Logotyp av HusmanHagberg Östersund
Logotyp av HusmanHagberg Östersund

Krondikesvägen 54A

Blomängen/Tegelplan, Östersunds kommun

Visa på karta

1 750 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    75,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 775 kr/mån
    Driftkostnad
    6 600 kr/år

Byggår
1959
Förening
Riksbyggen BRF Östersundshus nr 12
Energiklass
D
Pris/m²
23 179 kr/m²
Premium
Balkong
På Krondikesvägen 54A hittar du den här trivsamma trean om 75,5 kvm – ett hem där allt bara känns rätt. Planlösningen är smart och väl genomtänkt, med fina flöden mellan rummen som gör det lätt att både umgås och trivas. Här finns en tydlig röd tråd i färg- och materialval som skapar en harmonisk känsla genom hela bostaden. Vardagsrummet är en naturlig samlingsplats och härifrån kliver du ut på den stora inglasade balkongen i ett riktigt bra solläge. En plats som snabbt blir en favorit, oavsett om det är morgonkaffe eller långa sommarkvällar. Två bra sovrum, gott om förvaring tack vare klädkammaren och en känsla av att allt är omhändertaget – här är det verkligen bara att flytta in och börja trivas från dag ett. Läget? Populärt av en anledning. Här bor du i en omtyckt förening i ett område där många vill stanna länge. Välkommen att kontakta ansvarig mäklare för mer information!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Östersundshus nr 12

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling