Logotyp av HusmanHagberg Östersund
Logotyp av HusmanHagberg Östersund

Rådhusgatan 28A

Centrala Östersund, Östersunds kommun

Visa på karta

2 595 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    92,5 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    5 242 kr/mån
    Driftkostnad
    8 400 kr/år

Förening
HSB BRF Kaptenen i Östersund
Pris/m²
28 054 kr/m²
Premium
Balkong
Varmt välkommen till Rådhusgatan 28A en rymlig och inflyttningsklar trea i trygg och välskött förening. Denna rymliga trea om 92,5 kvm ligger på andra våningen och erbjuder högt i tak, fantastiskt ljusinsläpp och en öppen planlösning som skapar en luftig och trivsam atmosfär. Här kan du njuta av en fungerande öppen spis – perfekt för mysiga kvällar – samt en balkong i bästa solläge, där du kan koppla av och ta in stadens puls. Lägenheten är i utmärkt skick och redo för inflyttning – det är bara att ställa in möblerna och börja trivas! Dessutom bor du mitt i centrum, med butiker, restauranger och stadens utbud precis runt hörnet. Samtidigt ligger bostaden på en lugn gata med en trevlig innergård, där du kan njuta av en avkopplande och harmonisk miljö. Du blir en del av HSB Brf Kaptenen, en solid och välskött HSB-förening med låg skuldsättning som tillämpar gemensamhetsel. Här bor du i väl underhållna fastigheter med tillgång till trivsamma faciliteter såsom grillplats, träningslokal och bastu – allt för en bekväm och aktiv livsstil. Välkommen att boka en visning – låt dig förtrollas av detta fantastiska hem!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Kaptenen i Östersund

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling