Katrineholm Norr, Katrineholms kommun

Katrineholm Norr; Lägenheter

Lägenheter till salu - Katrineholm Norr, Katrineholms kommun

Sortera på

19 bostäder till salu

Igår

3 rum lägenhet på Bondegatan 6 Norr, Katrineholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Bondegatan 6 Norr, Katrineholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Bondegatan 6 Norr, Katrineholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Bondegatan 6 Norr, Katrineholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Bondegatan 6 Norr, Katrineholms kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 16:00

Bondegatan 6

Lägenhet
Norr, Katrineholms kommun
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
1 095 000 kr
74,8 m²
3 rum
vån 2/3
3 704 kr/mån
14 639 kr/m²

Välkommen till denna stilrena och välplanerade trerumslägenhet i norra Katrineholm! Här får du ett hem i toppskick med moderna inslag, smart planlösning och en härlig atmosfär. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar en inbjudande och social yta – perfekt för både vardagsliv och umgänge. Stora fönster i två väderstreck ger ett fantastiskt ljusinsläpp och förstärker den luftiga…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker

2 dagar

3 rum lägenhet på Stensättersgatan 37 C Norr, Katrineholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Stensättersgatan 37 C Norr, Katrineholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Stensättersgatan 37 C Norr, Katrineholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Stensättersgatan 37 C Norr, Katrineholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Stensättersgatan 37 C Norr, Katrineholms kommun - bild 5
Ons 20 maj

Stensättersgatan 37 C

Lägenhet
Norr, Katrineholms kommun
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
875 000 kr
82,5 m²
3 rum
vån 3/3
4 425 kr/mån
10 606 kr/m²

Läget är utmärkt med närhet på bara några minuter når du centrala Katrineholm där du finner järnvägsstationen vilket gör vardagen smidig och pendlingen enkel. Även matbutiker, förskolor och skolor finns på bekvämt avstånd. Dessutom erbjuds vackra promenadstråk i det grönskande närområdet. Nu finns möjligheten att förvärva en trivsam, ljus och välplanerad bostad om hela 82,5 kvm, belägen högst…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen
3 rum lägenhet på Bondegatan 42 Norr, Katrineholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Bondegatan 42 Norr, Katrineholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Bondegatan 42 Norr, Katrineholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Bondegatan 42 Norr, Katrineholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Bondegatan 42 Norr, Katrineholms kommun - bild 5
Mån 18 maj

Bondegatan 42

Lägenhet
Norr, Katrineholms kommun
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
1 545 000 kr
75,8 m²
3 rum
vån 2/3
6 995 kr/mån
20 383 kr/m²

Välkommen till ett hem där varje kvadratmeter är noggrant planerad! Denna moderna och välplanerade lägenhet erbjuder allt du kan önska – ljusa ytor, smarta förvaringslösningar och en social planlösning som gör det enkelt att trivas. Köket från Ballingslöv är både stilrent och funktionellt, med generösa arbetsytor och öppen planlösning mot matplats och vardagsrum – perfekt för dig som älskar att…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker

5 dagar

Norr, Katrineholms kommun
Mån 18 maj kl 16:30

Storgatan 29A

Lägenhet
Norr, Katrineholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Katrineholm
700 000 kr
89 m²
4 rum
vån 2/3
4 140 kr/mån
7 865 kr/m²
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Katrineholm
Svensk Fastighetsförmedling Katrineholm

18 dagar

1 rum lägenhet på Storgatan 16B Katrineholm Norr, Katrineholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Storgatan 16B Katrineholm Norr, Katrineholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Storgatan 16B Katrineholm Norr, Katrineholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Storgatan 16B Katrineholm Norr, Katrineholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Storgatan 16B Katrineholm Norr, Katrineholms kommun - bild 5

Storgatan 16B

Lägenhet
Katrineholm Norr, Katrineholms kommun
LF Fastighetsförmedling Katrineholm
495 000 kr
27,5 m²
1 rum
vån 6/7
2 418 kr/mån
18 000 kr/m²

Högt upp i huset, med hiss från markplan, finner du denna yteffektiva och totalrenoverade 1:a – perfekt för dig som söker ett bekymmersfritt boende. Här är allt nytt från 2024: fräscha ytskikt, nytt kök, nytt duschrum och ny el. Redan i hallen möts du av ett stilrent laminatgolv och en välkomnande känsla. Till vänster ligger det smakfullt renoverade duschrummet som uppgraderades i samband med…

Premium
Hiss
LF Fastighetsförmedling Katrineholm
LF Fastighetsförmedling Katrineholm

20 dagar

3 rum lägenhet på Kapellgatan 7 Norr, Katrineholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Kapellgatan 7 Norr, Katrineholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Kapellgatan 7 Norr, Katrineholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Kapellgatan 7 Norr, Katrineholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Kapellgatan 7 Norr, Katrineholms kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 16:00

Kapellgatan 7

Lägenhet
Norr, Katrineholms kommun
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
1 275 000 kr
64 m²
3 rum
vån 2/3
5 906 kr/mån
19 922 kr/m²

Varmt välkommen till denna moderna och ljusa bostadsrätt som ligger på Norr i Katrineholm! Denna lägenhet erbjuder en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum, vilket är perfekt för umgänge och avkoppling. Här finns även en inglasad balkong som ger möjlighet till härliga stunder utomhus oavsett väder. Lägenhetshuset är relativt nybyggt med hiss, vilket bidrar med lite extra bekvämlighet. …

Premium
Balkong
Hiss
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
2 rum lägenhet på Storgatan 29A Norr, Katrineholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Storgatan 29A Norr, Katrineholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Storgatan 29A Norr, Katrineholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Storgatan 29A Norr, Katrineholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Storgatan 29A Norr, Katrineholms kommun - bild 5

Storgatan 29A

Lägenhet
Norr, Katrineholms kommun
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
1 150 000 kr
67 m²
2 rum
vån 1/3
3 155 kr/mån
17 164 kr/m²

Varmt Välkommen till Brf Linden 16 i det trevliga området Norr i Katrineholm! Här finns en charmig och funktionell bostadsrätt från 1947, som med sin färgglada inredning sätter sprätt på vardagen. Denna trerumslägenhet på första våningen, med en boyta på 67 kvadratmeter, erbjuder både en mysig balkong och en inbjudande uteplats där vi kan njuta av sköna dagar tillsammans. Denna pärla ligger…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker

28 dagar

1 rum lägenhet på Bryggaregatan 1A Centralt, Katrineholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Bryggaregatan 1A Centralt, Katrineholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Bryggaregatan 1A Centralt, Katrineholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Bryggaregatan 1A Centralt, Katrineholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Bryggaregatan 1A Centralt, Katrineholms kommun - bild 5

Bryggaregatan 1A

Lägenhet
Centralt, Katrineholms kommun
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker
595 000 kr
31,2 m²
1 rum
vån 2/3
1 600 kr/mån
19 071 kr/m²

Välkommen hem till Bryggaregatan 1A! En väldisponerad och trivsam 1:a på andra våningen med balkong i väst. Det här är ett hem som bjuder in till en känsla av värme och harmoni redan vid första klivet in i hallen. En välplanerad lägenhet där funktion och skönhet förenas för att skapa den perfekta atmosfären. Den öppna och ljusa hallen erbjuder bra plats med förvaring och ett stort renoverat…

Premium
Balkong
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker
3 rum lägenhet på Storgatan 11A Centralt, Katrineholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Storgatan 11A Centralt, Katrineholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Storgatan 11A Centralt, Katrineholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Storgatan 11A Centralt, Katrineholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Storgatan 11A Centralt, Katrineholms kommun - bild 5

Storgatan 11A

Lägenhet
Centralt, Katrineholms kommun
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker
1 150 000 kr
74,8 m²
3 rum
vån 2/3
3 420 kr/mån
15 374 kr/m²

Välkommen till Storgatan 11A – en ljus och generös 3:a med västvänd balkong och härligt hörnläge Drömmer du om en bostad med gott om ljus, fina sociala ytor och ett läge nära allt? Då är denna välplanerade trea på Storgatan 11A något för dig. Här bor du med ett attraktivt hörnläge, fönster i flera väderstreck och en västvänd balkong med eftermiddagssol och vacker utsikt mot kyrkan – perfekt…

Premium
Balkong
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker

30 dagar

2 rum lägenhet på Bryggaregatan 1A Katrineholm Norr, Katrineholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Bryggaregatan 1A Katrineholm Norr, Katrineholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Bryggaregatan 1A Katrineholm Norr, Katrineholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Bryggaregatan 1A Katrineholm Norr, Katrineholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Bryggaregatan 1A Katrineholm Norr, Katrineholms kommun - bild 5

Bryggaregatan 1A

Lägenhet
Katrineholm Norr, Katrineholms kommun
LF Fastighetsförmedling Katrineholm
1 150 000 kr
66,5 m²
2 rum
vån 3/3
3 034 kr/mån
17 293 kr/m²

Kvällssol på balkongen, öppna ytor och ett hörnläge högst upp i huset. Den här stora tvåan på 66,5 kvm har helt rätt känsla – med rymd och ljus samt en planlösning som ger gott om utrymme för både vardag och umgänge. Här finns dessutom en balkong i västerläge, under tak, som blir din självklara plats för avkoppling. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar ett härligt flöde och…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Katrineholm
LF Fastighetsförmedling Katrineholm

April 2026

3 rum lägenhet på Bievägen 6 A Norr, Katrineholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Bievägen 6 A Norr, Katrineholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Bievägen 6 A Norr, Katrineholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Bievägen 6 A Norr, Katrineholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Bievägen 6 A Norr, Katrineholms kommun - bild 5
Ons 27 maj kl 16:00

Bievägen 6 A

Lägenhet
Norr, Katrineholms kommun
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
1 695 000 kr
73,1 m²
3 rum
vån 3/5
5 651 kr/mån
23 187 kr/m²

Välkommen till denna ljusa och moderna trerummare på Bievägen 6A – ett hem där stil möter komfort. Med fönster i tre väderstreck och en öppen planritningen flödar ljuset in och lyfter fram de smart planerade ytorna. Den stora inglasade balkongen med utsikt mot Katrineholms kyrka blir snabbt favoritplatsen. Köket är modernt med induktionshäll och vitvaror, och badrummet imponerar med dubbeldusch…

Premium
Hiss
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker

Mars 2026

2 rum lägenhet på Kapellgatan 7 Norr, Katrineholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Kapellgatan 7 Norr, Katrineholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Kapellgatan 7 Norr, Katrineholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Kapellgatan 7 Norr, Katrineholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Kapellgatan 7 Norr, Katrineholms kommun - bild 5

Kapellgatan 7

Lägenhet
Norr, Katrineholms kommun
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker
1 150 000 kr
62 m²
2 rum
vån 1/3
5 795 kr/mån
18 548 kr/m²

Bostaden är belägen i en exklusiv fastighet uppförd 2018, där varje detalj andas kvalitet. Redan i trapphuset möts du av en vacker kristallkrona, hiss direkt till garage och källarförråd, samt en inhägnad innergård som ger en känsla av lugn och trygghet. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar en social och inbjudande atmosfär, perfekt för både vardag och fest. Köket är ett…

Premium
Balkong
Uteplats
Hiss
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker
Norr, Katrineholms kommun

Kapellgatan 7

Lägenhet
Norr, Katrineholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Katrineholm
1 095 000 kr
47,6 m²
2 rum
vån 2
5 070 kr/mån
23 004 kr/m²
Hiss
Energieffektiv
Svensk Fastighetsförmedling Katrineholm
Svensk Fastighetsförmedling Katrineholm

Februari 2026

2 rum lägenhet på Bryggaregatan 1 A Centralt/Norr, Katrineholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Bryggaregatan 1 A Centralt/Norr, Katrineholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Bryggaregatan 1 A Centralt/Norr, Katrineholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Bryggaregatan 1 A Centralt/Norr, Katrineholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Bryggaregatan 1 A Centralt/Norr, Katrineholms kommun - bild 5

Bryggaregatan 1 A

Lägenhet
Centralt/Norr, Katrineholms kommun
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
1 100 000 kr
58,6 m²
2 rum
vån 3/3
2 715 kr/mån
18 771 kr/m²

Välkomna till denna charmiga och yteffektiva tvåa, belägen på ett ljust gavelläge på tredje våningen. Här erbjuds en stilren och rymlig bostad om 58,6 kvadratmeter, där varje detalj är noggrant utvald för att skapa ett hem som både känns modernt och hemtrevligt. Lägenheten har fräscha ytskikt och en väl genomtänkt planlösning som gör det lätt att möblera och skapa trivsamma miljöer. De öppna…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker

Oktober 2025

3 rum lägenhet på Kyrkogatan 7A Katrineholm Norr, Katrineholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Kyrkogatan 7A Katrineholm Norr, Katrineholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Kyrkogatan 7A Katrineholm Norr, Katrineholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Kyrkogatan 7A Katrineholm Norr, Katrineholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Kyrkogatan 7A Katrineholm Norr, Katrineholms kommun - bild 5

Kyrkogatan 7A

Lägenhet
Katrineholm Norr, Katrineholms kommun
LF Fastighetsförmedling Katrineholm
1 095 000 kr
67,8 m²
3 rum
vån 3/3
3 683 kr/mån
16 150 kr/m²

Välkommen till den här lägenheten på tredje våningen som består av 3 rum och kök och har en balkong i västerläge med utsikt mot gamla vattentornet. Du välkomnas in i lägenheten via hallen med ett nyare parkettgolv och gott om förvaring tack vare flertalet garderober. Vidare finns 2 rymliga sovrum med nyare parkettgolv, kök med plats för matbord, duschrum med klinkergolv, kaklade väggar och…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Katrineholm
LF Fastighetsförmedling Katrineholm

Juli 2024

Norr, Katrineholms kommun

Bievägen 6B

Lägenhet
Norr, Katrineholms kommun
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
845 000 kr
48,6 m²
2 rum
4 407 kr/mån
17 387 kr/m²
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker

Januari 2024

4 rum lägenhet på Storgatan 29 B Norr, Katrineholms kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Storgatan 29 B Norr, Katrineholms kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Storgatan 29 B Norr, Katrineholms kommun - bild 3

Storgatan 29 B

Lägenhet
Norr, Katrineholms kommun
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
1 595 000 kr
86 m²
4 rum
vån 2/3
4 140 kr/mån
18 547 kr/m²
Plus
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker

December 2023

Norr, Katrineholms kommun

Storgatan 16 B

Lägenhet
Norr, Katrineholms kommun
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
1 295 000 kr
77,1 m²
3 rum
vån 1/7
6 057 kr/mån
16 796 kr/m²
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker

Oktober 2023

1 rum lägenhet på Bievägen 6B Norr, Katrineholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Bievägen 6B Norr, Katrineholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Bievägen 6B Norr, Katrineholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Bievägen 6B Norr, Katrineholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Bievägen 6B Norr, Katrineholms kommun - bild 5
Fre 15 maj kl 11:00

Bievägen 6B

Lägenhet
Norr, Katrineholms kommun
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
585 000 kr
37 m²
1 rum
vån 1/5
2 860 kr/mån
15 811 kr/m²

Välkommen till Bievägen 6B! Denna ljusa och moderna lägenhet på entréplan har allt du behöver för att trivas. Vare sig du är ute efter en bekväm vardagsboplats eller en smidig övernattningslägenhet. Bievägen 6B är det perfekta valet för den som vill bo centralt i Katrineholm. Lägenheten har en smakfull och modern inredning med 1 rum och kök med sovalkov. Den öppna planlösningen skapar en…

Premium
Hiss
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker

Visar alla 19

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet