Logotyp av Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker
Logotyp av Fastighetsbyrån Katrineholm/ Vingåker

Bondegatan 42

Norr, Katrineholms kommun

Visa på karta

1 545 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    75,8 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns
    Avgift
    6 995 kr/mån
    Driftkostnad
    6 400 kr/år

Förening
BRF Oliven 7
Energiklass
C
Pris/m²
20 383 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till ett hem där varje kvadratmeter är noggrant planerad! Denna moderna och välplanerade lägenhet erbjuder allt du kan önska – ljusa ytor, smarta förvaringslösningar och en social planlösning som gör det enkelt att trivas. Köket från Ballingslöv är både stilrent och funktionellt, med generösa arbetsytor och öppen planlösning mot matplats och vardagsrum – perfekt för dig som älskar att laga mat i gott sällskap. De stora fönstren släpper in rikligt med dagsljus och skapar en härlig rymd i bostaden. Två sovrum ger gott om plats för både familj och gäster, och den generösa balkongen i soligt söderläge, med utsikt över föreningens gröna trädgård, blir en självklar plats för avkoppling och umgänge. Det helkaklade badrummet håller hög standard med klinkergolv, golvvärme samt tvättmaskin och torktumlare för extra bekvämlighet. Föreningen har nyligen investerat i solpaneler – ett modernt steg mot en hållbar framtid. Hiss finns i huset. Här bor du med perfekt läge – endast några minuters promenad från Katrineholms centrum, tågstationen och stadens rika utbud av butiker, restauranger och service. Busshållplatsen finns precis utanför porten och i närområdet väntar både vackra promenadstråk och populära Lövåsens köpcentrum.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Oliven 7

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling