Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Notar by Pontuz Löfgren
Guldhemmets logotyp

Vinnare

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025

Guldhemmets logotyp

Vinnare

Årets Mäklarkontor

Guldhemmet 2020

Mäklare Emil Svensson

Emil Svensson

Om mig

Med över tio års erfarenhet inom försäljning utmärker sig Emil genom sin förmåga att skapa starka och långsiktiga relationer. Driven av att överträffa både sina egna och sina kunders förväntningar, strävar Emil alltid efter att skapa en framgångsrik och trygg bostadsrättsförsäljning för dig som kund. Med spetskompetens inom försäljning och fokus på att uppfylla behoven hos köpare, säljare och spekulanter utmärker sig Emil som en kompetent och engagerad bostadsrättsmäklare.
Mäklarens försäljningar
4 rum lägenhet på Vita lammets väg 124 Björkenäs, Kalmar kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Vita lammets väg 124 Björkenäs, Kalmar kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Vita lammets väg 124 Björkenäs, Kalmar kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Vita lammets väg 124 Björkenäs, Kalmar kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Vita lammets väg 124 Björkenäs, Kalmar kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Emil Svensson

Notar by Pontuz Löfgren

Objektsbild
Sön 17 maj

Vita lammets väg 124

Lägenhet
Björkenäs, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
1 250 000 kr
109 m²
4 rum
8 846 kr/mån
11 468 kr/m²

Ta chansen att förvärva en av de efterfrågade fyrorna i bostadsrättsradhus i en familjär och naturnära miljö med centrala Kalmar på bekvämt avstånd. Här bor familjen i ett stillsamt läge där vardagen fungerar smidigt med villakänsla och enkelheten i bostadsrättsform. Hus eller lägenhet? Här får ni det bästa av två världar. Egen carport, två uteplatser och generösa ytor kombineras med ett…

Max
Uteplats
Emil Svensson
Emil SvenssonNotar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
3 rum lägenhet på Klockhusgatan 5A Skälby, Kalmar kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Klockhusgatan 5A Skälby, Kalmar kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Klockhusgatan 5A Skälby, Kalmar kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Klockhusgatan 5A Skälby, Kalmar kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Klockhusgatan 5A Skälby, Kalmar kommun - bild 5

Klockhusgatan 5A

Lägenhet
Skälby, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
1 395 000 kr
71,5 m²
3 rum
vån 1/3
3 908 kr/mån
19 510 kr/m²

Äntligen finns möjligheten att förvärva en trea i gavelläge på första våningen på Klockhusgatan 5A – ett hem som med sin genomtänkta planlösning och smidiga placering passar alla åldrar. Här erbjuds 71,5 kvadratmeter som är lätta att trivas i, oavsett livssituation. Stig in via en halvtrappa upp och möts direkt av ett fantastiskt ljusinsläpp. Det märks omedelbart att detta är en gavellägenhet,…

Premium
Balkong
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
2 rum lägenhet på Sidenvägen 6H Karlssons Äng, Kalmar kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Sidenvägen 6H Karlssons Äng, Kalmar kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Sidenvägen 6H Karlssons Äng, Kalmar kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Sidenvägen 6H Karlssons Äng, Kalmar kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Sidenvägen 6H Karlssons Äng, Kalmar kommun - bild 5

Sidenvägen 6H

Lägenhet
Karlssons Äng, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
1 290 000 kr
62 m²
2 rum
vån 2/4
5 394 kr/mån
20 806 kr/m²

Välkommen till denna öppna och ljusa tvåa på andra våningen med hiss direkt från markplan. Här får du möjligheten att förvärva en modern tvåa på 62 kvadratmeter där bekvämlighet och frihet genomsyrar boendet. Vid ingången möts du av en rymlig och vindstilla entrébalkong där morgon- och förmiddagssolen välkomnar dig. På kvällen kan du stiga ut på balkongen från köket med en välkyld dryck och njuta…

Premium
Balkong
Hiss
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
Södra området, Kalmar kommun
Ons 27 maj

Gethes väg 2

Lägenhet
Södra området, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
620 000 kr
21,5 m²
1 rum
vån 3/3
2 298 kr/mån
28 837 kr/m²
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
3 rum lägenhet på Djurängsvägen 35B Djurängen, Kalmar kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Djurängsvägen 35B Djurängen, Kalmar kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Djurängsvägen 35B Djurängen, Kalmar kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Djurängsvägen 35B Djurängen, Kalmar kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Djurängsvägen 35B Djurängen, Kalmar kommun - bild 5
Sön 24 maj

Djurängsvägen 35B

Lägenhet
Djurängen, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
1 160 000 kr
80 m²
3 rum
vån 3/3
4 381 kr/mån
14 500 kr/m²

Välkommen till ett hemtrevligt och välskött kvarter i omtyckta HSB Brf Rapsen – en stabil förening med långsiktigt fokus och mycket god ekonomi. Här tas både fastigheterna och föreningens finanser om hand med omsorg, vilket bland annat märks i den låga belåningen på endast 674 kr/kvm (årsredovisning 2023). Till lägenheten hör dessutom en inre fond på 4 337 kr – ett utmärkt tillskott för dig som…

Premium
Balkong
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
5 rum lägenhet på Alice Babs gata 42 Ljusstaden, Kalmar kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Alice Babs gata 42 Ljusstaden, Kalmar kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Alice Babs gata 42 Ljusstaden, Kalmar kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Alice Babs gata 42 Ljusstaden, Kalmar kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Alice Babs gata 42 Ljusstaden, Kalmar kommun - bild 5
Imorgon

Alice Babs gata 42

Lägenhet
Ljusstaden, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
2 495 000 kr
114 m²
5 rum
7 737 kr/mån
21 886 kr/m²

I omtyckta och familjära Ljusstaden, med naturen alldeles intill, presenteras detta moderna och bekväma hus i bostadsrättsform. Här bor du längst in på ett lugnt och ostört läge, sannolikt föreningens bästa, med ett eftertraktat hörntomtsläge och bara granne åt ett håll. Bostaden om 114 kvadratmeter är mycket välplanerad över två våningar. På entréplanet möts du av sociala ytor med ett…

Premium
Balkong
Uteplats
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
2 rum lägenhet på Drottning Margaretas väg 72 Södercentrum, Kalmar kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Drottning Margaretas väg 72 Södercentrum, Kalmar kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Drottning Margaretas väg 72 Södercentrum, Kalmar kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Drottning Margaretas väg 72 Södercentrum, Kalmar kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Drottning Margaretas väg 72 Södercentrum, Kalmar kommun - bild 5
Sön 17 maj

Drottning Margaretas väg 72

Lägenhet
Södercentrum, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
2 295 000 kr
65 m²
2 rum
vån 3/3
4 594 kr/mån
35 308 kr/m²

Drottning Margaretas väg är en lugn och välbevarad gata i ett av stadens äldre kvarter. På omtyckta Söder väntar en unik vindslägenhet. Att hitta ett boende likt detta är en möjlighet som inte kommer ofta. Från bostaden har du utsikt över trädtoppar, himmel och trädgård. Det är något alldeles speciellt med ett så centralt läge som fortfarande kan ge en känsla av lugn och harmoni. Föreningens…

Premium
Balkong
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
2,5 rum lägenhet på Stensbergsvägen 54C Sandås, Kalmar kommun - bild 1
2,5 rum lägenhet på Stensbergsvägen 54C Sandås, Kalmar kommun - bild 2
2,5 rum lägenhet på Stensbergsvägen 54C Sandås, Kalmar kommun - bild 3
2,5 rum lägenhet på Stensbergsvägen 54C Sandås, Kalmar kommun - bild 4
2,5 rum lägenhet på Stensbergsvägen 54C Sandås, Kalmar kommun - bild 5
Tis 26 maj

Stensbergsvägen 54C

Lägenhet
Sandås, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
1 795 000 kr
72,7 m²
2,5 rum
vån 1/4
6 355 kr/mån
24 691 kr/m²

Välkommen till Stensbergsvägen 54C, där känslan av nyproduktion fortfarande är påtaglig - här är det bara att flytta in och känna sig hemma direkt! Denna lägenhet blev inflyttningsklar år 2015 och är utformad för dig som värdesätter högkvalitativ boendemiljö. Njut av en stor terrass med perfekt söderläge där du själv kan välja om du vill njuta av solen eller skuggan. Terrassen är delvis täckt,…

Premium
Balkong
Hiss
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
3 rum lägenhet på Bergagårdsvägen 14 Berga, Kalmar kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Bergagårdsvägen 14 Berga, Kalmar kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Bergagårdsvägen 14 Berga, Kalmar kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Bergagårdsvägen 14 Berga, Kalmar kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Bergagårdsvägen 14 Berga, Kalmar kommun - bild 5
Ons 20 maj

Bergagårdsvägen 14

Lägenhet
Berga, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
1 595 000 kr
73 m²
3 rum
vån 3/7
5 502 kr/mån
21 849 kr/m²

På Bergagårdsvägen 14 finns nu en trea i fint skick att förvärva! Gatans placering är noggrant utvalt - med vackra omgivningar och ett lugnt läge. Centrum finns inom bekvämt avstånd. Du bor med endast en kort promenad in till Hansa City med shopping och restauranger. I grannkvarteret finns livsmedelsbutik och vårdcentral. Goda kommunikationsmöjligheter. I denna trea om 73 kvm kommer du…

Premium
Balkong
Hiss
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
3 rum lägenhet på Erik Dahlbergs väg 17 Centralt, Kalmar kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Erik Dahlbergs väg 17 Centralt, Kalmar kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Erik Dahlbergs väg 17 Centralt, Kalmar kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Erik Dahlbergs väg 17 Centralt, Kalmar kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Erik Dahlbergs väg 17 Centralt, Kalmar kommun - bild 5
Sön 17 maj

Erik Dahlbergs väg 17

Lägenhet
Centralt, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
2 750 000 kr
63,5 m²
3 rum
vån 1/6
5 068 kr/mån
43 307 kr/m²

Välkommen till en centralt belägen trea i genomgående mycket fint skick med uteplats i ett avskilt läge. Bilen parkerar du smidigt i garaget, med tillgång till laddbox för dig med elbil, och tar hissen direkt upp till bostaden. Här möts du av ett hem med modern känsla och genomtänkta materialval. På Erik Dahlbergs väg 17 erbjuds något utöver det vanliga. Den inglasade uteplatsen i söderläge…

Premium
Uteplats
Hiss
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
4 rum lägenhet på Hemvägen 16N Vimpeltorpet, Kalmar kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Hemvägen 16N Vimpeltorpet, Kalmar kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Hemvägen 16N Vimpeltorpet, Kalmar kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Hemvägen 16N Vimpeltorpet, Kalmar kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Hemvägen 16N Vimpeltorpet, Kalmar kommun - bild 5
Sön 24 maj

Hemvägen 16N

Lägenhet
Vimpeltorpet, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
1 995 000 kr
78 m²
4 rum
vån 4/4
5 840 kr/mån
25 577 kr/m²

Vårens första knoppar, sommarens blomning och höstens färgspel – här får du allt rakt utanför dörren. Att bo så nära skogen är som att ha årstidernas skiftningar som en ständig kuliss, och på balkongen i fritt söderläge kan du njuta av både värme och utsikt över det gröna. När solen står högt väntar den svalare entrébalkongen – perfekt för en stilla stund med kaffekoppen. Högst upp i huset,…

Premium
Balkong
Hiss
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
4 rum lägenhet på Jägarevägen 12A Funkabo, Kalmar kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Jägarevägen 12A Funkabo, Kalmar kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Jägarevägen 12A Funkabo, Kalmar kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Jägarevägen 12A Funkabo, Kalmar kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Jägarevägen 12A Funkabo, Kalmar kommun - bild 5

Jägarevägen 12A

Lägenhet
Funkabo, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
1 695 000 kr
93,5 m²
4 rum
vån 2/3
7 103 kr/mån
18 128 kr/m²

Välkommen till en ljus och välplanerad gavelfyra på Jägarevägen 12A. Gavelläget gör sig direkt påmint med fria utblickar och ett öppet läge utan granne åt ena hållet. Fönster i tre väderstreck ger ett generöst ljusinsläpp från morgon till kväll. En fyrarummare i detta utförande, i en välskött förening med låg belåning, erbjuds sällan. Bostaden är belägen på andra våningen i ett högt och fritt…

Premium
Balkong
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
3 rum lägenhet på Skräddaretorpsvägen 25B Skälby, Kalmar kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Skräddaretorpsvägen 25B Skälby, Kalmar kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Skräddaretorpsvägen 25B Skälby, Kalmar kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Skräddaretorpsvägen 25B Skälby, Kalmar kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Skräddaretorpsvägen 25B Skälby, Kalmar kommun - bild 5
Tis 19 maj

Skräddaretorpsvägen 25B

Lägenhet
Skälby, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
1 490 000 kr
81 m²
3 rum
vån 2/3
5 580 kr/mån
18 395 kr/m²

Skräddaretorpsvägen 25B ligger högst upp på en lugn återvändsgata i ett välskött läge, granne med villakvarter och grön skogsmiljö. Här erbjuds en rymlig trerummare på 81 hemtrevliga kvadratmeter där färgval och material harmonierar fint. Ytskikten är genomgående väl omhändertagna och fönster i två väderstreck ger ett behagligt ljus. Köket har en stilren utformning och är utrustat med allt du…

Premium
Balkong
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
2 rum lägenhet på Skräddaretorpsvägen 9B Skälby, Kalmar kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Skräddaretorpsvägen 9B Skälby, Kalmar kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Skräddaretorpsvägen 9B Skälby, Kalmar kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Skräddaretorpsvägen 9B Skälby, Kalmar kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Skräddaretorpsvägen 9B Skälby, Kalmar kommun - bild 5
Mån 25 maj

Skräddaretorpsvägen 9B

Lägenhet
Skälby, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
1 050 000 kr
65 m²
2 rum
vån 2/3
4 643 kr/mån
16 154 kr/m²

Här bor du i en välplanerad tvåa om 65 kvadratmeter där rummen hänger ihop på ett naturligt sätt och varje yta tas tillvara. Redan i hallen möts du av en öppen känsla som leder dig vidare genom bostaden och ger en tydlig överblick över planlösningen. Hemmet håller ett genomgående fint skick och är lätt att trivas i från första stund. Vardagsrummet har en generös storlek med plats för både…

Premium
Balkong
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
3 rum lägenhet på Rimsmedsvägen 13A Berga Centrum, Kalmar kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Rimsmedsvägen 13A Berga Centrum, Kalmar kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Rimsmedsvägen 13A Berga Centrum, Kalmar kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Rimsmedsvägen 13A Berga Centrum, Kalmar kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Rimsmedsvägen 13A Berga Centrum, Kalmar kommun - bild 5
Sön 24 maj

Rimsmedsvägen 13A

Lägenhet
Berga Centrum, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
1 145 000 kr
76,5 m²
3 rum
vån 3/3
5 131 kr/mån
14 967 kr/m²

Här erbjuds en av de större treorna i omtyckta HSB Brf Rimsmeden. Med sina 76,5 kvadratmeter och en generöst inglasad balkong i optimalt söderläge kan du njuta av många soltimmar och en fri utsikt. Lägenheten har en genomtänkt planlösning med en rymlig hall och utmärkta förvaringsmöjligheter i form av fem garderober. Här finns gott om förvaring i varje rum, vilket gör hemmet både praktiskt och…

Premium
Balkong
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
2 rum lägenhet på Drottning Kristinas väg 13B Oxhagen, Kalmar kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Drottning Kristinas väg 13B Oxhagen, Kalmar kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Drottning Kristinas väg 13B Oxhagen, Kalmar kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Drottning Kristinas väg 13B Oxhagen, Kalmar kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Drottning Kristinas väg 13B Oxhagen, Kalmar kommun - bild 5

Drottning Kristinas väg 13B

Lägenhet
Oxhagen, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
1 095 000 kr
58 m²
2 rum
vån 3/3
4 107 kr/mån
18 879 kr/m²

Välkommen hem till en renoverad och öppen tvåa på 58 kvadratmeter. Köket är hemmets pärla med generöst ljusinsläpp och gott om plats för ett matbord. Vardagsrummet har en rymlig golvyta som möjliggör flera möbleringsalternativ. Härifrån nås den stora, inglasade balkongen – en plats att njuta av många timmar. Hallen är öppen och gör det enkelt att ta sig runt i hemmet. Sovrummet är stort och…

Premium
Balkong
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
Centralt, Kalmar kommun
Sön 17 maj

Malmbrogatan 2C

Lägenhet
Centralt, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
3 050 000 kr
79,5 m²
3 rum
vån 1/2
4 094 kr/mån
38 365 kr/m²
Balkong
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
4 rum lägenhet på Hemvägen 16D Vimpeltorpet, Kalmar kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Hemvägen 16D Vimpeltorpet, Kalmar kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Hemvägen 16D Vimpeltorpet, Kalmar kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Hemvägen 16D Vimpeltorpet, Kalmar kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Hemvägen 16D Vimpeltorpet, Kalmar kommun - bild 5

Hemvägen 16D

Lägenhet
Vimpeltorpet, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
1 650 000 kr
78 m²
4 rum
vån 2/4
5 840 kr/mån
21 154 kr/m²

Välkommen hem till en ljus och välplanerad gavelfyra längst ut på loftgången, där du kan njuta av ett ostört läge utan förbipasserande grannar. Här erbjuds en modern bostad om 78 kvadratmeter som kombinerar bekvämlighet med härliga vyer. Vid entrén finns en praktisk balkong i svalt läge – perfekt för en avkopplande kaffestund. Från vardagsrummet når du bostadens andra balkong i bästa söderläge,…

Premium
Balkong
Hiss
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
2 rum lägenhet på Vegagatan 4A Bremerlyckan, Kalmar kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Vegagatan 4A Bremerlyckan, Kalmar kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Vegagatan 4A Bremerlyckan, Kalmar kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Vegagatan 4A Bremerlyckan, Kalmar kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Vegagatan 4A Bremerlyckan, Kalmar kommun - bild 5
Tis 26 maj

Vegagatan 4A

Lägenhet
Bremerlyckan, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
1 395 000 kr
47 m²
2 rum
vån 1/3
3 505 kr/mån
29 681 kr/m²

Välkommen till en tvåa på Bremerlyckan som bjuder på både enkelhet och omtanke. Här får du hiss från markplan, en låg avgift och ett hem där 40-talets detaljer lever vidare utan att göra avkall på nutidens bekvämligheter. Ljuset möter dig redan i hallen, tack vare fönster i två väderstreck. Den fina takhöjden förstärker rymden, och eldstaden ger rummet en stilla tyngdpunkt – ett ställe att…

Premium
Hiss
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
1 rum lägenhet på Kylegatan 13A Södercentrum, Kalmar kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Kylegatan 13A Södercentrum, Kalmar kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Kylegatan 13A Södercentrum, Kalmar kommun - bild 3
Ons 20 maj

Kylegatan 13A

Lägenhet
Södercentrum, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
725 000 kr
24 m²
1 rum
vån 1/3
2 836 kr/mån
30 208 kr/m²
Plus
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
Varvsholmen, Kalmar kommun

Jeanssongatan 11

Lägenhet
Varvsholmen, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
2 895 000 kr
48 m²
2 rum
vån 4/9
4 044 kr/mån
60 313 kr/m²

Notar by Pontuz Löfgren
fr. 2 895 000 kr
48 m²
2 rum
fr. 4 044 kr/mån
fr. 60 313 kr/m²
Nybyggnadsprojekt
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren

Visar 51 - 72 av 72