Logotyp av Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
Logotyp av Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker

Malmgatan 4 D

Centralt, Katrineholms kommun

Visa på karta

1 375 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    91,7 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    4 728 kr/mån
    Driftkostnad
    15 481 kr/år

Förening
BRF Gullvivan
Energiklass
E
Pris/m²
14 995 kr/m²
Max
Balkong
Välkommen till denna välplanerade och trivsamma bostad om 91,7 kvm, belägen på bästa läge i hjärtat av Katrineholm! Här bor du högst upp i huset och kan njuta av en härlig utsikt samt en stor inglasad balkong i österläge, perfekt för morgonkaffet i soluppgången. Lägenheten erbjuder en social och öppen planlösning mellan kök och matrum, vilket skapar en luftig känsla och inbjuder till umgänge. Det rymliga vardagsrummet har gott om plats för både soffgrupp och matmöblemang. Idag finns två sovrum, men möjligheten finns att återställa matrummet till ett tredje sovrum vid behov. Sovrummen är utrustade med garderober. För extra komfort i vardagen finns en separat WC, ett fräscht duschrum utrustat med tvättmaskin och torktumlare, samt en praktisk klädkammare för förvaring. Bostadens centrala läge ger dig närhet till allt du behöver – butiker, mataffärer och restauranger finns runt hörnet, och Katrineholms tågstation ligger på bekvämt gångavstånd. Perfekt för dig som pendlar eller vill ha stadens bekvämligheter nära till hands!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Gullvivan

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling