Hoppa till huvudinnehåll
LF Fastighetsförmedling Uppsala

LF Fastighetsförmedling Uppsala

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
1 rum lägenhet på Vaksalagatan 55 Fålhagen, Uppsala kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Vaksalagatan 55 Fålhagen, Uppsala kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Vaksalagatan 55 Fålhagen, Uppsala kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Vaksalagatan 55 Fålhagen, Uppsala kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Vaksalagatan 55 Fålhagen, Uppsala kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 15:00

Vaksalagatan 55

Lägenhet
Fålhagen, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
995 000 kr
21 m²
1 rum
vån 3/6
3 394 kr/mån
47 381 kr/m²

Perfekt planerad 1:a i hjärtat av Fålhagen! Optimal planlösning och ett härligt ljusinsläpp belägen på våning tre av sex i hus med hiss från markplan. Perfekt lya för dig som är student, ska flytta hemifrån eller behöver en övernattningslägenhet Här bor du bekvämt på tredje våningen med utsikt över bakgården och den grönskande parken alldeles utanför. Fönsterpartiet ger ett härligt ljusinläpp…

Premium
Hiss
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
2 rum lägenhet på Gotlandsresan 97 Sävja, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Gotlandsresan 97 Sävja, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Gotlandsresan 97 Sävja, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Gotlandsresan 97 Sävja, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Gotlandsresan 97 Sävja, Uppsala kommun - bild 5
Sön 17 maj

Gotlandsresan 97

Lägenhet
Sävja, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
1 195 000 kr
68,5 m²
2 rum
vån 2
5 314 kr/mån
17 445 kr/m²

Välkommen hem till en trivsam och välskött tvåa med fina ytskikt, renoverat kök och ett lugnt insynsskyddat läge – perfekt för dig som vill bo bekvämt nära både stad och natur. Här bor du med hiss från markplan, stor balkong och en genomtänkt planlösning som bjuder på generösa sociala ytor och en härlig känsla av rymd. De 68,5 välplanerade kvadratmetrarna erbjuder ett luftigt vardagsrum med…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
3 rum lägenhet på Björklundavägen 14 Norby, Uppsala kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Björklundavägen 14 Norby, Uppsala kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Björklundavägen 14 Norby, Uppsala kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Björklundavägen 14 Norby, Uppsala kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Björklundavägen 14 Norby, Uppsala kommun - bild 5
Sön 17 maj

Björklundavägen 14

Lägenhet
Norby, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
2 250 000 kr
71 m²
3 rum
vån 2/2
6 473 kr/mån
31 690 kr/m²

Välkommen till en bostad som nås smidigt med hiss och erbjuder ett insynsskyddat boende med fin utsikt över lugna villakvarter. De 71 kvm fördelas på hall, kök med plats för matbord, vardagsrum med utgång till stor inglasad balkong, två sovrum, badrum. Som boende här erbjuds du ett bekvämt 55-plusboende i attraktiva villakvarter med möjlighet till bl a egen odling i föreningens trädgård.…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
1 rum lägenhet på Vårdsätravägen 3F Rosendal, Uppsala kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Vårdsätravägen 3F Rosendal, Uppsala kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Vårdsätravägen 3F Rosendal, Uppsala kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Vårdsätravägen 3F Rosendal, Uppsala kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Vårdsätravägen 3F Rosendal, Uppsala kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:45

Vårdsätravägen 3F

Lägenhet
Rosendal, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
1 795 000 kr
35 m²
1 rum
vån 5/5
3 085 kr/mån
51 286 kr/m²

På Vårdsätravägen 3F i Rosendal väntar en unik och välplanerad lägenhet på våning 5/5. Med en imponerande takhöjd på 3 meter och genomgående exklusiva materialval såsom pigmenterad ekparkett och badrumsgolv i carraramarmor, har varje detalj valts med omsorg för en harmonisk boendemiljö. Perfekt lya för dig som är student, ska flytta hemifrån eller behöver en övernattningslägenhet! I…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Främre Luthagen, Uppsala kommun
Budgivning pågår
Idag kl 16:00

S:t Johannesgatan 7C

Lägenhet
Främre Luthagen, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
5 250 000 kr
93 m²
3,5 rum
5 239 kr/mån
56 452 kr/m²
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
3 rum lägenhet på Apelgatan 8 Salabacke, Uppsala kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Apelgatan 8 Salabacke, Uppsala kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Apelgatan 8 Salabacke, Uppsala kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Apelgatan 8 Salabacke, Uppsala kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Apelgatan 8 Salabacke, Uppsala kommun - bild 5
Idag kl 17:00

Apelgatan 8

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
1 795 000 kr
64 m²
3 rum
vån 1/3
3 670 kr/mån
28 047 kr/m²

Välplanerad och rymlig 2,5:a bekvämt belägen endast en halv trappa upp med väl tilltagen balkong i ett fint läge in mot föreningens stora grönskande innergård. Planlösningen fördelar sig över ett smart arbetskök med intilliggande matrum, rymligt vardagsrum med parkettgolv, sovrum med förvaring i klädkammare samt badrum som har tvättmaskin. Belägen i en välskött förening med fina innergårdar och…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
8 rum parhus på Morängen 48A Almunge, Uppsala kommun - bild 1
8 rum parhus på Morängen 48A Almunge, Uppsala kommun - bild 2
8 rum parhus på Morängen 48A Almunge, Uppsala kommun - bild 3
8 rum parhus på Morängen 48A Almunge, Uppsala kommun - bild 4
8 rum parhus på Morängen 48A Almunge, Uppsala kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Morängen 48A

Radhus
Almunge, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
2 250 000 kr
210 m²
8 rum
962 m² tomt

Rymligt 1-plans parhus med en generös boarea om 210 kvm fördelat på 8 rum varav 6 sovrum, perfekt för stora barnfamiljer eller för dig som önskar kombinera boende med verksamhet. Planlösningen ger en välkomnande entréhall med gott om plats för av hängning och förvaring. Härifrån når du ett nyrenoverat fint ljust kök med rostfria vitvaror och med en öppen planlösning mot ett rymligt vardagsrum,…

Premium
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
1 rum lägenhet på Fyrisvallsgatan 10A Luthagen, Uppsala kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Fyrisvallsgatan 10A Luthagen, Uppsala kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Fyrisvallsgatan 10A Luthagen, Uppsala kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Fyrisvallsgatan 10A Luthagen, Uppsala kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Fyrisvallsgatan 10A Luthagen, Uppsala kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 10:30

Fyrisvallsgatan 10A

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
1 695 000 kr
29 m²
1 rum
vån 3/4
2 363 kr/mån
58 448 kr/m²

Välkommen till denna stilrena och kvadratsmarta etta med hotellkänsla, där planlösningen är noggrant genomtänkt och varje kvadratmeter utnyttjas maximalt. De kvalitativa tillvalen och den sobra, beige färgskalan löper som en röd tråd genom hela bostaden. Nära till Ekonomikum samt promenadavstånd till många av universitetets fakulteter och studentlivets nationer! Entrén erbjuder ypperlig…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
tomt på Morängen 36 Almunge, Uppsala kommun - bild 1
tomt på Morängen 36 Almunge, Uppsala kommun - bild 2
tomt på Morängen 36 Almunge, Uppsala kommun - bild 3
tomt på Morängen 36 Almunge, Uppsala kommun - bild 4
tomt på Morängen 36 Almunge, Uppsala kommun - bild 5

Morängen 36

Tomt
Almunge, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
575 000 kr
1 491 m²

VATTEN OCH AVLOPP: Vattenledning och avloppsstam finns redan på tomterna och varje fastighet har en andel i områdets vatten- och avloppsanläggning, som totalt har 20 andelar. Ingen anslutningsavgift utan endast en driftskostnad i dagsläget på 700 kr per månad. ELANSLUTNING OCH FIBER: El-servisledning finns framdragen till tomtgräns. Fiberanslutning via GlobalConnect är beställd och bekostas av…

Premium
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Svartbäcken, Uppsala kommun
Sön 17 maj

Svartbäcksgatan 70 B

Lägenhet
Svartbäcken, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
2 095 000 kr
55,7 m²
2,5 rum
vån 3/3
3 618 kr/mån
37 612 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Stenhagen, Uppsala kommun
Sön 17 maj kl 11:30

Stenhagsvägen 89

Lägenhet
Stenhagen, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
1 350 000 kr
68,5 m²
2 rum
vån 3/4
5 303 kr/mån
19 708 kr/m²
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
3 rum lägenhet på Lillsjövägen 8A Almunge, Uppsala kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Lillsjövägen 8A Almunge, Uppsala kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Lillsjövägen 8A Almunge, Uppsala kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Lillsjövägen 8A Almunge, Uppsala kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Lillsjövägen 8A Almunge, Uppsala kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:00

Lillsjövägen 8A

Lägenhet
Almunge, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
1 750 000 kr
81,6 m²
3 rum
vån 1/1
4 564 kr/mån
21 446 kr/m²

Välkommen till detta trivsamma och välplanerade bostadsrättsradhus om 3 rum och kök på Lillsjövägen i Almunge. Här erbjuds ett bekvämt boende om 81,6 kvm med trivsam planlösning och en härlig uteplats som bjuder in till avkoppling, umgänge och sköna stunder utomhus. Bostaden präglas av ett fint ljusinsläpp och en hemtrevlig känsla. Vardagsrummet är rymligt och ger plats för både soffgrupp och…

Premium
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Bälinge, Uppsala kommun
Sön 17 maj

Dragontorpsvägen 5

Villa
Bälinge, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
4 200 000 kr
110 + 110 m²
6 rum
987 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Kapellgärdet, Uppsala kommun

Kantorsgatan 9

Lägenhet
Kapellgärdet, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
1 495 000 kr
33 m²
1 rum
vån 1/5
3 087 kr/mån
45 303 kr/m²
Uteplats
Hiss
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
tomt på Gustebo Bälinge, Uppsala kommun - bild 1
tomt på Gustebo Bälinge, Uppsala kommun - bild 2
tomt på Gustebo Bälinge, Uppsala kommun - bild 3
tomt på Gustebo Bälinge, Uppsala kommun - bild 4
tomt på Gustebo Bälinge, Uppsala kommun - bild 5

Gustebo

Tomt
Bälinge, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
950 000 kr
2 536 m²

Lantligt belägen tomt om 2 536 kvm med härlig utsikt över åkermark och skog. Tomten är inte bunden till någon specifik husleverantör vilket ger goda förutsättningar för dig med egna husdrömmar. Från Uppsala tar det ca 20 minuter med bil och till Bälinge där service som bl a förskola, skola och mataffär finns kör du på ca 10 minuter. Vid Jumkil, ca 8 minuters bilresa från tomten finns också både…

Premium
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
2 rum lägenhet på Råbyvägen 55G Gränby, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Råbyvägen 55G Gränby, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Råbyvägen 55G Gränby, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Råbyvägen 55G Gränby, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Råbyvägen 55G Gränby, Uppsala kommun - bild 5
Fre 15 maj

Råbyvägen 55G

Lägenhet
Gränby, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
1 695 000 kr
53 m²
2 rum
vån 5/5
4 363 kr/mån
31 981 kr/m²

Välkommen upp till ett ljust och härligt hem på den översta våningen i en bostadsrättsförening med låga avgifter och hög standard. Här bor du bekvämt och insynsskyddat med vidsträckt utsikt åt två väderstreck och en trevlig balkong i söderläge. Bostadens yta är väl utnyttjad med gott om förvaring och kök/vardagsrum i öppen planlösning. Köket har nyligen fått ny diskmaskin och ny kyl/frys och…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
2 rum fritidshus på Irisvägen 82 Tunabackar, Uppsala kommun - bild 1
2 rum fritidshus på Irisvägen 82 Tunabackar, Uppsala kommun - bild 2
2 rum fritidshus på Irisvägen 82 Tunabackar, Uppsala kommun - bild 3
2 rum fritidshus på Irisvägen 82 Tunabackar, Uppsala kommun - bild 4
2 rum fritidshus på Irisvägen 82 Tunabackar, Uppsala kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Irisvägen 82

Fritidshus
Tunabackar, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
995 000 kr
40 m²
2 rum
405 m² tomt

Välkommen till denna fantastiska kolonistuga som genomgått en omfattande renovering och idag erbjuder ett boende i mycket gott skick. Här har man varsamt uppdaterat allt från golv till väggar, målat fönster och fasad, dragit om all el och installerat en modern förbränningstoalett. Här har inget lämnats åt slumpen! Stugan är belägen i ett lugnt och rofyllt område, långt från Bärbyleden, och…

Premium
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Bälinge, Uppsala kommun

Sylta 10

Villa
Bälinge, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
4 995 000 kr
136 m²
5 rum
1,7 ha tomt
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Salabacke, Uppsala kommun
Sön 17 maj

Murargatan 28B

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
1 895 000 kr
65 m²
3 rum
vån 1/4
5 004 kr/mån
29 154 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
2 rum lägenhet på Johannesbäcksgatan 43 Salabacke, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Johannesbäcksgatan 43 Salabacke, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Johannesbäcksgatan 43 Salabacke, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Johannesbäcksgatan 43 Salabacke, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Johannesbäcksgatan 43 Salabacke, Uppsala kommun - bild 5
Tor 14 maj

Johannesbäcksgatan 43

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
1 495 000 kr
37 m²
2 rum
vån 3/4
2 962 kr/mån
40 405 kr/m²

Yteffektivt och mycket bekvämt boende i Salabacke, byggt 2016. Med fokus på funktion och förvaring är detta ett perfekt hem både för den som bor ensam samt för ett par. Genomgående ljusa parkettgolv och vitmålade väggar samt stilrena fönsterbrädor i sten som trevlig detalj. Den rymliga balkongen ligger vänd mot söder och erbjuder ett trevligt blickfång ned mot mindre parkområde samt över…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
7 rum villa på Herrhagens byväg 70 Herrhagen, Uppsala kommun - bild 1
7 rum villa på Herrhagens byväg 70 Herrhagen, Uppsala kommun - bild 2
7 rum villa på Herrhagens byväg 70 Herrhagen, Uppsala kommun - bild 3
7 rum villa på Herrhagens byväg 70 Herrhagen, Uppsala kommun - bild 4
7 rum villa på Herrhagens byväg 70 Herrhagen, Uppsala kommun - bild 5
Budgivning pågår

Herrhagens byväg 70

Villa
Herrhagen, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
5 400 000 kr
164 + 34 m²
7 rum
866 m² tomt

Välkommen till Herrhagens Byväg 70 – ett naturnära och avskilt boendemiljö i den äldre, charmiga delen av Herrhagen, där hus sällan kommer ut till försäljning. Här bor du med ett fantastiskt läge där baksidan gränsar direkt mot skog, vilket skapar en rofylld och privat atmosfär. Tomten erbjuder gott om utrymme för både avkoppling och aktivitet, och naturen blir en naturlig förlängning av…

Premium
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
2 rum lägenhet på Apelgatan 9 A Salabacke, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Apelgatan 9 A Salabacke, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Apelgatan 9 A Salabacke, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Apelgatan 9 A Salabacke, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Apelgatan 9 A Salabacke, Uppsala kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 17:00

Apelgatan 9 A

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
1 975 000 kr
61 m²
2 rum
vån 1/4
4 221 kr/mån
32 377 kr/m²

Tillfälle! Nu finns möjlighet att förvärva en mycket fint renoverad hörnlägenhet en halvtrappa upp med balkong i privat sydvästläge. Här bor du i hjärtat av gröna charmiga Salabacke. Utmärkt planlösning med rymlig hall, badrum med duschplats och tvättmöjlighet, nyrenoverat stilrent kök med matplats, stort sovrum, gott om klädförvaring i fina originalgarderober samt mysigt vardagsrum med…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
1,5 rum lägenhet på Vaksalagatan 43 Fålhagen, Uppsala kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Vaksalagatan 43 Fålhagen, Uppsala kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Vaksalagatan 43 Fålhagen, Uppsala kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Vaksalagatan 43 Fålhagen, Uppsala kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Vaksalagatan 43 Fålhagen, Uppsala kommun - bild 5
Budgivning pågår

Vaksalagatan 43

Lägenhet
Fålhagen, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
1 695 000 kr
32 m²
1,5 rum
vån 1
2 127 kr/mån
52 969 kr/m²

Välplanerad och trivsam 1,5:a i populära Fålhagen – perfekt som första boende, övernattningslägenhet eller studentlya! Välkommen till en ljus och välskött bostad med låg avgift och attraktivt läge. Här erbjuds en smart planlösning med hall och praktisk köksdel, rymligt vardagsrum och separat sovrum samt ett helkaklat och stamrenoverat badrum. Ett utmärkt boendealternativ för dig som söker…

Premium
Hiss
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
7 rum villa på Fullerö Lälunda 271 Uppsala, Uppsala kommun - bild 1
7 rum villa på Fullerö Lälunda 271 Uppsala, Uppsala kommun - bild 2
7 rum villa på Fullerö Lälunda 271 Uppsala, Uppsala kommun - bild 3
7 rum villa på Fullerö Lälunda 271 Uppsala, Uppsala kommun - bild 4
7 rum villa på Fullerö Lälunda 271 Uppsala, Uppsala kommun - bild 5
Budgivning pågår

Fullerö Lälunda 271

Villa
Uppsala, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala
5 595 000 kr
163 m²
7 rum
1 891 m² tomt

Välkommen till denna rymliga och välplanerade villa i eftertraktade Fullerö Lälunda, ett hem där lantligt lugn möter närheten till Uppsala. Här bor du i ett rofyllt och ostört läge med naturen runt knuten samtidigt som stadens utbud nås på bara några minuter. Huset uppfördes 2012 och det övre planet färdigställdes 2022, vilket ger ett modernt och välfungerande hem i mycket gott skick. Bostaden…

Premium
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
7 rum villa på Nergårdsvägen 2 Bälinge, Uppsala kommun - bild 1
7 rum villa på Nergårdsvägen 2 Bälinge, Uppsala kommun - bild 2