Hoppa till huvudinnehåll
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB

Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
6 rum villa på Kristineholmsvägen 114 Norrtälje, Norrtälje kommun - bild 1
6 rum villa på Kristineholmsvägen 114 Norrtälje, Norrtälje kommun - bild 2
6 rum villa på Kristineholmsvägen 114 Norrtälje, Norrtälje kommun - bild 3
6 rum villa på Kristineholmsvägen 114 Norrtälje, Norrtälje kommun - bild 4
6 rum villa på Kristineholmsvägen 114 Norrtälje, Norrtälje kommun - bild 5
Budgivning pågår

Kristineholmsvägen 114

Villa
Norrtälje, Norrtälje kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
4 750 000 kr
180 m²
6 rum
1,9 ha tomt

Lantligt belägen fastighet invid Kristineholmsvägen i Lohärads socken ca 15 km nordväst om Norrtälje. Stor tomt om 18.648 kvm (1,8648 hektar) bestående av uppvuxen trädgårdstomt invid bostadshuset, infart och plan framför ekonomibyggnaden, en bit betesmark bakom ekonomibyggnaden samt ett skogsparti. Möjlighet kan finnas att arrendera drygt 2 hektar mark på andra sidan vägen. Rymligt…

Premium
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
4 rum fritidshus på Gissjön 228 Gissjön, Sundsvalls kommun - bild 1
4 rum fritidshus på Gissjön 228 Gissjön, Sundsvalls kommun - bild 2
4 rum fritidshus på Gissjön 228 Gissjön, Sundsvalls kommun - bild 3
4 rum fritidshus på Gissjön 228 Gissjön, Sundsvalls kommun - bild 4
4 rum fritidshus på Gissjön 228 Gissjön, Sundsvalls kommun - bild 5
Sön 7 jun kl 15:30

Gissjön 228

Fritidshus
Gissjön, Sundsvalls kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
1 200 000 kr
118 m²
4 rum
3 791 m² tomt

Belägen vid gränsen till Hälsinglands djupa skogar finner du denna rofyllda fastighet med minimal trafik och få störningsmoment. Här erbjuds en charmig fritids- eller permanentbostad med ett bostadshus om 4 rum och kök, flera uthusbyggnader samt en välskött tomt med fina möjligheter för både rekreation och året-runt-boende. Fastigheten har låga driftskostnader tack vare eget vatten och egen…

Premium
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Villberga, Enköpings kommun
Sön 24 maj kl 15:00

Villberga Enhälja 6

Villa
Villberga, Enköpings kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
4 950 000 kr
144 m²
5 rum
2 202 m² tomt
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
12 rum gård med jordbruk på Jällsta Herrgård Björklinge, Uppsala kommun - bild 1
12 rum gård med jordbruk på Jällsta Herrgård Björklinge, Uppsala kommun - bild 2
12 rum gård med jordbruk på Jällsta Herrgård Björklinge, Uppsala kommun - bild 3
12 rum gård med jordbruk på Jällsta Herrgård Björklinge, Uppsala kommun - bild 4
12 rum gård med jordbruk på Jällsta Herrgård Björklinge, Uppsala kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Erik Myrsten

Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB

Objektsbild
Sön 24 maj kl 11:00

Jällsta Herrgård

Gård/Skog
Björklinge, Uppsala kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
14 900 000 kr
600 m²
12 rum

Jällsta herrgård är en fastighet med rika anor där historiens vingslag gör sig påminda, belägen i det vackra brutna kulturlandskapet mellan Björklinge och Skyttorp ca 2,5 mil norr om Uppsala, knappt 10 mil norr om Stockholm. Från Skyttorp på endast ca 3 km avstånd går tåg och buss till Uppsala och Gävle. Fastighetens sammanlagda areal uppgår till lite drygt 9 hektar Marken består av ca 5…

Max
Erik Myrsten
Erik MyrstenCarlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
villa på Johannelund Dannemora, Östhammars kommun - bild 1
villa på Johannelund Dannemora, Östhammars kommun - bild 2
villa på Johannelund Dannemora, Östhammars kommun - bild 3
Lör 16 maj kl 13:30

Johannelund

Villa
Dannemora, Östhammars kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
1 600 000 kr
72 + 110 m²
8 953 m² tomt
Plus
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Västanfors, Fagersta kommun
Tis 26 maj kl 16:45

Bergslagsvägen 3

Villa
Västanfors, Fagersta kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
2 895 000 kr
195 + 30 m²
7 rum
2 240 m² tomt
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Stora Snöån, Smedjebackens kommun
Lör 30 maj kl 12:00

Snöån Erik Jons väg 7

Gård/Skog
Stora Snöån, Smedjebackens kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
4 950 000 kr
220 + 50 m²
7 rum
3 ha tomt
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
5 rum villa på Mälterivägen 13 Lövstabruk, Tierps kommun - bild 1
5 rum villa på Mälterivägen 13 Lövstabruk, Tierps kommun - bild 2
5 rum villa på Mälterivägen 13 Lövstabruk, Tierps kommun - bild 3
5 rum villa på Mälterivägen 13 Lövstabruk, Tierps kommun - bild 4
5 rum villa på Mälterivägen 13 Lövstabruk, Tierps kommun - bild 5
Lör 16 maj kl 11:00

Mälterivägen 13

Villa
Lövstabruk, Tierps kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
1 475 000 kr
154 m²
5 rum
1 923 m² tomt

Den gamla skogvaktarbostaden, uppförd år 1760, är lugnt och avskilt belägen i utkanten av den fantastiska kulturmiljön kring Lövstabruks herrgård i norra Uppland. Lövstabruk anlades år 1596 och var en gång i tiden ett av världens förnämsta järnbruk. Idag är det ett välbesökt utflyktsmål med bevarad 1700-talsmiljö. I Lövstabruk arrangeras på somrarna evenemang med musik och teater och här finns…

Premium
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
2 rum fritidshus på Vibyhyttevägen 14 Vibyhyttan, Hofors kommun - bild 1
2 rum fritidshus på Vibyhyttevägen 14 Vibyhyttan, Hofors kommun - bild 2
2 rum fritidshus på Vibyhyttevägen 14 Vibyhyttan, Hofors kommun - bild 3
2 rum fritidshus på Vibyhyttevägen 14 Vibyhyttan, Hofors kommun - bild 4
2 rum fritidshus på Vibyhyttevägen 14 Vibyhyttan, Hofors kommun - bild 5
Lör 30 maj kl 15:00

Vibyhyttevägen 14

Fritidshus
Vibyhyttan, Hofors kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
590 000 kr
58 m²
2 rum
3 352 m² tomt

Historiska timmertorpet "Mjölnargården" – Vibyhyttan, utanför Torsåker Välkommen till ett genuint timmertorp med anor från 1700-talet – en unik möjlighet att förvärva ett stycke levande historia. "Mjölnargården" flyttades troligtvis till sin nuvarande plats i Vibyhyttan under mitten av 1800-talet och bär än idag tydliga spår av sitt ursprung. Bostadshuset är uppfört i timmer och präglas av…

Premium
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
3 rum vinterbonat fritidshus på Maråkers bruk 711 Maråker, Söderhamns kommun - bild 1
3 rum vinterbonat fritidshus på Maråkers bruk 711 Maråker, Söderhamns kommun - bild 2
3 rum vinterbonat fritidshus på Maråkers bruk 711 Maråker, Söderhamns kommun - bild 3
3 rum vinterbonat fritidshus på Maråkers bruk 711 Maråker, Söderhamns kommun - bild 4
3 rum vinterbonat fritidshus på Maråkers bruk 711 Maråker, Söderhamns kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 17:30

Maråkers bruk 711

Fritidshus
Maråker, Söderhamns kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
1 495 000 kr
94 + 14 m²
3 rum
1 506 m² tomt

Välkommen till en charmig och hemtrevlig villa i natursköna Maråker, Ljusne med ett boende som passar lika perfekt som permanentbostad som för avkopplande fritidsliv. Här bor du i en rofylld miljö med närhet till havet och omgiven av vacker natur med rika bär- och svampmarker. Bostadshuset erbjuder en trivsam och välplanerad planlösning med vardagsrum, kök och två sovrum. I vardagsrummet står…

Premium
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Örsundsbro, Enköpings kommun
Sön 17 maj kl 13:30

Stensborg

Fritidshus
Örsundsbro, Enköpings kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
875 000 kr
90 m²
4 rum
3 624 m² tomt
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Helgum, Sollefteå kommun
Sön 24 maj kl 12:00

Märtavägen 6

Villa
Helgum, Sollefteå kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
550 000 kr
106 + 63 m²
4 rum
1 080 m² tomt
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
5 rum fritidshus på Veckholm Grysta 8 Grillby, Enköpings kommun - bild 1
5 rum fritidshus på Veckholm Grysta 8 Grillby, Enköpings kommun - bild 2
5 rum fritidshus på Veckholm Grysta 8 Grillby, Enköpings kommun - bild 3
5 rum fritidshus på Veckholm Grysta 8 Grillby, Enköpings kommun - bild 4
5 rum fritidshus på Veckholm Grysta 8 Grillby, Enköpings kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:00

Veckholm Grysta 8

Fritidshus
Grillby, Enköpings kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
2 750 000 kr
142 m²
5 rum
2 800 m² tomt

Det f.d. missionshuset i Grysta är beläget i Veckholms socken vid vägen till Grönsöö på Trögdhalvön ca 13 km söder om Grillby och 20 km sydost om Enköping, i en gammal kulturbygd med ett antal historiska sevärdheter. Avståndet till Stockholm är 78 km, till Uppsala 54 km och till Västerås 47 km. Badplatser finns på flera ställen vid Mälaren några kilometer från fastigheten. Nära Veckholms Kyrka,…

Premium
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
4 rum villa på Östergrängsjö 108 Östergrängsjö, Nordanstigs kommun - bild 1
4 rum villa på Östergrängsjö 108 Östergrängsjö, Nordanstigs kommun - bild 2
4 rum villa på Östergrängsjö 108 Östergrängsjö, Nordanstigs kommun - bild 3
4 rum villa på Östergrängsjö 108 Östergrängsjö, Nordanstigs kommun - bild 4
4 rum villa på Östergrängsjö 108 Östergrängsjö, Nordanstigs kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Östergrängsjö 108

Villa
Östergrängsjö, Nordanstigs kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
1 700 000 kr
115 + 51 m²
4 rum
3 926 m² tomt

Välkommen till denna charmiga villa i eftertraktat söderläge med vidsträckt utsikt över öppna landskap. Den generösa tomten bjuder på en fantastisk trädgård för dig med odlingsintresse, med flera odlingslådor, växthus och välplanerade odlingsytor där fjärilar och humlor trivs under hela växtsäsongen. Det gynnsamma läget ger optimala förutsättningar för odling, och här har det utan problem odlats…

Premium
Energieffektiv
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
6 rum gård utan jordbruk på Hemgraven 128 Nedansjö, Sundsvalls kommun - bild 1
6 rum gård utan jordbruk på Hemgraven 128 Nedansjö, Sundsvalls kommun - bild 2
6 rum gård utan jordbruk på Hemgraven 128 Nedansjö, Sundsvalls kommun - bild 3
6 rum gård utan jordbruk på Hemgraven 128 Nedansjö, Sundsvalls kommun - bild 4
6 rum gård utan jordbruk på Hemgraven 128 Nedansjö, Sundsvalls kommun - bild 5

Hemgraven 128

Gård/Skog
Nedansjö, Sundsvalls kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
1 995 000 kr
146 + 44 m²
6 rum
3 ha tomt

Välkommen till hästgård i charmiga Nedansjö – endast ca 25 minuter väster om Sundsvall. Här bor du med vacker sjöutsikt i flera väderstreck. Fastigheten erbjuder ett trivsamt bostadshus om 5 rum och kök, där charm möter funktion. Här finns bland annat två kakelugnar som skapar både värme och atmosfär, samt en avkopplande bastu i källaren och ett delvis inglasat uterum med utsikt över den egna…

Premium
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Davidsbo, Norbergs kommun
Borttagen före visning

Björnstigen 10

Radhus
Davidsbo, Norbergs kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
1 150 000 kr
162 m²
5 rum
450 m² tomt
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Köpmanhamn, Fagersta kommun
Tor 21 maj

Köpmanhamnsvägen 32

Villa
Köpmanhamn, Fagersta kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
5 495 000 kr
131 m²
4 rum
1 628 m² tomt
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Skallberget, Norbergs kommun
Borttagen före visning

Beckasinvägen 2

Villa
Skallberget, Norbergs kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
1 195 000 kr
114 + 64 m²
5 rum
1 115 m² tomt
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Möklinta, Sala kommun

Stjärnbäck

Gård/Skog
Möklinta, Sala kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
3 500 000 kr
90 + 5 m²
4 rum
53,1 ha tomt
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
4 rum vinterbonat fritidshus på Albro Österbybruk, Östhammars kommun - bild 1
4 rum vinterbonat fritidshus på Albro Österbybruk, Östhammars kommun - bild 2
4 rum vinterbonat fritidshus på Albro Österbybruk, Östhammars kommun - bild 3

Albro

Fritidshus
Österbybruk, Östhammars kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
1 395 000 kr
104 m²
4 rum
4 865 m² tomt
Plus
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Hedkärra, Fagersta kommun
Imorgon kl 17:00

Otivägen 74

Villa
Hedkärra, Fagersta kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
2 195 000 kr
101 m²
3 rum
2 309 m² tomt
Energieffektiv
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Österlo, Sundsvalls kommun

Österlo 130

Fritidshus
Österlo, Sundsvalls kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
490 000 kr
24 m²
1 rum
2 206 m² tomt
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Centralt, Norbergs kommun

Solbacksallén 14A

Lägenhet
Centralt, Norbergs kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
195 000 kr
65,7 m²
3 rum
vån 1/3
3 684 kr/mån
2 968 kr/m²
Balkong
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Österunda, Enköpings kommun

Österunda-Brunnsta 5

Villa
Österunda, Enköpings kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
995 000 kr
89 + 89 m²
3 rum
1 392 m² tomt
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Örsundsbro, Enköpings kommun

Bunktorpet

Fritidshus
Örsundsbro, Enköpings kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
1 000 000 kr
58 m²
3 rum
1 167 m² tomt
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB

Visar 1 - 25 av 60