Logotyp av HusmanHagberg Göteborg Centrum
Logotyp av HusmanHagberg Göteborg Centrum

Tredje långgatan 30A

Linnéstaden, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 850 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1.5 rum
    Boarea
    38 m²
    Våning
    1 av 5, hiss finns ej
    Avgift
    3 738 kr/mån
    Driftkostnad
    3 700 kr/år

Byggår
1885
Förening
BRF Barken 30
Energiklass
E
Pris/m²
75 000 kr/m²
Premium
En modern och perfekt disponerad sekelskifteslägenhet med renoverat kök och badrum. Här möts tidlös charm och nutida komfort, med bevarade detaljer från husets begynnelse såsom djupa fönsternischer och generös takhöjd, detaljer som gör det svårt att inte bli förälskad. Lägenheten erbjuder gott om förvaring i form av rikligt med garderober samt en ljus sovalkov som med lätthet rymmer en dubbelsäng. Du bor lugnt beläget, en trappa upp, i en omtyckt förening med närhet till stadens puls, kommunikationer och service. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Barken 30

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling