Västmanlands län

Västmanlands län

Bostäder till salu - Västmanlands län

Sortera på

1 200 bostäder till salu

Januari 2026

Köping, Köpings kommun

Odensvivägen 6A

Lägenhet
Köping, Köpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Köping
475 000 kr
53 m²
2 rum
vån 2/3
4 260 kr/mån
8 962 kr/m²
Svensk Fastighetsförmedling Köping
Svensk Fastighetsförmedling Köping
Nyckelberget, Köpings kommun
Budgivning pågår

Nyckelbergsvägen 42C

Villa
Nyckelberget, Köpings kommun
LF Fastighetsförmedling Köping
1 695 000 kr
104 + 59 m²
5 rum
329 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Köping
LF Fastighetsförmedling Köping

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen
Ramnäs, Surahammars kommun

Härdarvägen 22

Villa
Ramnäs, Surahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Surahammar
1 195 000 kr
117 m²
5 rum
906 m² tomt
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Surahammar
Svensk Fastighetsförmedling Surahammar
Surahammar, Surahammars kommun
Tor 21 maj

Kapellgatan 3B

Lägenhet
Surahammar, Surahammars kommun
LF Fastighetsförmedling Surahammar
349 000 kr
56 m²
2 rum
vån 2/3
4 914 kr/mån
6 232 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Surahammar
LF Fastighetsförmedling Surahammar
Söder, Arboga kommun

Herrgårdsgatan 29A

Lägenhet
Söder, Arboga kommun
LF Fastighetsförmedling Arboga
225 000 kr
38 m²
1 rum
vån 3/3
3 339 kr/mån
5 921 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Arboga
LF Fastighetsförmedling Arboga

December 2025

Måla, Arboga kommun
Mån 18 maj kl 16:30

Måla 459

Fritidshus
Måla, Arboga kommun
Sjölins - Din lokala mäklare AB
695 000 kr
55 m²
3 rum
1 250 m² tomt
Uteplats
Sjölins - Din lokala mäklare AB
Sjölins - Din lokala mäklare AB
övrig på Vallagatan 5 Vasastaden, Sala kommun - bild 1
övrig på Vallagatan 5 Vasastaden, Sala kommun - bild 2
övrig på Vallagatan 5 Vasastaden, Sala kommun - bild 3
övrig på Vallagatan 5 Vasastaden, Sala kommun - bild 4
övrig på Vallagatan 5 Vasastaden, Sala kommun - bild 5

Vallagatan 5

Övrigt
Vasastaden, Sala kommun
5 490 000 kr
355 m²
1 209 m² tomt

Möjligheternas fastighet. Här kan ni bo med er stora familj eller i generationsboende. Passar också för den egna företagaren som vill ha boende och arbete på samma plats. Eller kanske en fastighet att förvalta/hyra ut.

Premium
Centrum, Köpings kommun

Viktoriagatan 6A

Lägenhet
Centrum, Köpings kommun
250 000 kr
35,5 m²
1 rum
vån 1/3
3 281 kr/mån
7 042 kr/m²
Balkong
Hiss
5 rum villa på SKOGSHOLMEN 1 Rytterne, Västerås kommun - bild 1
5 rum villa på SKOGSHOLMEN 1 Rytterne, Västerås kommun - bild 2
5 rum villa på SKOGSHOLMEN 1 Rytterne, Västerås kommun - bild 3
5 rum villa på SKOGSHOLMEN 1 Rytterne, Västerås kommun - bild 4
5 rum villa på SKOGSHOLMEN 1 Rytterne, Västerås kommun - bild 5
Sön 24 maj

SKOGSHOLMEN 1

Villa
Rytterne, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås
3 995 000 kr
162 + 19 m²
5 rum
1 110 m² tomt

I det vackra omgivningarna kring Rytterne har du inom kort möjlighet att överta denna idylliska fastighet med ett bostadshus om 162 kvm med byggår 2010. Bostadshuset är fördelat över ett plan och erbjuder trevliga attribut som hög takhöjd, kamin och hela fyra sovrum allt i en lantlig karaktär i gott skick. Bostadshuset omges av en tomt på 1110 kvm, perfekt för utomhusaktiviteter och för dig…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Johannisdal, Köpings kommun

Ringvägen 53A

Lägenhet
Johannisdal, Köpings kommun
LF Fastighetsförmedling Köping
230 000 kr
25,5 m²
1 rum
vån 3/3
2 517 kr/mån
9 020 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Köping
LF Fastighetsförmedling Köping
Centralt, Hallstahammars kommun

Surbrunnsvägen 3A

Lägenhet
Centralt, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
395 000 kr
35 m²
1 rum
vån 2/4
2 413 kr/mån
11 286 kr/m²
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Emmylund, Sala kommun

Rektorsstigen 4

Radhus
Emmylund, Sala kommun
Fastighetsbyrån Sala
2 350 000 kr
127 + 7 m²
5 rum
155 m² tomt
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Sala
Fastighetsbyrån Sala

November 2025

Köping, Köpings kommun
Sön 17 maj kl 13:30

Bergslagsvägen 6a

Lägenhet
Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
515 000 kr
71 m²
3 rum
vån 3/3
4 634 kr/mån
7 254 kr/m²
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Centrum, Köpings kommun

Virgatan 16 C

Lägenhet
Centrum, Köpings kommun
2 995 000 kr
140 m²
5 rum
9 980 kr/mån
21 393 kr/m²
Hiss
Centrum, Köpings kommun
Budgivning pågår

Sveavägen 20C

Lägenhet
Centrum, Köpings kommun
LF Fastighetsförmedling Köping
525 000 kr
61,5 m²
2 rum
vån 3/3
3 181 kr/mån
8 537 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Köping
LF Fastighetsförmedling Köping
Centralt, Arboga kommun

Österled 10 B

Lägenhet
Centralt, Arboga kommun
Sjölins - Din lokala mäklare AB
300 000 kr
52 m²
2 rum
vån 3/3
4 143 kr/mån
5 769 kr/m²
Balkong
Sjölins - Din lokala mäklare AB
Sjölins - Din lokala mäklare AB
1 rum lägenhet på Viktoriagatan 8B Centralt, Köpings kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Viktoriagatan 8B Centralt, Köpings kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Viktoriagatan 8B Centralt, Köpings kommun - bild 3
Tor 21 maj

Viktoriagatan 8B

Lägenhet
Centralt, Köpings kommun
260 000 kr
38 m²
1 rum
vån 2/3
3 484 kr/mån
6 842 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
Centralt, Arboga kommun
Mån 18 maj kl 17:30

Kapellgatan 22 E

Lägenhet
Centralt, Arboga kommun
Sjölins - Din lokala mäklare AB
175 000 kr
32,5 m²
1 rum
vån 1/3
2 801 kr/mån
5 385 kr/m²
Sjölins - Din lokala mäklare AB
Sjölins - Din lokala mäklare AB
Haga, Västerås kommun
Tis 19 maj kl 17:00

Rekylgatan 5

Lägenhet
Haga, Västerås kommun
LF Fastighetsförmedling Västerås
995 000 kr
59 m²
2 rum
vån 3/3
4 023 kr/mån
16 864 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Västerås
LF Fastighetsförmedling Västerås
1 rum lägenhet på Stora gatan 49 Västerås, Västerås kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Stora gatan 49 Västerås, Västerås kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Stora gatan 49 Västerås, Västerås kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Stora gatan 49 Västerås, Västerås kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Stora gatan 49 Västerås, Västerås kommun - bild 5

Stora gatan 49

Lägenhet
Västerås, Västerås kommun
995 000 kr
29 m²
1 rum
vån 1
1 724 kr/mån
34 310 kr/m²

Charmig och ljus 1:a med sovalkov och stor altan – centralt läge! Välkommen till denna välplanerade etta i mycket fint skick – en perfekt första bostad. Här bor du bekvämt med smart planerade kvadratmeter, generös takhöjd och ett härligt ljusinsläpp som skapar en luftig känsla genom hela bostaden. Lägenheten har en praktisk sovalkov som ger en tydlig avgränsning mellan sällskapsyta och sovplats…

Premium

Artiklar från Hemnet

Kolsva, Köpings kommun

Bergslagsvägen 109 B

Lägenhet
Kolsva, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
160 000 kr
52 m²
2 rum
vån 3/3
3 986 kr/mån
3 077 kr/m²
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
övrig på Målargatan 5 Malmaberg, Västerås kommun - bild 1
övrig på Målargatan 5 Malmaberg, Västerås kommun - bild 2
övrig på Målargatan 5 Malmaberg, Västerås kommun - bild 3
övrig på Målargatan 5 Malmaberg, Västerås kommun - bild 4
övrig på Målargatan 5 Malmaberg, Västerås kommun - bild 5

Målargatan 5

Övrigt
Malmaberg, Västerås kommun
Svenska Mäklarhuset Västerås
6 900 000 kr
272 m²
774 m² tomt

En mycket fin och påkostad fastighet med mycket bra läge på Malmaberg! Fullt uthyrd har fasigheten hyresintäkter på ca 486000:-/år och kostnader på ca 87000:-/år. Fastigheten har 272 kvm boyta och 191 kvm biyta, genom åren (2009-2022) har fastigheten genomgått flertalet stora renoveringar. Här finns möjligheten att hyra ut alla lägenheter alternativt att bo i den stora lägenheten på vån 1 och…

Premium
Svenska Mäklarhuset Västerås
Svenska Mäklarhuset Västerås
Skinnskatteberg, Skinnskattebergs kommun

Bergslagsvägen 31

Övrigt
Skinnskatteberg, Skinnskattebergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
1 700 000 kr
5 530 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
4 rum lägenhet på Knotavägen 50 Bjurhovda, Västerås kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Knotavägen 50 Bjurhovda, Västerås kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Knotavägen 50 Bjurhovda, Västerås kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Knotavägen 50 Bjurhovda, Västerås kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Knotavägen 50 Bjurhovda, Västerås kommun - bild 5

Knotavägen 50

Lägenhet
Bjurhovda, Västerås kommun
1 095 000 kr
86,7 m²
4 rum
vån 3/3
6 397 kr/mån
12 630 kr/m²

Välkomna till Knotavägen 50 och denna renoverade 4:a om 86,7 kvm med stor balkong i soligt söderläge. Här behöver ni inte göra nåt, bara flytta in och njut. Bostaden har ett renoverat kök, genomgående fina golv och ljusa ytskikt samt ett mycket fint renoverat badrum med golvvärme. I avgiften ingår förutom värme, vatten och TV. Bo i en stabil förening med bra ekonomi med närhet till skola,…

Premium
Balkong
Risbron, Fagersta kommun

Ringvägen 13

Lägenhet
Risbron, Fagersta kommun
Fastighetsbyrån Fagersta
60 000 kr
62,5 m²
2 rum
vån 3/7
4 257 kr/mån
960 kr/m²
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Fagersta
Fastighetsbyrån Fagersta
Östanås, Köpings kommun

Erlandsvägen 24

Villa
Östanås, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
1 500 000 kr
78 + 78 m²
4 rum
602 m² tomt
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Centralt, Köpings kommun
Tis 19 maj kl 19:00

Prästgärdsgatan 19B

Lägenhet
Centralt, Köpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Köping
385 000 kr
43 m²
1 rum
vån 2/3
3 784 kr/mån
8 953 kr/m²
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Köping
Svensk Fastighetsförmedling Köping
Fagersta, Fagersta kommun

Forsbackavägen 13

Lägenhet
Fagersta, Fagersta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
165 000 kr
72,8 m²
3 rum
vån 3
6 354 kr/mån
2 266 kr/m²
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
Centralt / Blåsbo, Västerås kommun

Skultunavägen 16b

Lägenhet
Centralt / Blåsbo, Västerås kommun
745 000 kr
26,3 m²
1 rum
vån 1
2 328 kr/mån
28 327 kr/m²
Nyckelberget, Köpings kommun

Torsgatan 25D

Lägenhet
Nyckelberget, Köpings kommun
495 000 kr
55 m²
2 rum
vån 1/3
4 395 kr/mån
9 000 kr/m²

Oktober 2025

2 rum lägenhet på Ringvägen 49H Köping, Köpings kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Ringvägen 49H Köping, Köpings kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Ringvägen 49H Köping, Köpings kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Ringvägen 49H Köping, Köpings kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Ringvägen 49H Köping, Köpings kommun - bild 5

Ringvägen 49H

Lägenhet
Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
450 000 kr
53 m²
2 rum
vån 2/3
3 338 kr/mån
8 491 kr/m²

Välkommen till en trivsam bostadsrätt med attraktivt läge i hjärtat av Köping! Här bor du på en lugn och omtyckt adress med gångavstånd till centrum, butiker och service. Från den rymliga balkongen har du en lummig utsikt mot grönska och natur. Föreningen är välskött med god ekonomi och låga månadsavgifter, vilket ger ett bekvämt och tryggt boende på lång sikt. Bostaden är i gott skick med fina…

Premium
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
3 rum lägenhet på Barnhemsgatan 9B Centrum, Köpings kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Barnhemsgatan 9B Centrum, Köpings kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Barnhemsgatan 9B Centrum, Köpings kommun - bild 3

Barnhemsgatan 9B

Lägenhet
Centrum, Köpings kommun
LF Fastighetsförmedling Köping
950 000 kr
70,5 m²
3 rum
vån 3/3
4 601 kr/mån
13 475 kr/m²
Plus
Balkong
LF Fastighetsförmedling Köping
LF Fastighetsförmedling Köping
2,5 rum lägenhet på Lövhagsgatan 63 Råby, Västerås kommun - bild 1
2,5 rum lägenhet på Lövhagsgatan 63 Råby, Västerås kommun - bild 2
2,5 rum lägenhet på Lövhagsgatan 63 Råby, Västerås kommun - bild 3
2,5 rum lägenhet på Lövhagsgatan 63 Råby, Västerås kommun - bild 4
2,5 rum lägenhet på Lövhagsgatan 63 Råby, Västerås kommun - bild 5

Lövhagsgatan 63

Lägenhet
Råby, Västerås kommun
650 000 kr
63 m²
2,5 rum
vån 3/3
4 626 kr/mån
10 317 kr/m²

Välkommen till denna ljusa och rymliga 2,5:a om 63 kvm. Lägenheten har fönster åt två håll med inglasad balkong mot innergård. Till lägenheten hör ett källarförråd och ett hobbyrum/förråd om ca 10 kvm, hobbyrum/förråd har el och fönster. Kontakta gärna mäklaren för visning!

Premium
Balkong
Nyckelberget, Köpings kommun
Idag kl 19:15

Torsgatan 27b

Lägenhet
Nyckelberget, Köpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Köping
795 000 kr
74 m²
3 rum
vån 1/3
5 716 kr/mån
10 743 kr/m²
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Köping
Svensk Fastighetsförmedling Köping
Fagersta, Fagersta kommun
Budgivning pågår

Ringvägen 14

Lägenhet
Fagersta, Fagersta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
250 000 kr
77 m²
3 rum
vån 5/8
5 075 kr/mån
3 247 kr/m²
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
Nyckelberget, Köpings kommun

Odensvivägen 7C

Lägenhet
Nyckelberget, Köpings kommun
LF Fastighetsförmedling Köping
195 000 kr
25,5 m²
1 rum
vån 2/3
2 606 kr/mån
7 647 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Köping
LF Fastighetsförmedling Köping
Nyckelberget, Köpings kommun

Torsgatan 27A

Lägenhet
Nyckelberget, Köpings kommun
LF Fastighetsförmedling Köping
750 000 kr
74 m²
3 rum
vån 2/3
5 876 kr/mån
10 135 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Köping
LF Fastighetsförmedling Köping
Gryta, Västerås kommun
Mån 18 maj kl 17:00

Gotlandsgatan 11

Lägenhet
Gryta, Västerås kommun
1 095 000 kr
48,6 m²
2 rum
vån 2/2
4 373 kr/mån
22 531 kr/m²
Gideonsberg, Västerås kommun

Blomstergatan 9

Lägenhet
Gideonsberg, Västerås kommun
1 150 000 kr
60,5 m²
2 rum
vån 3/3
3 262 kr/mån
19 008 kr/m²
Balkong
10 rum villa på Övre Lienshyttevägen 1 Riddarhyttan, Skinnskattebergs kommun - bild 1
10 rum villa på Övre Lienshyttevägen 1 Riddarhyttan, Skinnskattebergs kommun - bild 2
10 rum villa på Övre Lienshyttevägen 1 Riddarhyttan, Skinnskattebergs kommun - bild 3

Övre Lienshyttevägen 1

Villa
Riddarhyttan, Skinnskattebergs kommun
Fastighetsbyrån Fagersta
850 000 kr
195 + 33 m²
10 rum
2 090 m² tomt
Plus
Balkong
Fastighetsbyrån Fagersta
Fastighetsbyrån Fagersta
Köping, Köpings kommun
Budgivning pågår

Mälarvägen 45

Villa
Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
1 395 000 kr
48 + 48 m²
3 rum
841 m² tomt
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
2 rum lägenhet på Spantgatan 4G Stohagen, Västerås kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Spantgatan 4G Stohagen, Västerås kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Spantgatan 4G Stohagen, Västerås kommun - bild 3

Spantgatan 4G

Lägenhet
Stohagen, Västerås kommun
895 000 kr
41,5 m²
2 rum
vån 2/3
3 330 kr/mån
21 566 kr/m²
Plus
Balkong
6 rum villa på Laggvretsvägen 8 Fagersta, Fagersta kommun - bild 1
6 rum villa på Laggvretsvägen 8 Fagersta, Fagersta kommun - bild 2
6 rum villa på Laggvretsvägen 8 Fagersta, Fagersta kommun - bild 3

Laggvretsvägen 8

Villa
Fagersta, Fagersta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
1 550 000 kr
151 + 102 m²
6 rum
941 m² tomt
Plus
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
Ullvi Backar, Köpings kommun

Trollsländegatan 7

Villa
Ullvi Backar, Köpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Köping
2 595 000 kr
125 m²
5 rum
602 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Köping
Svensk Fastighetsförmedling Köping
Östanås, Köpings kommun

Hagavägen 34C

Lägenhet
Östanås, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
575 000 kr
61,5 m²
2 rum
vån 1/3
3 681 kr/mån
9 350 kr/m²
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
3 rum villa på Sandstensvägen 11 Munga, Västerås kommun - bild 1
3 rum villa på Sandstensvägen 11 Munga, Västerås kommun - bild 2
3 rum villa på Sandstensvägen 11 Munga, Västerås kommun - bild 3
3 rum villa på Sandstensvägen 11 Munga, Västerås kommun - bild 4
3 rum villa på Sandstensvägen 11 Munga, Västerås kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 17:45

Sandstensvägen 11

Villa
Munga, Västerås kommun
LF Fastighetsförmedling Västerås
1 495 000 kr
60 m²
3 rum
1 981 m² tomt

Välkommen till detta charmiga enplanshus, beläget på en insynsskyddad och friköpt tomt omgiven av grönska. Här erbjuds ett hemtrevligt boende med både gästhus och snickarbod samt flera härliga uteplatser som gör det enkelt att njuta av årets alla årstider. Huset bjuder på en välplanerad interiör med ett praktiskt kök, ett vardagsrum med öppen planlösning mot matplats och en värmande braskamin…

Premium
LF Fastighetsförmedling Västerås
LF Fastighetsförmedling Västerås
Råby, Västerås kommun

Bofinksvägen 31

Lägenhet
Råby, Västerås kommun
595 000 kr
41,5 m²
2 rum
vån 2/3
2 779 kr/mån
14 337 kr/m²
Karlsdal Köping, Köpings kommun

Bergslagsvägen 6C

Lägenhet
Karlsdal Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
745 000 kr
71 m²
3 rum
vån 1/3
4 531 kr/mån
10 493 kr/m²
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Köping, Köpings kommun

Traststigen 23

Villa
Köping, Köpings kommun
Svenska Mäklarhuset Västerås
1 695 000 kr
82 m²
1 632 m² tomt
Svenska Mäklarhuset Västerås
Svenska Mäklarhuset Västerås
Råby, Västerås kommun

Bofinksvägen 21

Lägenhet
Råby, Västerås kommun
495 000 kr
63 m²
2 rum
vån 3/3
4 658 kr/mån
7 857 kr/m²
Balkong

Visar 951 - 1000 av 1200

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet