Logotyp av Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen
Logotyp av Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen

Sunnanvindsgatan 4D

Centrala Hisingen, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 950 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    45 m²
    Våning
    3 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    3 918 kr/mån
    Driftkostnad
    7 800 kr/år

Byggår
1945
Förening
Svenska folkbyggen BRF Nr 8 i Göteborg
Energiklass
D
Pris/m²
43 333 kr/m²
Premium
Balkong
Varmt välkommen till Sunnanvindsgatan 4D på Centrala Hisingen. Här erbjuds en välplanerad tvåa där planlösningen ändrats om vilket har skapat denna luftiga bostad. Tack vare genomgångsläget ges fönster i två väderstreck som skapar ett naturligt ljusinsläpp. Här har vardagsrum och sovrum bytt plats vilket ger en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum. Från vardagsrummet nås balkongen som har ett härligt västerläge som gör att du kan njuta av kvällssolen. Sovrummet är rymligt med gott om plats för dubbelsäng och mycket därtill och har även flertalet garderober. Helkaklat badrum som renoverades 2013, likaså köket. I hela bostaden löper ekparkett tröskelfritt och vid kök samt entré ligger ljust klinkergolv, praktiskt och stilrent. En annan fördel är att tvättstugan är i samma hus som bostaden vilket gör det enkelt och smidigt. I avgiften ingår bredband 1000/1000 från Banhof. Här bor du med närhet till Wieselgrensplatsen med affärer, restauranger, caféer, träningsanläggningar och kommunikationer som tar dig in till centrum på mindre än 10 minuter. I närområdet finns flertalet parker och naturområden. Varmt välkommen till Sunnanvindsgatan!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Svenska folkbyggen BRF Nr 8 i Göteborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling