Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
Axmar, Gävle kommun

Gamla Gåsholmavägen 7

Tomt
Axmar, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
450 000 kr
1 992 m²
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
7 rum villa på Bragevägen 7B Villastaden, Gävle kommun - bild 1
7 rum villa på Bragevägen 7B Villastaden, Gävle kommun - bild 2
7 rum villa på Bragevägen 7B Villastaden, Gävle kommun - bild 3
7 rum villa på Bragevägen 7B Villastaden, Gävle kommun - bild 4
7 rum villa på Bragevägen 7B Villastaden, Gävle kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Robert Brandt

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Objektsbild
Budgivning pågår

Bragevägen 7B

Villa
Villastaden, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
7 400 000 kr
200 + 91 m²
7 rum
1 021 m² tomt

Välkommen till en unik villa i hjärtat av idylliska Villastaden, ett hem som kombinerar arkitektonisk finess med praktisk funktion och ett fantastiskt ljusflöde. Denna souterrängvilla, ritad av Per Lennart Berggren på Thurfjell Arkitektkontor och uppförd 1980, bjuder på ett boende utöver det vanliga – där varje detalj är genomtänkt och varje kvadratmeter välanvänd. Fastigheten är utrustad med…

Max
Robert Brandt
Robert BrandtErik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
övrig på Hamrångevägen 255 & 257 Hamrånge, Gävle kommun - bild 1
övrig på Hamrångevägen 255 & 257 Hamrånge, Gävle kommun - bild 2
övrig på Hamrångevägen 255 & 257 Hamrånge, Gävle kommun - bild 3
övrig på Hamrångevägen 255 & 257 Hamrånge, Gävle kommun - bild 4
övrig på Hamrångevägen 255 & 257 Hamrånge, Gävle kommun - bild 5

Hamrångevägen 255 & 257

Övrigt
Hamrånge, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
5 590 000 kr
575 m²
6 795 m² tomt

Välkomna till Hamrångevägen 255 & 257 och denna hyresfastighet med två bostadshus vilka inrymmer totalt 9 lägenheter i varierande storlek. På fastigheten finns även ett gårdshus med tvättstuga och förvaring samt goda parkeringsmöjligheter på grusad gårdsplan och flertalet carportplatser. Hyresintäkterna uppgår till 645 084 kr per år och driftkostnad inkl. fastighetsskatt är för närvarande 111 274…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 rum villa på Ångersnäsvägen 15 Årsunda, Sandvikens kommun - bild 1
3 rum villa på Ångersnäsvägen 15 Årsunda, Sandvikens kommun - bild 2
3 rum villa på Ångersnäsvägen 15 Årsunda, Sandvikens kommun - bild 3
3 rum villa på Ångersnäsvägen 15 Årsunda, Sandvikens kommun - bild 4
3 rum villa på Ångersnäsvägen 15 Årsunda, Sandvikens kommun - bild 5

Ångersnäsvägen 15

Villa
Årsunda, Sandvikens kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
12 500 000 kr
135 + 65 m²
3 rum
1 349 m² tomt

Varmt välkommen till ett exklusivt boende helt utöver det vanliga. Här på Ångersnäsvägen 15 bor du i ett hus med modern design och ett fantastiskt sjöläge med egen strand, pool, utekök och mycket mer. Här njuter du av soliga dagar vid den privata poolen, smakfulla middagar i det stilrena uteköket, avkopplande stunder i den egna vedeldade bastun och stilla kvällar med en magisk utsikt över…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
övrig på Linvägen 7 & 9 Valbo, Gävle kommun - bild 1
övrig på Linvägen 7 & 9 Valbo, Gävle kommun - bild 2
övrig på Linvägen 7 & 9 Valbo, Gävle kommun - bild 3
övrig på Linvägen 7 & 9 Valbo, Gävle kommun - bild 4
övrig på Linvägen 7 & 9 Valbo, Gävle kommun - bild 5

Linvägen 7 & 9

Övrigt
Valbo, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 990 000 kr
1 551 m² tomt

Välkommen till denna unika fastighet i lugnt och barnvänligt område i Valbo. Fd förskola som erbjuder en rad möjligheter. Bra läge med närhet till allt du behöver, bara 2 kilometer från populära Valbo köpcentrum. Utöver Valbo köpcentrum och Åbyvallen finns det också bra busskommunikation, Mackmyra golf och parker inom bekvämt avstånd. Stort hus med möjlighet att bygga om till LSS-boende eller…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 rum vinterbonat fritidshus på Årsundavägen 400 Storsjön, Sandvikens kommun - bild 1
2 rum vinterbonat fritidshus på Årsundavägen 400 Storsjön, Sandvikens kommun - bild 2
2 rum vinterbonat fritidshus på Årsundavägen 400 Storsjön, Sandvikens kommun - bild 3
2 rum vinterbonat fritidshus på Årsundavägen 400 Storsjön, Sandvikens kommun - bild 4
2 rum vinterbonat fritidshus på Årsundavägen 400 Storsjön, Sandvikens kommun - bild 5

Årsundavägen 400

Fritidshus
Storsjön, Sandvikens kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 690 000 kr
45 m²
2 rum
490 m² tomt

Välkomna till denna topprenoverade stuga om 45 kvm där varje detalj har valts med omsorg för att skapa ett modernt och inbjudande fritidsboende. Under 2025 genomfördes en omfattande renovering där bostaden totalrenoverades invändigt och under 2023/2024 försågs huset med nytt tak, nya fönster, nya dörrar och ny fasad. Här möts ni av ett kök och vardagsrum i öppen planlösning med sober…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 rum lägenhet på Timmermansgatan 12B Söder, Gävle kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Timmermansgatan 12B Söder, Gävle kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Timmermansgatan 12B Söder, Gävle kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Timmermansgatan 12B Söder, Gävle kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Timmermansgatan 12B Söder, Gävle kommun - bild 5

Timmermansgatan 12B

Lägenhet
Söder, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 650 000 kr
57 m²
2 rum
vån 1/3
4 294 kr/mån
28 947 kr/m²

En påkostad och välplanerad 2:a i genomgående gott skick med ett lugnt och centralt läge på söder! Lägenheten har ett perfekt läge med närhet till centrum, högskolan och söders utbud av affärer och restauranger. Detta läge på söder slår det mesta då det upplevs lite enskilt och därmed skapar en trygg och lugn känsla. Lägenheten är lättmöblerad och har en öppen känsla mellan hall, kök och…

Premium
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
6 rum villa på Smedjegatan 10C Gamla Gefle, Gävle kommun - bild 1
6 rum villa på Smedjegatan 10C Gamla Gefle, Gävle kommun - bild 2
6 rum villa på Smedjegatan 10C Gamla Gefle, Gävle kommun - bild 3
6 rum villa på Smedjegatan 10C Gamla Gefle, Gävle kommun - bild 4
6 rum villa på Smedjegatan 10C Gamla Gefle, Gävle kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 17:15

Smedjegatan 10C

Villa
Gamla Gefle, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
5 195 000 kr
186 m²
6 rum
196 m² tomt

Välkomna till ett charmigt och unikt hem i hjärtat av idylliska Gamla Gefle, en tvåplansvilla i vinkel om hela 186 kvm där modern komfort möter historisk karaktär på bästa sätt. Huset erbjuder en rymlig och luftig planlösning med stora sociala ytor, eldstäder på båda våningar och genomgående golvvärme för extra komfort. Entréplanet rymmer ett generöst kök med goda arbetsytor, bra förvaring och…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 rum lägenhet på Hantverkargatan 6A Centralt Norr, Gävle kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hantverkargatan 6A Centralt Norr, Gävle kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hantverkargatan 6A Centralt Norr, Gävle kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hantverkargatan 6A Centralt Norr, Gävle kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hantverkargatan 6A Centralt Norr, Gävle kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 15:00

Hantverkargatan 6A

Lägenhet
Centralt Norr, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 290 000 kr
51,1 m²
2 rum
vån 1
3 722 kr/mån
25 245 kr/m²

På Hantverkargatan 6A i Gävle finner du denna välplanerade och trivsamma 2 rok om 51,1 kvm, belägen på första våningen – ett perfekt hem för dig som vill bo bekvämt med smarta lösningar och gott om förvaring. Köket är renoverat och ligger i öppen planlösning mot vardagsrummet, vilket skapar en social och luftig yta för både matlagning och umgänge. Här finns plats för både matbord och…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 rum lägenhet på Timmermansgatan 16A Söder, Gävle kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Timmermansgatan 16A Söder, Gävle kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Timmermansgatan 16A Söder, Gävle kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Timmermansgatan 16A Söder, Gävle kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Timmermansgatan 16A Söder, Gävle kommun - bild 5
Mån 25 maj kl 17:00

Timmermansgatan 16A

Lägenhet
Söder, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 490 000 kr
59 m²
3 rum
vån 1/3
3 797 kr/mån
25 254 kr/m²

Denna välplanerade lägenhet om 59 kvm erbjuder väldisponerade kvadratmetrar, högre takhöjd och en genomgående god standard. Här bor du i en avskild och lugn del i Gävle utan trafik, vilket skapar en tyst och trivsam boendemiljö samtidigt som du har möjlighet att bo centralt mitt på Söder med ett stenkast till restauranger och affärer. Föreningen har inga lån idag och har därmed en väldigt god…

Premium
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 rum lägenhet på Norra kungsgatan 35B Centralt Norr, Gävle kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Norra kungsgatan 35B Centralt Norr, Gävle kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Norra kungsgatan 35B Centralt Norr, Gävle kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Norra kungsgatan 35B Centralt Norr, Gävle kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Norra kungsgatan 35B Centralt Norr, Gävle kommun - bild 5
Idag kl 16:00

Norra kungsgatan 35B

Lägenhet
Centralt Norr, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 295 000 kr
56 m²
2 rum
vån 1/4
4 847 kr/mån
23 125 kr/m²

Äntligen har du chans att förvärva denna smakfulla 2:a i hjärtat av Gävle. Här bor du på bekvämt avstånd från allt du kan önska dig, i en välplanerad bostad. När du stiger in i bostaden möts du av en rymlig hall med plats för avhängning och direkt tillgång till klädkammaren för optimal förvaring. Vidare finner du ett funktionellt kök med gott om förvaring och arbetsyta, dessutom utrustat med allt…

Premium
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 rum radhus på Trumslagarvägen 14A Södra Bomhus, Gävle kommun - bild 1
2 rum radhus på Trumslagarvägen 14A Södra Bomhus, Gävle kommun - bild 2
2 rum radhus på Trumslagarvägen 14A Södra Bomhus, Gävle kommun - bild 3
2 rum radhus på Trumslagarvägen 14A Södra Bomhus, Gävle kommun - bild 4
2 rum radhus på Trumslagarvägen 14A Södra Bomhus, Gävle kommun - bild 5

Trumslagarvägen 14A

Radhus
Södra Bomhus, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 195 000 kr
66,5 m²
2 rum
5 526 kr/mån
17 970 kr/m²

Välkommen till ett trivsamt och smart planerat enplansradhus med attraktivt läge i södra Bomhus. Här bor du med två härliga uteplatser i olika väderstreck - en i västerläge där du kan njuta av eftermiddags- och kvällssol samt en i österläge som bjuder på skön morgonsol. Bostaden präglas av fint ljusinsläpp och generösa ytor som skapar en luftig och inbjudande känsla. På framsidan möts du av…

Premium
Uteplats
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
5 rum radhus på Gökärtsvägen 22 Lindbacka, Gävle kommun - bild 1
5 rum radhus på Gökärtsvägen 22 Lindbacka, Gävle kommun - bild 2
5 rum radhus på Gökärtsvägen 22 Lindbacka, Gävle kommun - bild 3
5 rum radhus på Gökärtsvägen 22 Lindbacka, Gävle kommun - bild 4
5 rum radhus på Gökärtsvägen 22 Lindbacka, Gävle kommun - bild 5

Gökärtsvägen 22

Radhus
Lindbacka, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 890 000 kr
100 m²
5 rum
7 233 kr/mån
28 900 kr/m²

Välkommen till Lindbacka, en eftertraktad och familjevänlig stadsdel där detta fantastiska gavelradhus från 2020 välkomnar dig med sin genomgående höga standard, fina parkettgolv och stilrena färgval - ett hem där du genast kan flytta in och känna dig hemma. När du kliver in på entréplanet möts du av en välkomnande hall som öppnar upp sig mot det ljusa och sociala vardagsrummet. Här finns en…

Premium
Uteplats
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
6 rum villa på Parkvägen 8 Villastaden, Gävle kommun - bild 1
6 rum villa på Parkvägen 8 Villastaden, Gävle kommun - bild 2
6 rum villa på Parkvägen 8 Villastaden, Gävle kommun - bild 3
6 rum villa på Parkvägen 8 Villastaden, Gävle kommun - bild 4
6 rum villa på Parkvägen 8 Villastaden, Gävle kommun - bild 5

Parkvägen 8

Villa
Villastaden, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
9 990 000 kr
160 + 110 m²
6 rum
1 251 m² tomt

Välkomna till Parkvägen och denna fantastiska 2-plansvilla med källare och vindsvåning om 160 + 110 kvm. Socialt entréplan med rymliga ytor, öppen planlösning och stort ljusinsläpp. Modernt och väl genomtänkt kök med påkostade materialval, social kökshalvö och öppen planlösning mot matrum där ni får plats med familj och vänner under middagsbjudningar. Stort vardagsrum med trevligt burspråk och…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
5 rum villa på Hedesundavägen 38 Valbo, Gävle kommun - bild 1
5 rum villa på Hedesundavägen 38 Valbo, Gävle kommun - bild 2
5 rum villa på Hedesundavägen 38 Valbo, Gävle kommun - bild 3
5 rum villa på Hedesundavägen 38 Valbo, Gävle kommun - bild 4
5 rum villa på Hedesundavägen 38 Valbo, Gävle kommun - bild 5
Idag kl 18:30

