Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Långängen 13A

Centrala Hisingen, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 595 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    36 m²
    Våning
    1, hiss finns
    Avgift
    2 796 kr/mån
    Driftkostnad
    5 419 kr/år

Byggår
1984
Förening
BRF Långängen 13
Energiklass
E
Pris/m²
44 306 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till en ljus och smakfullt renoverad 1:a i hjärtat av Centrala Hisingen, där funktion och stil möts i perfekt harmoni. Stilrent kök som matchas snyggt av vitt stavkakel. Utrustat med induktionshäll, ugn i svart utförande, fläkt, diskmaskin samt integrerad kyl/frys, samtliga från IKEA och Whirlpool i rostfritt. Ljus matplats för fyra vid stort fönsterparti som ger ett härligt ljusinsläpp. Det ljusa allrummet erbjuder plats för både säng och soffgrupp, vilket gör hemmet både hemtrevligt och lättmöblerat. Badrummet är helkaklat med modern känsla och bekväm golvvärme som höjer komforten i vardagen. Här bor du granne med trendiga restauranger, gym, ICA, Willys, Saluhallen, Bravida arena och grönskande parker. Vill du ha citypulsen finns den bara fem minuter bort med spårvagn eller buss, och Backaplans breda utbud runt hörnet. Allt du behöver finns inom bekvämt gångavstånd – ett hem som kombinerar livfullt stadsliv med vardagskomfort. Kontakta gärna Kenneth Fajkowski för mer information om bostaden samt om du har svårt att komma på ordinarie visningstid!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Långängen 13

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling