Logotyp av Valvet Mäklarkontor AB
Logotyp av Valvet Mäklarkontor AB

Derbyvägen 33

Laröd, Helsingborgs kommun

Visa på karta

4 100 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    110 m²
    Avgift
    6 224 kr/mån
    Driftkostnad
    23 400 kr/år

Förening
BRF Hölasset
Energiklass
D
Pris/m²
37 273 kr/m²
Premium
Uteplats
Välkommen till detta radhus med en spännande arkitektur som sticker ut! Huset är smart planerat med öppna ytor och stora fönster som ger ett fantastiskt ljusinsläpp. Den mindre trädgården med västerläge består av ett stort trädäck och utanför tomten finns en fin lekplats. Huset är fräscht och uppdaterat där bland annat bottenvåningen fått fint fiskbensmönstrad parkett och nytt kök. Beläget i ett lugnt och barnvänligt område med direkt närhet till grönområden och vacker natur. Ett boende som verkligen måste upplevas! Laröd - nära hav och skog Här finns både lummiga bokskogar och tallskogar, perfekta för vackra löprundor och promenader. I Laröd finns också Sofiero Slottsträdgård med Sofiero Slottsrestaurang, båda med mycket gott renommé. Bara en kort promenad nedför landborgen finns ett flertal badställen med både sandstrand och bryggor. Två bra skolor, F-9, och ett flertal förskolor. Det finns gott om cykelbanor och lekplatser. Ett rikt utbud av idrottsaktiviteter för både barn och vuxna såsom fotboll, gymnastik, ridning, windsurfing och gym. Vidare finns vårdcentral med BVC, bibliotek, matbutik och pizzeria. Laröd är beläget fem kilometer från Helsingborgs centrum med goda bussförbindelser både norr- och söderut. Med bil kommer du snabbt ut på motorvägen med 25 minuter till Ängelholms flygplats och drygt en timme till Köpenhamn.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Hölasset

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling