrénvägen 3 Karlskoga, Karlskoga kommun - bild 2
5 rum villa på Syrénvägen 3 Karlskoga, Karlskoga kommun - bild 3
5 rum villa på Syrénvägen 3 Karlskoga, Karlskoga kommun - bild 4
5 rum villa på Syrénvägen 3 Karlskoga, Karlskoga kommun - bild 5

Syrénvägen 3

Villa
Karlskoga, Karlskoga kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
1 895 000 kr
137 + 100 m²
5 rum
778 m² tomt

Välkommen till detta charmiga 1½-planshus med källare, perfekt för dig som vill ha både komfort och stil! Detta mysiga hus har genomgått omfattande renoveringar de senaste åren och håller en mycket hög standard. Beläget på en stor, trevlig tomt med fina utemiljöer, erbjuder denna bostad ett harmoniskt liv för hela familjen. När du kliver in på entréplan har du ett rymligt vardagsrum, ett modernt…

Premium
Balkong
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
3 rum lägenhet på Gärdesgatan 1B Karlskoga, Karlskoga kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Gärdesgatan 1B Karlskoga, Karlskoga kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Gärdesgatan 1B Karlskoga, Karlskoga kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Gärdesgatan 1B Karlskoga, Karlskoga kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Gärdesgatan 1B Karlskoga, Karlskoga kommun - bild 5

Gärdesgatan 1B

Lägenhet
Karlskoga, Karlskoga kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
695 000 kr
68 m²
3 rum
vån 1/3
4 727 kr/mån
10 221 kr/m²

Välkommen till Gärdesgatan 1B - En ljus och stilren bostad på första våningen – perfekt för dig som vill bo bekvämt på ett attraktivt läge i en omtyckt förening. Här får du en hemtrevlig lägenhet med härlig inglasad balkong och närhet till både stadens bekvämligheter och vacker natur. Redan i hallen möts du av generösa förvaringsmöjligheter. Lägenheten bjuder på fina ytskikt och en ljus, luftig…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
4 rum villa på Ängebäcksvägen 4 Bossåsen, Degerfors kommun - bild 1
4 rum villa på Ängebäcksvägen 4 Bossåsen, Degerfors kommun - bild 2
4 rum villa på Ängebäcksvägen 4 Bossåsen, Degerfors kommun - bild 3
4 rum villa på Ängebäcksvägen 4 Bossåsen, Degerfors kommun - bild 4
4 rum villa på Ängebäcksvägen 4 Bossåsen, Degerfors kommun - bild 5

Ängebäcksvägen 4

Villa
Bossåsen, Degerfors kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
1 295 000 kr
75 + 38 m²
4 rum
880 m² tomt

Välkommen till Ängebäcksvägen 4 – inflyttningsklar villa med stor, lummig trädgård, privat uteplats och generöst garage! Här har du möjligheten att flytta rakt in i ett smakfullt renoverat och mycket välhållet hem med plats för hela familjen. Denna villa erbjuder tre fina och rofyllda sovrum, ett stilrent bad-/duschrum från 2021 med kakel och klinker i ljusa toner samt ett luftigt vardagsrum med…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Karlskoga, Storfors kommun

Kyrkstensvägen 14

Villa