Brämaregården, Göteborgs kommun

Brämaregården

Kommande bostäder - Brämaregården, Göteborgs kommun

Sorterad på nyast först

18 kommande bostäder

2 rum lägenhet på Trollhasselgatan 22 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Trollhasselgatan 22 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Trollhasselgatan 22 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Trollhasselgatan 22 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Trollhasselgatan 22 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 5
Kommande

Trollhasselgatan 22

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån
2 795 000 kr
59 m²
2 rum
vån 2/6
3 989 kr/mån
47 373 kr/m²

Nu har vi möjligheten att presentera en helt välplanerad tvåa i en mycket stabil förening Brf Sverigehusets hörna. Öppen och social planlösning med gott om ljusinsläpp från de stora fönsterpartierna. Efter hallen finner ni ett väl genomtänkt vardagsrum som samspelar med kök i en öppen atmosfär och har inredning i ett klassiskt vitt Marbodalkök. Från vardagsrum och kök når man bostadens rymliga…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
2 rum lägenhet på Hisingsgatan 2B Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hisingsgatan 2B Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hisingsgatan 2B Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hisingsgatan 2B Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hisingsgatan 2B Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 5
Kommande

Hisingsgatan 2B

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
SIGNHOME Fastighetsförmedling AB
Pris på förfrågan
46 m²
2 rum
vån 1/4
4 827 kr/mån

Välkommen till en vackert renoverad lägenhet där ljuset strömmar in genom flertalet fönster och takhöjden skapar en luftig känsla i hela hemmet. Här möts du av genomgående slipade, laserade och lackade brädgolv – ett gediget hantverk som lyfter hela bostadens uttryck. Väggar, tak, dörrar, lister och element har nyligen fått ny finish vilket gör att allt känns fräscht och omsorgsfullt…

Premium
SIGNHOME Fastighetsförmedling AB
SIGNHOME Fastighetsförmedling AB
3 rum lägenhet på Rambergsvägen 25D Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Rambergsvägen 25D Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Rambergsvägen 25D Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Rambergsvägen 25D Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Rambergsvägen 25D Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 5
Kommande

Rambergsvägen 25D

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Pris på förfrågan
57 m²
3 rum
vån 2/3
4 523 kr/mån

Kontakta mäklaren för mer information! Välkommen till Rambergsvägen 25D och denna välplanerade trerummaren om 57kvm. Bostaden erbjuder ett stilrent kök, helkaklat badrum, stort vardagsrum samt två sovrum. Här bor ni med omedelbar närhet till Eriksberg, Lindholmen, Keilers park samt Ramberget. Från Wieselgrensplatsen finns goda buss- och spårvagnsmöjligheter som tar dig in till Göteborgs centrum…

Premium
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
1 rum lägenhet på Hallegatan 13 Göteborg, Göteborgs kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Hallegatan 13 Göteborg, Göteborgs kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Hallegatan 13 Göteborg, Göteborgs kommun - bild 3
Kommande

Hallegatan 13

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Pris på förfrågan
35,5 m²
1 rum
vån 6/11
3 251 kr/mån

Välplanerad 1:a med fräscha ytskikt, helkaklat badrum, modernt kök samt stor inglasad balkong i soligt västerläge. Lägenheten har ett fint ljusinsläpp, goda förvaringsmöjligheter och allt som krävs för ett bekvämt boende. Här bor du i ett populärt och växande område med närhet till allt du behöver. Backaplan, Hjalmar Brantingsplatsen och Lindholmen finns inom gångavstånd, med goda…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
4 rum lägenhet på Trollhasselgatan 27 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Trollhasselgatan 27 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Trollhasselgatan 27 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Trollhasselgatan 27 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Trollhasselgatan 27 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 5
Kommande

Trollhasselgatan 27

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
SkandiaMäklarna Göteborg Hisingen
Pris på förfrågan
95 m²
4 rum
vån 6/7
6 445 kr/mån

Välkommen till Trollhasselgatan 27 - ett hem som verkligen har allt för den moderna familjen. Här möts du av en välplanerad genomgångsbostad med generöst ljusinsläpp, enhetligt parkettgolv och en öppen, inbjudande planlösning som är perfekt för både vardagsliv och härliga tillställningar med familj och vänner. Köket är stilrent och fullutrustat med vita släta fronter, och det flyter sömlöst ihop…

Premium
Hiss
Energieffektiv
SkandiaMäklarna Göteborg Hisingen
SkandiaMäklarna Göteborg Hisingen
3 rum lägenhet på Rosenapelgatan 25 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Rosenapelgatan 25 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Rosenapelgatan 25 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Rosenapelgatan 25 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Rosenapelgatan 25 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 5
Kommande

Rosenapelgatan 25

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Central Fastighetsförmedling
Pris på förfrågan
76 m²
3 rum
vån 2/6
5 357 kr/mån

Välkommen till denna moderna och stilrena trerummare om 76 kvm, belägen i ett fritt och insynsskyddat läge med solig balkong i sydväst. Här bor du i ett hem som kombinerar stilren design med funktionella ytor – perfekt för både paret och den lilla familjen. Det luftiga vardagsrummet samspelar harmoniskt med det moderna köket i elegant grå kulör. Den öppna planlösningen skapar en naturlig plats…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Central Fastighetsförmedling
Central Fastighetsförmedling
2 rum lägenhet på Kvillegatan 16 A Kvillebäcken, Göteborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Kvillegatan 16 A Kvillebäcken, Göteborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Kvillegatan 16 A Kvillebäcken, Göteborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Kvillegatan 16 A Kvillebäcken, Göteborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Kvillegatan 16 A Kvillebäcken, Göteborgs kommun - bild 5
Kommande

Kvillegatan 16 A

Lägenhet
Kvillebäcken, Göteborgs kommun
2 995 000 kr
63 m²
2 rum
vån 3/3
3 665 kr/mån
47 540 kr/m²

Välkommen till denna minutiöst renoverade vindsvåning i hjärtat av charmiga Kvillebäcken – en bostad där stil, funktion och elegans möts i perfekt harmoni. Varje detalj i denna lägenhet har noggrant valts för att skapa ett modernt och inbjudande hem, samtidigt som den vackra, bevarade murstocken och takfönstren ger en unik karaktär och skapar en otrolig rymd. Köket, som är stilrent och…

Premium
2 rum lägenhet på Övre Hallegatan 54 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Övre Hallegatan 54 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Övre Hallegatan 54 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Övre Hallegatan 54 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Övre Hallegatan 54 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 5
Kommande

Övre Hallegatan 54

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
1 995 000 kr
61 m²
2 rum
vån 2/5
5 146 kr/mån
32 705 kr/m²

Välkommen till denna stilrena tvåa med balkong! Bostaden erbjuder ett stilrent kök med öppen planlösning mot vardagsrummet, helkaklat badrum med tvättmaskin och ett rymligt sovrum. Smakfulla färg- och materialval. Bostaden erbjuder även väldigt praktiska och snygga förvaringslösningar via skjutgarderober i hall och sovrum. Läget på Centrala Hisingen, ett stenkast från Vågmästareplatsen och…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
2 rum lägenhet på Rambergsvägen 25B Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Rambergsvägen 25B Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Rambergsvägen 25B Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Rambergsvägen 25B Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Rambergsvägen 25B Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 5
Kommande

Rambergsvägen 25B

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen
1 295 000 kr
38 m²
2 rum
vån 2/4
4 686 kr/mån
34 079 kr/m²

Välkommen till ett trivsamt och naturnära boende där du bor på första våningen med Ramberget och Keillers Park precis runt knuten – perfekt för dig som uppskattar grönska, promenader och utsikt över Göteborg. Lägenheten har ett genomgående, varmt trägolv som skapar en inbjudande känsla i hela bostaden. Det vita köket med svart bänkskiva, vitt kakel och spishäll samt inbyggd ugn ger ett stilrent…

Kommande

Hisingsgatan 2B

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen
Pris på förfrågan
62 m²
2 rum
vån 3/3
6 482 kr/mån

Välkommen till denna drömlägenhet på Centrala Hisingen i en byggnad från 1940! Denna vindslägenhet på 62 kvadratmeter har allt du behöver för att trivas. Den smarta planlösningen skapar en rymlig och luftig atmosfär. Det bästa är den stora balkongen där du kan njuta av utsikten över stan och läppstiftet. Här kan du bjuda in vänner och familj för att umgås och njuta av solnedgången. Köket ligger…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen
Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen
1,5 rum lägenhet på Hisingsgatan 10 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Hisingsgatan 10 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Hisingsgatan 10 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Hisingsgatan 10 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Hisingsgatan 10 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 5
Kommande

Hisingsgatan 10

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen
Pris på förfrågan
42 m²
1,5 rum
vån 3/6
5 233 kr/mån

Nu finns chansen att förvärva en välplanerad nyproducerad lägenhet från 2018 i attraktiva Brämaregården med en fin utsikt högt upp i huset. Kvadratsmart 1,5:a om hela 42 kvm med genomgående 3-stavsparkett i ek och ljust målade väggar med praktiskt kök (Vedum) och vitvaror (Siemens) samt mysig sovalkov i en avskild del av lägenheten. Välkomnande hall med god avhängningsyta samt plats för…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen
Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen
1 rum lägenhet på Jägaregatan 16A Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Jägaregatan 16A Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Jägaregatan 16A Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Jägaregatan 16A Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Jägaregatan 16A Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 5
Kommande

Jägaregatan 16A

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen
1 495 000 kr
35 m²
1 rum
vån 3/4
2 660 kr/mån
42 714 kr/m²

Välkomna till denna moderna och trivsamma etta med välplanerade kvadratmeter, högt i tak och låg avgift. Här bor du i ett attraktivt område där allt du behöver finns inom kort avstånd. På Hjalmar Brantingsplatsen går flera spårvagnar och bussar som tar dig in till centrala Göteborg på några minuter. Ett växande utbud av mysiga restauranger och butiker finns runt Kvilletorget och vid Kville…

Premium
Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen
Porslinsfabriken, Göteborgs kommun
Kommande

Gröna Annas gata 9

Lägenhet
Porslinsfabriken, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen
2 795 000 kr
66 m²
2,5 rum
vån 0/9
3 991 kr/mån
42 348 kr/m²
Uteplats
Hiss
Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen
Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen
2 rum lägenhet på Rörstrandsgatan 7C Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Rörstrandsgatan 7C Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Rörstrandsgatan 7C Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Rörstrandsgatan 7C Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Rörstrandsgatan 7C Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 5
Kommande

Rörstrandsgatan 7C

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
1 995 000 kr
50 m²
2 rum
vån 2/3
3 892 kr/mån
39 900 kr/m²

Välkommen till denna charmiga och välplanerade tvåa på centrala Hisingen! Bostaden erbjuder fina ytskikt och stilrent kök! Härligt ljusinsläpp tack vare fönster i två väderstreck och en balkong. Vidare erbjuds ett rymligt sovrum med lugnt läge mot den fina innergården, helkaklat och stilrent badrum badrum och luftigt vardagsrum. Till bostaden tillhör ett källarförråd. Via föreningen har man…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
3 rum lägenhet på Virvelvindsgatan 8 Centrala Hisingen - Kvillebäcken, Göteborgs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Virvelvindsgatan 8 Centrala Hisingen - Kvillebäcken, Göteborgs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Virvelvindsgatan 8 Centrala Hisingen - Kvillebäcken, Göteborgs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Virvelvindsgatan 8 Centrala Hisingen - Kvillebäcken, Göteborgs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Virvelvindsgatan 8 Centrala Hisingen - Kvillebäcken, Göteborgs kommun - bild 5
Kommande

Virvelvindsgatan 8

Lägenhet
Centrala Hisingen - Kvillebäcken, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Hisingen
2 595 000 kr
66 m²
3 rum
vån 3/11
4 569 kr/mån
39 318 kr/m²

Välkommen till denna välplanerade 3:a om 66 kvm på tredje våningen i populära Brf Ekemarken, där du kan njuta av en fri utsikt över naturen. Praktisk och modern lägenhet som ger en fräsch och bekväm boendemiljö. Lägenheten utmärks av sina kvaliteter, såsom genomtänkta detaljer, charm och en inglasad balkong som ger en fin vy över det omgivande landskapet. Det generösa vardagsrummet rymmer en…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Hisingen
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Hisingen
1 rum lägenhet på Rambergsvägen 3B Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Rambergsvägen 3B Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Rambergsvägen 3B Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Rambergsvägen 3B Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Rambergsvägen 3B Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 5
Kommande

Rambergsvägen 3B

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
1 350 000 kr
41,7 m²
1 rum
vån 2/3
4 125 kr/mån
32 374 kr/m²

Charmig etta med låg avgift och fantastisk närmiljö! Denna välplanerade etta på centrala Hisingen erbjuder inte bara ett trivsamt boende utan även en oslagbart låg avgift på endast 3983 kr/mån. I avgiften ingår allt du behöver: el, värme, vatten, TV, fiber(bredband) och förråd – här bor du både billigt och bekvämt, dessutom parkerar man kostnadsfritt på gatan utanför. Lägenheten har en härlig…

Premium
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
2 rum lägenhet på Västra stillestorpsgatan 23 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Västra stillestorpsgatan 23 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Västra stillestorpsgatan 23 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Västra stillestorpsgatan 23 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Västra stillestorpsgatan 23 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 5
Kommande

Västra stillestorpsgatan 23

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
HusmanHagberg Göteborg Hisingen
Pris på förfrågan
57 m²
2 rum
vån 2/11
4 030 kr/mån

Välkomna till denna pärla till bostad! Här kliver ni in i en omsorgsfullt renoverad lägenhet. Det helkaklade badrummet är nyligen renoverat och ger ett fräscht intryck. Här finner ni en ljus och modern lägenhet att trivas i. Köket har det mesta ni kan önska och erbjuder även utsikt. Matbordet får ni plats med intill köket. Vardagsrummet är stort och luftigt och har plats för det mesta. Sovrummet…