Östersund Staden, Östersunds kommun

Östersund Staden

Kommande bostäder - Östersund Staden, Östersunds kommun

Sorterad på nyast först

15 kommande bostäder

Karlslund, Östersunds kommun
Kommande

Norra Gröngatan 5A

Lägenhet
Karlslund, Östersunds kommun
HusmanHagberg Östersund
1 550 000 kr
61,5 m²
2 rum
vån 3/4
4 824 kr/mån
25 203 kr/m²
Balkong
HusmanHagberg Östersund
HusmanHagberg Östersund
5 rum lägenhet på Bandvagnsgränd 16 Stadsdel Norr, Östersunds kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Bandvagnsgränd 16 Stadsdel Norr, Östersunds kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Bandvagnsgränd 16 Stadsdel Norr, Östersunds kommun - bild 3
Kommande

Bandvagnsgränd 16

Lägenhet
Stadsdel Norr, Östersunds kommun
HusmanHagberg Östersund
5 150 000 kr
127 m²
5 rum
vån 2/3
8 617 kr/mån
40 551 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
HusmanHagberg Östersund
HusmanHagberg Östersund
2 rum lägenhet på Storsjöstråket 34 Centralt, Östersunds kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Storsjöstråket 34 Centralt, Östersunds kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Storsjöstråket 34 Centralt, Östersunds kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Storsjöstråket 34 Centralt, Östersunds kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Storsjöstråket 34 Centralt, Östersunds kommun - bild 5
Kommande

Storsjöstråket 34

Lägenhet
Centralt, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
2 500 000 kr
75 m²
2 rum
vån 3/5
6 522 kr/mån
33 333 kr/m²

Med rymd och ombonad känsla. Här nere längs strandpromenaden finns ett lägenhetsliv med massor av vardagliga kvalitéer. Läget lockar med både sjö-respektive stadsliv samtidigt som bostaden håller hög komfort och en standard som fortfarande upplevs som nytt. Öppna ytor, riklig takhöjd, varma golv och gedigna material är parametrar som ger bostaden ett högt medelbetyg. Dessutom har man tagit vara…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
1 rum lägenhet på Rådhusgatan 60 D Centralt, Östersunds kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Rådhusgatan 60 D Centralt, Östersunds kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Rådhusgatan 60 D Centralt, Östersunds kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Rådhusgatan 60 D Centralt, Östersunds kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Rådhusgatan 60 D Centralt, Östersunds kommun - bild 5
Kommande

Rådhusgatan 60 D

Lägenhet
Centralt, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
1 495 000 kr
45,5 m²
1 rum
vån 2/4
4 020 kr/mån
32 857 kr/m²

Takhöjden är på 320 cm vilket bidrar att boytan känns rymlig för sina storlek. Här på Rådhusgatan 60 bor du mitt city i ett boendkoncept som skiljer sig åt jämfört med övrigt utbud. Mixen mellan sekelskiftet och nutid blir till en träffsäker blandning men bidrar framförallt till 100%-ig trivsel. Varmt välkommen och bekanta dig med stort allrum, modernt badrum, riktigt kök och en sovplats uppe på…

Premium
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund
4 rum lägenhet på Rådhusgatan 5A Centrala Östersund, Östersunds kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Rådhusgatan 5A Centrala Östersund, Östersunds kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Rådhusgatan 5A Centrala Östersund, Östersunds kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Rådhusgatan 5A Centrala Östersund, Östersunds kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Rådhusgatan 5A Centrala Östersund, Östersunds kommun - bild 5
Kommande
Budgivning pågår

Rådhusgatan 5A

Lägenhet
Centrala Östersund, Östersunds kommun
HusmanHagberg Östersund
3 600 000 kr
119 m²
4 rum
vån 3/3
6 651 kr/mån
30 252 kr/m²

Varmt välkommen till Rådhusgatan 5 A – en sekelskiftesvåning i absolut toppklass. Högst upp i huset, på tredje våningen i en vacker och karaktärsfull fastighet, väntar denna unika våning om 119 kvm ett hem där tidlös elegans möter modern komfort på bästa sätt. Bostaden har varsamt renoverats med stor respekt för husets ursprung och erbjuder en sällsynt kombination av bevarad…

Premium
HusmanHagberg Östersund
HusmanHagberg Östersund
3 rum lägenhet på Brogränd 28A Karlslund, Östersunds kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Brogränd 28A Karlslund, Östersunds kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Brogränd 28A Karlslund, Östersunds kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Brogränd 28A Karlslund, Östersunds kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Brogränd 28A Karlslund, Östersunds kommun - bild 5
Kommande
Budgivning pågår

Brogränd 28A

Lägenhet
Karlslund, Östersunds kommun
Notar
1 695 000 kr
74 m²
3 rum
vån 2/3
5 083 kr/mån
22 905 kr/m²

Välkommen till Brogränd 28A och denna välplanerade 3:a om 74 kvm belägen på andra våningen. Här bor du bekvämt med en härlig balkong i soligt söderläge och en planlösning som kombinerar ljusa sällskapsytor med bra förvaring. Redan i hallen möts du av gott om plats och en praktisk klädkammare/förråd. Köket är funktionellt med bra arbetsytor och skåpsförvaring, perfekt för både vardag och fest. …

Premium
Balkong
Notar
Notar
3 rum lägenhet på Kyrkgatan 29C Centralt, Östersunds kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Kyrkgatan 29C Centralt, Östersunds kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Kyrkgatan 29C Centralt, Östersunds kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Kyrkgatan 29C Centralt, Östersunds kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Kyrkgatan 29C Centralt, Östersunds kommun - bild 5
Kommande

Kyrkgatan 29C

Lägenhet
Centralt, Östersunds kommun
Notar
1 995 000 kr
76 m²
3 rum
vån 1
4 735 kr/mån
26 250 kr/m²

Mitt i stadskärnan ligger denna genomtänkta bostad där lugn och modern känsla möts på ett naturligt sätt. Inredningen är konsekvent och stilren med ljusa golv som skapar ett fint flöde genom hela lägenheten. Med egen entré välkomnas du in i en hall med praktiskt och elegant klinkergolv samt smart, platsbyggd förvaring som ger ett ordnat och privat första intryck redan vid ankomst. Kök och…

Premium
Hiss
Notar
Notar
1 rum lägenhet på Rådhusgatan 60C Centrala Östersund, Östersunds kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Rådhusgatan 60C Centrala Östersund, Östersunds kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Rådhusgatan 60C Centrala Östersund, Östersunds kommun - bild 3
Kommande

Rådhusgatan 60C

Lägenhet
Centrala Östersund, Östersunds kommun
HusmanHagberg Östersund
1 350 000 kr
47,2 m²
1 rum
vån 4/4
4 164 kr/mån
28 602 kr/m²
Plus
HusmanHagberg Östersund
HusmanHagberg Östersund
Stadsdel Norr, Östersunds kommun
Kommande

Kanslihusgränd 8B

Lägenhet
Stadsdel Norr, Östersunds kommun
HusmanHagberg Östersund
2 850 000 kr
85 m²
3 rum
vån 1/4
6 852 kr/mån
33 529 kr/m²
Balkong
Hiss
HusmanHagberg Östersund
HusmanHagberg Östersund
Centralt, Östersunds kommun
Kommande

Rådhusgatan 28 B

Lägenhet
Centralt, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 950 000 kr
75,5 m²
3 rum
vån 4/4
4 540 kr/mån
25 828 kr/m²
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 rum lägenhet på Rådhusgatan 28A Centrala Östersund, Östersunds kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Rådhusgatan 28A Centrala Östersund, Östersunds kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Rådhusgatan 28A Centrala Östersund, Östersunds kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Rådhusgatan 28A Centrala Östersund, Östersunds kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Rådhusgatan 28A Centrala Östersund, Östersunds kommun - bild 5
Kommande

Rådhusgatan 28A

Lägenhet
Centrala Östersund, Östersunds kommun
HusmanHagberg Östersund
2 595 000 kr
92,5 m²
3 rum
vån 2/4
5 242 kr/mån
28 054 kr/m²

Varmt välkommen till Rådhusgatan 28A en rymlig och inflyttningsklar trea i trygg och välskött förening. Denna rymliga trea om 92,5 kvm ligger på andra våningen och erbjuder högt i tak, fantastiskt ljusinsläpp och en öppen planlösning som skapar en luftig och trivsam atmosfär. Här kan du njuta av en fungerande öppen spis – perfekt för mysiga kvällar – samt en balkong i bästa solläge, där du kan…

Premium
Balkong
HusmanHagberg Östersund
HusmanHagberg Östersund
3 rum lägenhet på Storsjöstråket 36 Östersund Centrum, Östersunds kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Storsjöstråket 36 Östersund Centrum, Östersunds kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Storsjöstråket 36 Östersund Centrum, Östersunds kommun - bild 3
Kommande

Storsjöstråket 36

Lägenhet
Östersund Centrum, Östersunds kommun
LF Fastighetsförmedling Östersund
4 850 000 kr
110 m²
3 rum
vån 3/3
9 842 kr/mån
44 091 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Östersund
LF Fastighetsförmedling Östersund
1 rum lägenhet på Prästgatan 65c Östersund, Östersunds kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Prästgatan 65c Östersund, Östersunds kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Prästgatan 65c Östersund, Östersunds kommun - bild 3
Kommande

Prästgatan 65c

Lägenhet
Östersund, Östersunds kommun
LF Fastighetsförmedling Östersund
Pris på förfrågan
46 m²
1 rum
vån 1/4
2 777 kr/mån
Plus
LF Fastighetsförmedling Östersund
LF Fastighetsförmedling Östersund
Östersund Centrum, Östersunds kommun
Kommande

Storsjöstråket 36

Lägenhet
Östersund Centrum, Östersunds kommun
LF Fastighetsförmedling Östersund
5 950 000 kr
125 m²
4 rum
vån 2/5
11 156 kr/mån
47 600 kr/m²
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Östersund
LF Fastighetsförmedling Östersund
3 rum lägenhet på Litsvägen 2A Stadsdel Norr, Östersunds kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Litsvägen 2A Stadsdel Norr, Östersunds kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Litsvägen 2A Stadsdel Norr, Östersunds kommun - bild 3
Kommande

Litsvägen 2A

Lägenhet
Stadsdel Norr, Östersunds kommun
HusmanHagberg Östersund
3 200 000 kr
83 m²
3 rum
vån 4/4
6 023 kr/mån
38 554 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
Energieffektiv
HusmanHagberg Östersund
HusmanHagberg Östersund

Visar alla 15

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet