Logotyp av Andersson o Co Fastighetsförmedling
Logotyp av Andersson o Co Fastighetsförmedling

Snösparvsgatan 14

Mariastaden, Helsingborgs kommun

Visa på karta

3 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    112,6 m²
    Avgift
    6 125 kr/mån
    Driftkostnad
    28 600 kr/år

Byggår
2019
Förening
HSB BRF Linnéa i Helsingborg
Energiklass
B
Pris/m²
32 815 kr/m²
Premium
Uteplats
Intill Pålsjö skog och med Linnéaträdgården som närmaste granne hittar ni detta karaktärsfulla radhus i populära HSB Brf Linnéa. Radhusen, som hämtat inspiration från Köpenhamn, är byggda i rött tegel och har generösa fönsterpartier som erbjuder fint ljusinsläpp. De gröna sedumtaken gör att husen harmonierar väl med omgivningarna. Nu ges möjligheten att förvärva Snösparvsgatan 14, ett ljust och luftigt boende i två plan. Planlösningen består av ett trivsamt kök med matplats, och öppet till nock, ett vardagsrum med utgång till en mysig trädgård, tre sovrum, två helkaklade badrum, ett synnerligen generöst förråd samt ett allrum som vid behov kan omvandlas till ett arbetsrum eller barnrum. Vidare ingår en egen biluppställningsplats med laddstolpe, en plattsatt uteplats och ett förråd. Här bor du på en lugn återvändsgata i en barnvänlig del av Mariastaden med både grönområden och allmänna kommunikationer runt knuten. Med cykeln når du stadskärnan på en kvart. I närområdet finns både förskola och skola, vårdcentral, gym, motionsspår och matbutik. Med närhet till salta bad, fantastisk natur och city är Mariastaden med all rätt ett av Helsingborgs mest populära bostadsområde. Varmt välkommen att boka din privata visning till en stilren, energieffektiv och inflyttingsklar radhusdröm i eftertraktat läge! För mer information kontakta ansvarig mäklare Emil Antolovic på mobil/sms 0708-887655 eller via mail [email protected]
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende