Logotyp av LF Fastighetsförmedling Uppsala
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Uppsala

Kantorsgatan 9

Kapellgärdet, Uppsala kommun

Visa på karta

1 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    33 m²
    Våning
    1 av 5, hiss finns
    Avgift
    3 087 kr/mån
    Driftkostnad
    6 000 kr/år

Förening
BRF Inreda
Energiklass
D
Pris/m²
45 303 kr/m²
Uteplats
Hiss
*** FAST PRIS *** Detta innebär att bostaden säljs utan budgivning och att det är "Först-till-kvarn-principen" som gäller. Bokad visning 10/5. Vänligen anmäl dig! Unik 1:a på markplan med separat sovalkov och stor uteplats i österläge. Välkommen till denna nyproducerade och välplanerade 1:a på markplan med smart sovalkov och en fantastisk uteplats med morgonsol. Lägenheten erbjuder en genomtänkt planlösning med en generös hall och goda förvaringsmöjligheter i form av platsbyggda garderober, som ger flexibla lösningar. Det helkaklade badrummet är utrustat med dusch samt tvättmaskin. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar ett luftigt och socialt hem. Sovalkoven är smart avskild, vilket ger känslan av ett extra rum. Här finns även bra förvaringsmöjligheter i en garderobssektion. Hela lägenheten har genomgående parkettgolv och ljust målade väggar som ger ett stilrent och luftigt intryck. Till lägenheten hör även ett vindsförråd, vilket ger extra förvaringsmöjligheter. Närheten till Heidenstamstorg ger tillgång till ett brett utbud av butiker, restauranger och service. På bekvämt gångavstånd finns även Uppsalas stadskärna med sitt stora utbud av shopping, kultur och nöjen samt smidig anslutning till Resecentrum. För den som vill njuta av natur och motion finns Röbo friluftsområde med utegym och vackra motionsspår hela vägen till Gamla Uppsala. Nordic Wellness erbjuder bra träningsmöjligheter, medan ICA:s välsorterade supermarket täcker dina behov av både mat och hushållsvaror. Området har dessutom goda kommunikationer, med närliggande busshållplatser som tar dig till Vaksala torg och Uppsala Centralstation. BRF Inreda erbjuder en gemensam innergård med grillplats och lekplats där både vuxna och barn kan trivas, samt parkering i garage. Detta är ett utmärkt boende för dig som söker ett bekvämt, modernt och centralt hem i Uppsala! Tillträde kan ske omgående eller enligt överenskommelse. – Välkommen på visning!