Laröd, Helsingborgs kommun

Laröd

Bostäder till salu - Laröd, Helsingborgs kommun

Sortera på

20 bostäder till salu

Igår

4 rum kedjehus på Skänkelvägen 2 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 1
4 rum kedjehus på Skänkelvägen 2 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 2
4 rum kedjehus på Skänkelvägen 2 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 3
4 rum kedjehus på Skänkelvägen 2 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 4
4 rum kedjehus på Skänkelvägen 2 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 5
Lör 16 maj kl 13:00

Skänkelvägen 2

Radhus
Laröd, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg
3 995 000 kr
103 m²
4 rum
8 593 kr/mån
38 786 kr/m²

Sällsynt markplansfyra med en av områdets största tomter – redo för inflyttning! Välkommen till Skänkelvägen i populära Laröd och denna unika markplansbostad om hela 103 kvm. Här kombineras rymd, bekvämlighet och funktion – och dessutom får du en av områdets största tomter. Den insynsskyddade trädgården bjuder på fantastiska ytor för lek, odling och sociala stunder. Med baksidan i österläge och…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
6 rum villa på Fågelsången 24 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 1
6 rum villa på Fågelsången 24 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 2
6 rum villa på Fågelsången 24 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 3
6 rum villa på Fågelsången 24 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 4
6 rum villa på Fågelsången 24 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 5
Lör 16 maj kl 11:00

Fågelsången 24

Villa
Domsten, Helsingborgs kommun
HusmanHagberg Helsingborg
7 500 000 kr
168 m²
6 rum
935 m² tomt

Välkommen till Fågelsången 24 – ett trivsamt 1,5-planshus med separat garage, beläget i ett lugnt och naturnära område. Här erbjuds ett välplanerat hem med generösa sällskapsytor och fina utblickar över omgivningarna. Redan på entréplan möts du av ett stort och inbjudande kök med matplats placerad vid ett charmigt burspråk som ger ett härligt ljusinsläpp. Vardagsrummet erbjuder gott om plats…

Premium
HusmanHagberg Helsingborg
HusmanHagberg Helsingborg

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

2 dagar

6 rum lägenhet på Ridvägen 25D Laröd, Helsingborgs kommun - bild 1
6 rum lägenhet på Ridvägen 25D Laröd, Helsingborgs kommun - bild 2
6 rum lägenhet på Ridvägen 25D Laröd, Helsingborgs kommun - bild 3
6 rum lägenhet på Ridvägen 25D Laröd, Helsingborgs kommun - bild 4
6 rum lägenhet på Ridvägen 25D Laröd, Helsingborgs kommun - bild 5
Fre 15 maj kl 17:00

Ridvägen 25D

Lägenhet
Laröd, Helsingborgs kommun
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
3 990 000 kr
131 m²
6 rum
vån 2/2
8 945 kr/mån
30 458 kr/m²

Välkommen till detta moderna och välplanerade 2-plansradhus i populära Brf Laröds Blomma - vinnare av Helsingborgs stadsbyggnadspris. Här bor du i ett nyproducerat hem med hållbar arkitektur, hög kvalitet och ett naturnära läge. Radhuset erbjuder en trivsam uteplats på baksidan, perfekt för sociala stunder och avkoppling, samt en stenlagd yta vid entrén. På entréplan möts du av en riktigt rymlig…

Premium
Uteplats
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne

4 dagar

tomt på Bygatan 1 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 1
tomt på Bygatan 1 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 2
tomt på Bygatan 1 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 3
tomt på Bygatan 1 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 4
tomt på Bygatan 1 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 5

Bygatan 1

Tomt
Domsten, Helsingborgs kommun
3etage Fastighetsmäklare
4 250 000 kr
869 m²

Unik möjlighet att förvärva denna stora tomt om cirka 869 kvm i idylliska Domsten. Tomten är belägen endast cirka 100m från strandkanten och Södra bryggan, dessutom med underbar natur i direkt närhet. I och med läget så kan man häftig utsikt från ovanvåningen. Detaljplanen är generös så här kan man verkligen uppföra huset som man alltid drömt om. För mer information, frågor eller rent av…

Premium
3etage Fastighetsmäklare
3etage Fastighetsmäklare

8 dagar

4 rum radhus på Ridvägen 29m Laröd, Helsingborgs kommun - bild 1
4 rum radhus på Ridvägen 29m Laröd, Helsingborgs kommun - bild 2
4 rum radhus på Ridvägen 29m Laröd, Helsingborgs kommun - bild 3
4 rum radhus på Ridvägen 29m Laröd, Helsingborgs kommun - bild 4
4 rum radhus på Ridvägen 29m Laröd, Helsingborgs kommun - bild 5
Sön 17 maj

Ridvägen 29m

Radhus
Laröd, Helsingborgs kommun
Mäklarhuset Helsingborg
3 850 000 kr
116 m²
4 rum
8 786 kr/mån
33 190 kr/m²

Välkommen till Ridvägen 29M och ett stilrent radhus från 2023 i omtyckta Brf Laröds blomma – vinnare av Helsingborgs stadsbyggnadspris 2024. Här erbjuds ett modernt och genomtänkt boende om 116 kvm med tre sovrum, två helkaklade badrum med golvvärme, öppen planlösning mellan kök och vardagsrum samt hörntomt med uteplatser på båda sidor av bostaden. En våning upp finns dessutom en flexibel…

Premium
Balkong
Uteplats
Hiss
Mäklarhuset Helsingborg
Mäklarhuset Helsingborg

10 dagar

5 rum lägenhet på Kruareliden 72 Hittarp, Helsingborgs kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Kruareliden 72 Hittarp, Helsingborgs kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Kruareliden 72 Hittarp, Helsingborgs kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Kruareliden 72 Hittarp, Helsingborgs kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Kruareliden 72 Hittarp, Helsingborgs kommun - bild 5
Tor 21 maj kl 16:45

Kruareliden 72

Lägenhet
Hittarp, Helsingborgs kommun
Svenska Mäklarhuset Helsingborg/Höganäs
3 795 000 kr
136 m²
5 rum
7 964 kr/mån
27 904 kr/m²

Pricka av punkt efter punkt i Er checklista - denna pärla har allt! Här bor Ni bekvämt i välplanerat och funktionellt boende på kanonläge. Härlig uteplats i sydväst, stora sociala ytor och genomtänkt planlösning. Addera tillhörande carport till bil, praktiskt förråd och fantastisk sundsutsikt från balkong som fullkomligt badar i sol är detta något Ni inte vill missa! I denna rymliga bostad…

Premium
Balkong
Uteplats
Svenska Mäklarhuset Helsingborg/Höganäs
Svenska Mäklarhuset Helsingborg/Höganäs

12 dagar

6 rum villa på Serpentinvägen 61 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 1
6 rum villa på Serpentinvägen 61 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 2
6 rum villa på Serpentinvägen 61 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 3
6 rum villa på Serpentinvägen 61 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 4
6 rum villa på Serpentinvägen 61 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 14:00

Serpentinvägen 61

Villa
Laröd, Helsingborgs kommun
Mäklarhuset Helsingborg
10 895 000 kr
134 + 38 m²
6 rum
213 m² tomt

Välkommen till Serpentinvägen 61 – en bostad som definierar modern elegans i ett av områdets mest eftertraktade lägen. Högst upp i huset, i ett privat gavelläge, breder en spektakulär panoramavy ut sig över Öresund med siktlinjer mot Danmark och ikoniska Kronborg. Bostaden utmärker sig dessutom genom att vara större än övriga bostäder i samfälligheten med sina generösa 172 kvadratmeter fördelade…

Premium
Balkong
Uteplats
Mäklarhuset Helsingborg
Mäklarhuset Helsingborg

14 dagar

4 rum radhus på Sadelvägen 18 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 1
4 rum radhus på Sadelvägen 18 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 2
4 rum radhus på Sadelvägen 18 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 3
4 rum radhus på Sadelvägen 18 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 4
4 rum radhus på Sadelvägen 18 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 5

Sadelvägen 18

Radhus
Laröd, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg
3 795 000 kr
107 + 16 m²
4 rum
7 222 kr/mån
35 467 kr/m²

Välkommen till Sadelvägen 18, ett välplanerat och oerhört trivsamt enplansradhus om 107 kvm, beläget på ett av områdets bästa lägen i populära och barnvänliga Laröd. Här bor du med fritt läge både fram- och baksida, generösa grönområden intill och en trädgård som verkligen sticker ut. Bostaden har en genomtänkt planlösning som ursprungligen var en 3:a men idag ombyggd och disponerad som en…

Premium
Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg

15 dagar

4 rum lägenhet på Kadriljvägen 22 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Kadriljvägen 22 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Kadriljvägen 22 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Kadriljvägen 22 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Kadriljvägen 22 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 5
Fre 15 maj kl 15:00

Kadriljvägen 22

Lägenhet
Laröd, Helsingborgs kommun
Valvet Mäklarkontor AB
4 375 000 kr
135 m²
4 rum
vån 2/2
7 822 kr/mån
32 407 kr/m²

Modernt formspråk i kombination med luftiga rum och genomtänkta ljusinsläpp genomsyrar den här fina renoverade och ombyggda lägenhet som ursprungligen ritats av arkitekterna Jais-Nielsen och White. Underbart belägen på lugn gata, med Sofieroskogen som granne och promenadavstånd till badplats. Egen entré från markplan med bra plats att hänga av sig ytterkläder. En trappa upp har man hela…

Premium
Balkong
Valvet Mäklarkontor AB
Valvet Mäklarkontor AB

18 dagar

5 rum lägenhet på Russvägen 68 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Russvägen 68 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Russvägen 68 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Russvägen 68 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Russvägen 68 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 5

Russvägen 68

Lägenhet
Laröd, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg
3 795 000 kr
118 m²
5 rum
8 460 kr/mån
32 161 kr/m²

Välkommen till ett underbart hem i hjärtat av Laröd, Helsingborgs pärla. Ett trivsamt radhus i BRF Kv Sporre. Den här bostaden, byggd 1990, är en idealisk plats för familjen som söker efter ett hem med både närhet och utrymme. Med sina generösa 118 kvadratmeter boyta och välplanerade rum finns det gott om plats för er alla. Kökets läge möjliggör härliga middagar tillsammans, medan vardagsrummet…

Premium
Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg

19 dagar

3 rum lägenhet på Sadelvägen 20 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Sadelvägen 20 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Sadelvägen 20 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Sadelvägen 20 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Sadelvägen 20 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:00

Sadelvägen 20

Lägenhet
Laröd, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg
3 850 000 kr
113 m²
3 rum
vån 1/1
7 684 kr/mån
34 071 kr/m²

Eftertraktat markplansradhus i populära Laröd – inglasat uterum, grönskande läge och flexibel planlösning! Välkommen till Sadelvägen 20, ett mycket trivsamt markplansradhus om 113 välplanerade kvadratmeter i hjärtat av populära Laröd. Här erbjuds ett boende där lugn, natur och bekvämlighet möts på bästa möjliga sätt, och där du har grönskan som närmsta granne. Med tomt som vetter mot ett öppet…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg

20 dagar

8 rum villa på Trastvägen 26 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 1
8 rum villa på Trastvägen 26 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 2
8 rum villa på Trastvägen 26 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 3
8 rum villa på Trastvägen 26 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 4
8 rum villa på Trastvägen 26 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 16:00

Trastvägen 26

Villa
Laröd, Helsingborgs kommun
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
14 795 000 kr
308 + 269 m²
8 rum
1 292 m² tomt

På populära Trastvägen i Laröd väntar en sällsynt möjlighet - denna enastående sutterängvilla andas elegans med sina stora 3-glasfönster från golv till tak, som suddar ut gränsen mellan inne och ute och fyller hemmet med naturligt ljus. Inredningen är genomtänkt in i minsta detalj med smakfulla, tidlösa och påkostade materialval. Här finns generösa sällskapsytor i två våningar och en spaavdelning…

Premium
Uteplats
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne

21 dagar

7 rum villa på Bäckavägen 23 Hittarp, Helsingborgs kommun - bild 1
7 rum villa på Bäckavägen 23 Hittarp, Helsingborgs kommun - bild 2
7 rum villa på Bäckavägen 23 Hittarp, Helsingborgs kommun - bild 3
7 rum villa på Bäckavägen 23 Hittarp, Helsingborgs kommun - bild 4
7 rum villa på Bäckavägen 23 Hittarp, Helsingborgs kommun - bild 5

Bäckavägen 23

Villa
Hittarp, Helsingborgs kommun
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
13 995 000 kr
252 + 22 m²
7 rum
945 m² tomt

Det finns hem där horisonten aldrig lämnar rummet. Där ljuset rör sig långsamt över väggar och golv, och där havet inte betraktas - utan upplevs. Högt placerat i sluttningen, med Öresund ständigt närvarande, vilar detta hus med en stillsam självklarhet. Utsikten är vidsträckt, nästan meditativ, och skiftar diskret från morgonens klara linjer till kvällens mjuka silhuetter. Här infinner sig en…

Premium
Balkong
Uteplats
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne

22 dagar

7 rum villa på Stejlebacken 5 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 1
7 rum villa på Stejlebacken 5 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 2
7 rum villa på Stejlebacken 5 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 3
7 rum villa på Stejlebacken 5 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 4
7 rum villa på Stejlebacken 5 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 5

Stejlebacken 5

Villa
Domsten, Helsingborgs kommun
Valvet Mäklarkontor AB
11 800 000 kr
230 + 70 m²
7 rum
556 m² tomt

Underbar villa med både charm, funktion och fin sundsutsikt. Här erbjuds inte bara generösa utrymmen utan också en ateljé som kan användas både till kreativitet och skapande eller som en matsal och sällskapsdel utöver det vanliga. Villan har stora vackra fönsterpartier som släpper in både grönska och sundsutsikt samt vitoljade plankgolv som sätter karaktären. Planlösningen är flexibel och om…

Premium
Valvet Mäklarkontor AB
Valvet Mäklarkontor AB

April 2026

6 rum villa på Bygatan 80 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 1
6 rum villa på Bygatan 80 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 2
6 rum villa på Bygatan 80 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 3
6 rum villa på Bygatan 80 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 4
6 rum villa på Bygatan 80 Domsten, Helsingborgs kommun - bild 5

Bygatan 80

Villa
Domsten, Helsingborgs kommun
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
8 995 000 kr
197 + 28 m²
6 rum
800 m² tomt

I kustnära Domsten, där havet alltid gör sig påmint och vardagen präglas av ett stilla lugn, väntar en villa utöver det vanliga. Med sina 197 kvadratmeter fördelat över 1,5 plan bjuder huset på generösa ytor, rikligt ljus och en självklar känsla av harmoni - ett hem skapat för ett liv med både vardagslyx och trivsam enkelhet. Redan i entrén möts du av en inbjudande atmosfär där varje rum känns…

Premium
Balkong
Uteplats
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
4 rum radhus på Derbyvägen 33 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 1
4 rum radhus på Derbyvägen 33 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 2
4 rum radhus på Derbyvägen 33 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 3
4 rum radhus på Derbyvägen 33 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 4
4 rum radhus på Derbyvägen 33 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 5

Derbyvägen 33

Radhus
Laröd, Helsingborgs kommun
Valvet Mäklarkontor AB
4 100 000 kr
110 m²
4 rum
6 224 kr/mån
37 273 kr/m²

Välkommen till detta radhus med en spännande arkitektur som sticker ut! Huset är smart planerat med öppna ytor och stora fönster som ger ett fantastiskt ljusinsläpp. Den mindre trädgården med västerläge består av ett stort trädäck och utanför tomten finns en fin lekplats. Huset är fräscht och uppdaterat där bland annat bottenvåningen fått fint fiskbensmönstrad parkett och nytt kök. Beläget i…

Premium
Uteplats
Valvet Mäklarkontor AB
Valvet Mäklarkontor AB
4 rum villa på Russvägen 13 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 1
4 rum villa på Russvägen 13 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 2
4 rum villa på Russvägen 13 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 3
4 rum villa på Russvägen 13 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 4
4 rum villa på Russvägen 13 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 5

Russvägen 13

Villa
Laröd, Helsingborgs kommun
Valvet Mäklarkontor AB
4 995 000 kr
107 m²
4 rum
342 m² tomt

På ett lugnt och eftertraktat läge i charmiga Laröd finner du denna stilrena enplansvilla – ett hörnhus längst in i vändzonen som erbjuder ett extra privat och skyddat läge med minimal trafik. Här möts du av ett hem som kombinerar rymd, ljus och livskvalitet. Villan erbjuder tre rogivande sovrum och en härlig öppen planlösning där kök, matplats och allrum samspelar i en social och inbjudande…

Premium
Valvet Mäklarkontor AB
Valvet Mäklarkontor AB
8 rum villa på Kastanjevägen 15 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 1
8 rum villa på Kastanjevägen 15 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 2
8 rum villa på Kastanjevägen 15 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 3
8 rum villa på Kastanjevägen 15 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 4
8 rum villa på Kastanjevägen 15 Laröd, Helsingborgs kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Linda Wahlberg

Bjurfors Ängelholm

Objektsbild

Kastanjevägen 15

Villa
Laröd, Helsingborgs kommun
Bjurfors Ängelholm
18 000 000 kr
247 + 213 m²
8 rum
1 101 m² tomt

Intill naturreservatet, strax ovanför havet, ligger denna exceptionella 60-talsvilla, diskret placerad på en av Laröds mest attraktiva hörntomter. Mot den lugna återvändsgatan är uttrycket återhållsamt, en lågmäld fasad i handslaget tegel med detaljer i teak, som elegant förankrar huset i sin tid. Bakom den sobra exteriören öppnar sig dock en helt annan värld. Här har ägaren, en framstående…

Max
Linda Wahlberg
Linda WahlbergBjurfors Ängelholm
Bjurfors Ängelholm

April 2025

Laröd, Helsingborgs kommun

Derbyvägen 49

Villa
Laröd, Helsingborgs kommun
3etage Fastighetsmäklare
3 995 000 kr
127 m²
4 rum
6 224 kr/mån
Uteplats
3etage Fastighetsmäklare
3etage Fastighetsmäklare

Mars 2025

3 rum lägenhet på Ridvägen 29G Laröd, Helsingborgs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Ridvägen 29G Laröd, Helsingborgs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Ridvägen 29G Laröd, Helsingborgs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Ridvägen 29G Laröd, Helsingborgs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Ridvägen 29G Laröd, Helsingborgs kommun - bild 5
Imorgon kl 17:20

Ridvägen 29G

Lägenhet
Laröd, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg
2 995 000 kr
89 m²
3 rum
vån 1/5
7 574 kr/mån
33 652 kr/m²

Välkommen till ett hem som kombinerar nyproduktionens komfort med villakänsla – på attraktiva Ridvägen 29G i Laröd! Här erbjuds 89 kvadratmeter i en modern och stilren bostad från 2023 som knappt har använts, vilket gör att du i princip flyttar in i ett hem i nyskick. Lägenheten är belägen på markplan och bjuder på två härliga uteplatser i solsäkert läge – perfekta för både morgonkaffet och…

Premium
Uteplats
Hiss
Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg

Visar alla 20

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet