Logotyp av Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
Logotyp av Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker

Fortunagatan 5 A

Centralt, Katrineholms kommun

Visa på karta

795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    45 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 168 kr/mån
    Driftkostnad
    2 385 kr/år

Förening
HSB BRF Göken i Katrineholm
Energiklass
E
Pris/m²
17 667 kr/m²
Premium
Balkong
Endast en trapp upp i huset finner ni den här mysiga och rymliga ytefftektiva enrummaren, med en fridfull balkong som öppnar sig mot den tysta innergården. Njut av det speciella gavelläget som bjuder på naturligt ljus som flödar in från två väderstreck, vilket skapar en behaglig atmosfär i hela bostaden. Tvättmaskin och diskmaskin är bostaden utrustade med vilket underlättar din vardag! Med en välskött förening och en förmånlig månadsavgift är detta det perfekta hemmet för dig som söker bekväm och prisvärd boendelösning. Varje lägenhet har fiberanslutning. Föreningen imponerar med en pittoresk innergård som är det perfekta stället att koppla av eller umgås med grannar och vänner. Här kan du njuta av lek och spel eller arrangera trevliga grillkvällar under varma sommarkvällar. Läget är perfekt – ett lugnt område med närhet till allt du behöver för en bekväm vardag. Gångavstånd till affärer och service är detta det idealiska boendet för den som vill ha både lugn och bekvämlighet.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Göken i Katrineholm

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling