Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Fjärde tvärgatan 60A

Brynäs, Gävle kommun

Visa på karta

1 150 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    53,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 808 kr/mån
    Driftkostnad
    4 000 kr/år

Byggår
1950
Förening
BRF Jakten
Energiklass
C
Pris/m²
21 495 kr/m²
Premium
Balkong
Denna fina tvåa erbjuder 53,5 kvadratmeter välplanerad yta samt en rymlig balkong. Beläget i ett lugnt och trivsamt område vid slutet av en återvändsgata. När du kliver in i lägenheten möts du av en rymlig hall med gott om förvaringsmöjligheter i inbyggda garderober. Köket är stilrent och funktionellt med generösa arbetsytor och plats för ett mindre matbord. Det ljust och inbjudande vardagsrummet erbjuder gott om plats för både soffgrupp och matbord, och härifrån har du även tillgång till den trevliga balkongen. Sovrummet är väldisponerat med bra förvaringsmöjligheter, och badrummet är helkaklat och stilrent. I detta område finns gott om bekvämligheter inom gångavstånd, inklusive dagis, skolor, livsmedelsbutik och Söders restaurangstråk. Dessutom är en vårdcentral nära till hands. Gävle centrum, högskolan och centralstationen är lättillgängliga via bra promenad- och cykelvägar. Naturen är nära med Stenebergsparken som erbjuder minigolf, lekplats och sociala ytor. För sportälskare finns Brynäshallen med spolad is och Brynäsvallen med en fotbollsplan. Du har smidiga kommunikationer med närheten till busshållplatsen där stadsbussarna regelbundet trafikerar hela Brynäs. Dessutom pågår utvecklingen kring Godisfabriken och dess omgivning, med målet att förena Brynäs med Gävle Strand. Bostadsrättsföreningen Jakten har en stabil ekonomi med låg belåningsgrad och erbjuder låga månadsavgifter. Föreningen har även genomfört stambyten och erbjuder fiberuppkoppling. Varmt välkomna att kontakta ansvarig mäklare vid intresse!