Hedesundavägen 38

Villa
Valbo, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 790 000 kr
160 + 100 m²
5 rum
2 565 m² tomt

Välkommen till detta välplanerade enplanshus i vinkel om 160 kvm, ett hem som kombinerar trivsel med funktionalitet. Här möts du av generösa sällskapsytor, en inbjudande inomhuspool, fyra sovrum, gott om förvaring och en rymlig trädgårdstomt på hela 2 565 kvm. På tomten finns dessutom ett imponerande kallgarage om hela 540 kvm. Hela huset präglas av fina ytskikt och en hemtrevlig, varm känsla som…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
5 rum villa på Brännmovägen 38 Älvkarleby, Älvkarleby kommun - bild 1
5 rum villa på Brännmovägen 38 Älvkarleby, Älvkarleby kommun - bild 2
5 rum villa på Brännmovägen 38 Älvkarleby, Älvkarleby kommun - bild 3
5 rum villa på Brännmovägen 38 Älvkarleby, Älvkarleby kommun - bild 4
5 rum villa på Brännmovägen 38 Älvkarleby, Älvkarleby kommun - bild 5

Brännmovägen 38

Villa
Älvkarleby, Älvkarleby kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 450 000 kr
141 + 90 m²
5 rum
2 450 m² tomt

Charmig 1 ½-plansvilla med stor potential, generös tomt och gedigen uthuslänga Välkommen till en unik möjlighet i natursköna Älvkarleby – en 1 ½-plansvilla med källare, belägen på en generös tomt som erbjuder gott om plats för både avkoppling och utveckling. Här finns alla förutsättningar att skapa ditt drömboende i härlig miljö, samtidigt som du har nära till både service och kommunikationer.…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Valbo, Gävle kommun

Åbrinken 5

Villa
Valbo, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
4 650 000 kr
122 + 122 m²
4 rum
1 431 m² tomt
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
tomt på Nedre vägen 24 Hille, Gävle kommun - bild 1
tomt på Nedre vägen 24 Hille, Gävle kommun - bild 2
tomt på Nedre vägen 24 Hille, Gävle kommun - bild 3
tomt på Nedre vägen 24 Hille, Gävle kommun - bild 4
tomt på Nedre vägen 24 Hille, Gävle kommun - bild 5

Nedre vägen 24

Tomt
Hille, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 400 000 kr
1 069 m²

Kontakta mäklare för privat visning av tomten. I en lantlig och idyllisk miljö, bland hästgårdar och hagar har nu du möjlighet att förvärva en tomt av sällsynt slag i Hille. Fastighetens storlek 1069 kvm och är med tanke på beskaffenhet och läge väl lämpat för såväl fritids- som permanentboende. Förhandsbesked utfärdat 2020 ger möjlighet att uppföra en enplansvilla med inredd vind och ha en…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
övrig på Tvärslån 1 Furuvik, Gävle kommun - bild 1
övrig på Tvärslån 1 Furuvik, Gävle kommun - bild 2
övrig på Tvärslån 1 Furuvik, Gävle kommun - bild 3
övrig på Tvärslån 1 Furuvik, Gävle kommun - bild 4
övrig på Tvärslån 1 Furuvik, Gävle kommun - bild 5

Tvärslån 1

Övrigt
Furuvik, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 595 000 kr
1 400 m² tomt

Lagerlokal/garage på ca 320 kvm. Perfekt för dig som behöver förvaring för maskiner, fordon eller diverse material. Idag är fastigheten på 3373 kvm och med två byggnader. Nuvarande ägare ska vid försäljningen stycka av fastigheten i två delar där byggnad 1 (se bild) och ca 1400kvm mark ska överlåtas. Byggnadens storlek har inte uppmäts utan är en uppskattning. Den information som finns är att…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Centrum, Gävle kommun

Norra kungsgatan 35A

Lägenhet
Centrum, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 250 000 kr
35 m²
1 rum
vån 2/4
3 313 kr/mån
35 714 kr/m²
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Centrum, Gävle kommun

Norra skeppargatan 3C

Lägenhet
Centrum, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 050 000 kr
25 m²
1 rum
vån 2/3
1 235 kr/mån
42 000 kr/m²
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 51 - 71 av 71