Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
Stigslund, Gävle kommun
Kommande

Furumovägen 10

Lägenhet
Stigslund, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 290 000 kr
41 m²
1 rum
vån 8/9
2 362 kr/mån
31 463 kr/m²
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 rum lägenhet på Norra kungsgatan 31 Centralt Norr, Gävle kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Norra kungsgatan 31 Centralt Norr, Gävle kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Norra kungsgatan 31 Centralt Norr, Gävle kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Norra kungsgatan 31 Centralt Norr, Gävle kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Norra kungsgatan 31 Centralt Norr, Gävle kommun - bild 5
Kommande

Norra kungsgatan 31

Lägenhet
Centralt Norr, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 650 000 kr
70 m²
3 rum
4 649 kr/mån
23 571 kr/m²

Välkommen till denna charmiga och unika lägenhet på Norra Kungsgatan 31, fördelad över två våningar och med en total yta på 70 kvm. Här erbjuds en bostad med tre rum och kök som kombinerar modern bekvämlighet med hemtrevlig charm. Du välkomnas in till en ljus hall med goda avhängningsmöjligheter och möts direkt av den charmiga trappen till övre plan. Beläget på entréplan är det ljusa köket som…

Premium
Uteplats
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
villa på Ludvigsbergsvägen 25B Valbo, Gävle kommun - bild 1
villa på Ludvigsbergsvägen 25B Valbo, Gävle kommun - bild 2
villa på Ludvigsbergsvägen 25B Valbo, Gävle kommun - bild 3
villa på Ludvigsbergsvägen 25B Valbo, Gävle kommun - bild 4
villa på Ludvigsbergsvägen 25B Valbo, Gävle kommun - bild 5
Kommande

Ludvigsbergsvägen 25B

Villa
Valbo, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 190 000 kr
109 m²
1 166 m² tomt

Välkomna till Ludvigsbergsvägen och denna charmiga 1½-plansvilla. Huset har genomgått flera stora utvändiga renoveringar under de senaste åren med fönsterbyte 2024, fasadmålning 2023, takbyte 2015 samt byggnation av altan 2020. Även invändigt har de flesta renoveringar gjorts med nya ytskikt under senaste åren, köksrenovering 2015 samt badrumsrenovering 2016 vilket senare uppdaterades med…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 rum lägenhet på Femte tvärgatan 22 Brynäs, Gävle kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Femte tvärgatan 22 Brynäs, Gävle kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Femte tvärgatan 22 Brynäs, Gävle kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Femte tvärgatan 22 Brynäs, Gävle kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Femte tvärgatan 22 Brynäs, Gävle kommun - bild 5
Kommande

Femte tvärgatan 22

Lägenhet
Brynäs, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Pris på förfrågan
37 m²
1 rum
2 641 kr/mån

Högst upp i huset hittar du denna smart planerade etta där varje kvadratmeter är noggrant utnyttjad, en perfekt kombination av funktion och bekvämlighet. Med ett oslagbart läge på populära Brynäs bor du nära stadens puls, med bekvämt avstånd till centrum, busshållplats och tågstation. Perfekt för dig som studerar, pendlar eller söker en smidig övernattningslägenhet. I föreningen finns lediga…

Premium
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
tomt på Jonstorpsvägen 17 Gävle, Gävle kommun - bild 1
tomt på Jonstorpsvägen 17 Gävle, Gävle kommun - bild 2
tomt på Jonstorpsvägen 17 Gävle, Gävle kommun - bild 3
tomt på Jonstorpsvägen 17 Gävle, Gävle kommun - bild 4
tomt på Jonstorpsvägen 17 Gävle, Gävle kommun - bild 5
Kommande

Jonstorpsvägen 17

Tomt
Gävle, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Pris på förfrågan
1 931 m²

Här erbjuds ett fantastiskt tillfälle att förverkliga era byggdrömmar på friköpt tomt om 1931 kvm i ett attraktivt och etablerat villaområde. Detta är en perfekt möjlighet för er som vill skapa ert drömhem helt efter egna önskemål. Tomten är friköpt, vilket innebär att ni äger marken utan avgifter. Området är lugnt, trivsamt och barnvänligt med en inbodd känsla som gör att ni slipper…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
6 rum radhus på Trädgårdsmästarevägen 29 Strömsbro, Gävle kommun - bild 1
6 rum radhus på Trädgårdsmästarevägen 29 Strömsbro, Gävle kommun - bild 2
6 rum radhus på Trädgårdsmästarevägen 29 Strömsbro, Gävle kommun - bild 3
6 rum radhus på Trädgårdsmästarevägen 29 Strömsbro, Gävle kommun - bild 4
6 rum radhus på Trädgårdsmästarevägen 29 Strömsbro, Gävle kommun - bild 5
Kommande

Trädgårdsmästarevägen 29

Radhus
Strömsbro, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 690 000 kr
120 m²
6 rum
6 693 kr/mån
22 417 kr/m²

Välkommen till Strömsbro trädgårdar och detta eleganta radhus som var redo för inflyttning under 2022. Här möts du av generösa fönster som sträcker sig från golv till tak och fyller varje rum med ett behagligt naturligt ljus. Den ljusa färgsättningen och de moderna inslagen ger en stilren och välkomnande känsla. Radhuset erbjuder två stora uteplatser, en på vardera sidan, vilket ger optimalt…

Premium
Uteplats
Energieffektiv
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
6 rum lägenhet på Norra Strandgatan 29 Centrum, Gävle kommun - bild 1
6 rum lägenhet på Norra Strandgatan 29 Centrum, Gävle kommun - bild 2
6 rum lägenhet på Norra Strandgatan 29 Centrum, Gävle kommun - bild 3
6 rum lägenhet på Norra Strandgatan 29 Centrum, Gävle kommun - bild 4
6 rum lägenhet på Norra Strandgatan 29 Centrum, Gävle kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Tim Hallin

Erik Olsson Fastighetsförmedling

Objektsbild
Kommande

Norra Strandgatan 29

Lägenhet
Centrum, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 990 000 kr
193 m²
6 rum
vån 1/3
8 230 kr/mån
20 674 kr/m²

Välkommen till en sällsynt representativ sekelskiftesvåning om hela 193 kvm, en bostad som kombinerar tidlös elegans med ett av Gävles mest attraktiva lägen, invid Gavleån och Grand Hotel Elite. Här bor du i en hörnlägenhet med vacker utsikt över både ån och museet, mitt i stadens puls men med ett lugn som få förunnas. Redan i den välkomnande hallen möts du av den imponerande takhöjden som…

Max
Hiss
Tim Hallin
Tim HallinErik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
5 rum lägenhet på Ruddammsgatan 50 Centrum, Gävle kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Ruddammsgatan 50 Centrum, Gävle kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Ruddammsgatan 50 Centrum, Gävle kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Ruddammsgatan 50 Centrum, Gävle kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Ruddammsgatan 50 Centrum, Gävle kommun - bild 5
Kommande

Ruddammsgatan 50

Lägenhet
Centrum, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Pris på förfrågan
151,9 m²
5 rum
vån 6/6
7 021 kr/mån

Välkomna till denna unika och totalrenoverade bostad i tre plan där varje detalj är noggrant genomtänkt. Lägenheten har genomgående stora, öppna ytor med ett härligt ljusinsläpp som skapar en luftig och inbjudande känsla. Under 2025 har hela bostaden genomgått en omfattande renovering med nytt stilrent kök, två helkaklade badrum i modern färgsättning, nytt ekgolv, nymålade ytskikt på tak, väggar,…

Premium
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 rum lägenhet på Pukslagarvägen 84 Södra Bomhus, Gävle kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Pukslagarvägen 84 Södra Bomhus, Gävle kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Pukslagarvägen 84 Södra Bomhus, Gävle kommun - bild 3
Kommande

Pukslagarvägen 84

Lägenhet
Södra Bomhus, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 195 000 kr
79 m²
3 rum
6 290 kr/mån
15 127 kr/m²
Plus
Uteplats
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 rum lägenhet på Femte tvärgatan 17A Brynäs, Gävle kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Femte tvärgatan 17A Brynäs, Gävle kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Femte tvärgatan 17A Brynäs, Gävle kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Femte tvärgatan 17A Brynäs, Gävle kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Femte tvärgatan 17A Brynäs, Gävle kommun - bild 5
Kommande

Femte tvärgatan 17A

Lägenhet
Brynäs, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
650 000 kr
26 m²
1 rum
vån 1/3
2 505 kr/mån
25 000 kr/m²

Varmt välkommen till denna charmiga och moderna etta om 26 kvadratmeter med smart planlösning! Denna lägenhet, belägen på första våningen av tre, erbjuder en välkomnande atmosfär där du snabbt känner dig hemma. Köket är smakfullt designat för att kombinera funktionalitet och stil, med gott om arbetsyta på den grå bänkskivan. I vardagsrummet finns öppna ytor som ger möjlighet att inreda precis…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 rum lägenhet på Brändströmsgatan 17A Centrum, Gävle kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Brändströmsgatan 17A Centrum, Gävle kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Brändströmsgatan 17A Centrum, Gävle kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Brändströmsgatan 17A Centrum, Gävle kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Brändströmsgatan 17A Centrum, Gävle kommun - bild 5
Kommande

Brändströmsgatan 17A

Lägenhet
Centrum, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
575 000 kr
17,5 m²
1 rum
vån 3/3
1 348 kr/mån
32 857 kr/m²

Välkommen till en smart planerad etta där varje kvadratmeter är noggrant nyttjad, en perfekt kombination av funktion och bekvämlighet! Med ett oslagbart läge nära Högskolan i Gävle, Gävle Sjukhus och stadens centrum är detta ett boende som passar lika bra för studier som för dig som söker en smidig övernattningslägenhet. Lägenheten erbjuder ett välkomnande hallparti med förvaring, ett…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 rum lägenhet på Femte Tvärgatan 34A Brynäs, Gävle kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Femte Tvärgatan 34A Brynäs, Gävle kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Femte Tvärgatan 34A Brynäs, Gävle kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Femte Tvärgatan 34A Brynäs, Gävle kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Femte Tvärgatan 34A Brynäs, Gävle kommun - bild 5
Kommande

Femte Tvärgatan 34A

Lägenhet
Brynäs, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Pris på förfrågan
75 m²
3 rum
vån 2/3
3 667 kr/mån

Välkommen till denna ljusa och välplanerade trerummare på Brynäs med låg avgift och genomgående fina ytskikt. Här erbjuds ett hem som kombinerar stil, funktion och komfort på ett mycket tilltalande sätt. Redan i den välkomnande hallen möts du av infällda spotlights samt goda avhängningsmöjligheter och praktisk förvaring i garderober. Bostaden rymmer två trivsamma sovrum med bra…

Premium
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 rum lägenhet på Brynäsgränd 3 Brynäs, Gävle kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Brynäsgränd 3 Brynäs, Gävle kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Brynäsgränd 3 Brynäs, Gävle kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Brynäsgränd 3 Brynäs, Gävle kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Brynäsgränd 3 Brynäs, Gävle kommun - bild 5
Kommande

Brynäsgränd 3

Lägenhet
Brynäs, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 395 000 kr
72 m²
2 rum
vån 1/3
3 942 kr/mån
19 375 kr/m²

Välkommen till denna moderna och välplanerade tvåa i två plan om 72 kvm, belägen i en ekonomiskt stabil bostadsrättsförening. Bostaden präglas av genomgående fina ytskikt, smart planlösning och en imponerande takhöjd om ca 3,4 meter på entréplanet som skapar en rymlig och härlig känsla. Entréplanet erbjuder en öppen och välkomnande hall med infällda spotlights i tak och fint ljusinsläpp från…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 rum lägenhet på Solvikshöjden 11 Engesberg, Gävle kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Solvikshöjden 11 Engesberg, Gävle kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Solvikshöjden 11 Engesberg, Gävle kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Solvikshöjden 11 Engesberg, Gävle kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Solvikshöjden 11 Engesberg, Gävle kommun - bild 5
Kommande

Solvikshöjden 11

Lägenhet
Engesberg, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 200 000 kr
79 m²
3 rum
vån 1/2
6 220 kr/mån
27 848 kr/m²

Letar du efter ett bekvämt och modernt boende i vacker skärgårdsmiljö? Då kan denna trevliga trerumslägenhet på 79 kvm med egen loftgångsuteplats vara precis det du söker. Här bor du i ett framtidsboende som vänder sig till dig som fyllt 55 år med ett koncept som sätter gemenskap, trygghet och livsnjutning i centrum. Föreningen har ett aktivt socialt liv genom en trivselklubb, vilket ger dig…

Premium
Uteplats
Hiss
Energieffektiv
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 rum lägenhet på Södra fiskargatan 3 Brynäs, Gävle kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Södra fiskargatan 3 Brynäs, Gävle kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Södra fiskargatan 3 Brynäs, Gävle kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Södra fiskargatan 3 Brynäs, Gävle kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Södra fiskargatan 3 Brynäs, Gävle kommun - bild 5
Kommande

Södra fiskargatan 3

Lägenhet
Brynäs, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Pris på förfrågan
108 m²
3 rum
vån 3/4
5 434 kr/mån

Välkommen till en välplanerad trerummare med låg avgift och centralt läge bara ett stenkast från Gavleån, Centralstationen och Gävle city. Här bor du i en pampig sekelskifteslägenhet om 108 kvm med bevarad charm, generösa ytor och vackra originaldetaljer. Bostaden präglas av imponerande takhöjd och tidstypiska inslag såsom spegeldörrar, höga spröjsade fönster med djupa nischer, takstuckaturer,…

Premium
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
5 rum lägenhet på Drejargatan 4 Villastaden, Gävle kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Drejargatan 4 Villastaden, Gävle kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Drejargatan 4 Villastaden, Gävle kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Drejargatan 4 Villastaden, Gävle kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Drejargatan 4 Villastaden, Gävle kommun - bild 5
Kommande

Drejargatan 4

Lägenhet
Villastaden, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 995 000 kr
182 m²
5 rum
vån 1/3
10 837 kr/mån
16 456 kr/m²

Välkommen till ett generöst och välplanerat boende om hela 182 kvm i attraktiva Villastaden, ett hem som kombinerar stil, funktion och härliga sociala ytor. Invändigt präglas bostaden av fina ytskikt, infällda spotlights och en genomgående trivsam känsla. Här finns 3–4 sovrum som passar såväl familjen som den som önskar hemmakontor eller gästrum. Som ett extra plus erbjuds en stor vinkällare med…

Premium
Uteplats
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 rum lägenhet på Fjärde tvärgatan 60A Brynäs, Gävle kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Fjärde tvärgatan 60A Brynäs, Gävle kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Fjärde tvärgatan 60A Brynäs, Gävle kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Fjärde tvärgatan 60A Brynäs, Gävle kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Fjärde tvärgatan 60A Brynäs, Gävle kommun - bild 5
Kommande

Fjärde tvärgatan 60A

Lägenhet
Brynäs, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 150 000 kr
53,5 m²
2 rum
vån 1/3
2 808 kr/mån
21 495 kr/m²

Denna fina tvåa erbjuder 53,5 kvadratmeter välplanerad yta samt en rymlig balkong. Beläget i ett lugnt och trivsamt område vid slutet av en återvändsgata. När du kliver in i lägenheten möts du av en rymlig hall med gott om förvaringsmöjligheter i inbyggda garderober. Köket är stilrent och funktionellt med generösa arbetsytor och plats för ett mindre matbord. Det ljust och inbjudande vardagsrummet…

Premium
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 rum villa på Östanåvägen 60 Älvkarleby, Älvkarleby kommun - bild 1
3 rum villa på Östanåvägen 60 Älvkarleby, Älvkarleby kommun - bild 2
3 rum villa på Östanåvägen 60 Älvkarleby, Älvkarleby kommun - bild 3
3 rum villa på Östanåvägen 60 Älvkarleby, Älvkarleby kommun - bild 4
3 rum villa på Östanåvägen 60 Älvkarleby, Älvkarleby kommun - bild 5
Kommande

Östanåvägen 60

Villa
Älvkarleby, Älvkarleby kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 425 000 kr
78 + 95 m²
3 rum
1 234 m² tomt

Här erbjuds en fantastisk möjlighet att förvärva en centralt belägen fastighet i hjärtat av Älvkarleby! Bostaden har en boyta på 78 kvm och en generös biarea på hela 95 kvm, med utmärkta förvaringsmöjligheter i både garage och förråd. Dessutom finns en trevlig inglasad altan! På entréplan möts du av ett välplanerat kök och ett vardagsrum med en värmande täljstenskamin och direkt utgång till en…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
4 rum radhus på Hövdingavägen 1C Södra Bomhus, Gävle kommun - bild 1
4 rum radhus på Hövdingavägen 1C Södra Bomhus, Gävle kommun - bild 2
4 rum radhus på Hövdingavägen 1C Södra Bomhus, Gävle kommun - bild 3
4 rum radhus på Hövdingavägen 1C Södra Bomhus, Gävle kommun - bild 4
4 rum radhus på Hövdingavägen 1C Södra Bomhus, Gävle kommun - bild 5
Kommande

Hövdingavägen 1C

Radhus
Södra Bomhus, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 300 000 kr
110 m²
4 rum
7 943 kr/mån
11 818 kr/m²

Det första du möts av när närmar dig radhuset är en lummig liten trädgård med körsbärsträd, gräsmatta och annan grönskande växtlighet. Här finns en trädäckad yta för möblering och ett stort förråd. På husets baksida finns en nybyggd altan under tak för trevliga familjemiddagar utomhus. Väl inne i huset har du en rymlig och möblerbar hall med avhängningsmöjligheter samt gott om…

Premium
Uteplats
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Brynäs, Gävle kommun
Kommande

Styrmansgatan 14

Lägenhet
Brynäs, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 290 000 kr
65,5 m²
2 rum
vån 1/3
3 132 kr/mån
19 695 kr/m²
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
8 rum villa på Vegagatan 22 Brynäs, Gävle kommun - bild 1
8 rum villa på Vegagatan 22 Brynäs, Gävle kommun - bild 2
8 rum villa på Vegagatan 22 Brynäs, Gävle kommun - bild 3
8 rum villa på Vegagatan 22 Brynäs, Gävle kommun - bild 4
8 rum villa på Vegagatan 22 Brynäs, Gävle kommun - bild 5
Kommande

Vegagatan 22

Villa
Brynäs, Gävle kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 950 000 kr
175 + 25 m²
8 rum
615 m² tomt

På en stillsam gata i hjärtat av härliga Brynäs står detta ståtliga 20-talshus – en gedigen fastighet i tre plan med källare och en totalyta om hela 348 kvm (säljarens uppgifter, ink. biyta). Här finns alla möjligheter för dig som söker ett hem med karaktär, rymd och utvecklingspotential. Fastigheten rymmer 8 rum och kök, varav 6–7 möjliga sovrum, fördelade över tre våningsplan. Det centralt…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar alla 21