Lugnvik, Östersunds kommun

Lugnvik; Lägenheter

Lägenheter till salu - Lugnvik, Östersunds kommun

Sortera på

9 bostäder till salu

3 dagar

2 rum lägenhet på Färgargränd 2 Lugnvik, Östersunds kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Färgargränd 2 Lugnvik, Östersunds kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Färgargränd 2 Lugnvik, Östersunds kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Färgargränd 2 Lugnvik, Östersunds kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Färgargränd 2 Lugnvik, Östersunds kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 16:30

Färgargränd 2

Lägenhet
Lugnvik, Östersunds kommun
LF Fastighetsförmedling Östersund
875 000 kr
61 m²
2 rum
vån 1/4
4 430 kr/mån
14 344 kr/m²

Nu har du chansen att bli ägare till denna ljusa och smakfulla 2:a på omtyckta Färgargränd! Här bor du i ett barnvänligt område i en stor och stabil förening där bredband ingår i avgiften. Välkommen! Lägenhetens 61 kvm disponeras på en inbjudande hall, smakfullt kök från Marbodal och ett stort och luftigt vardagsrum med härlig ljusinsläpp. Vidare in i bostaden nås ett fräscht badrum med…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Östersund
LF Fastighetsförmedling Östersund

9 dagar

3 rum lägenhet på Gulsparvvägen 26D Brittsbo, Östersunds kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Gulsparvvägen 26D Brittsbo, Östersunds kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Gulsparvvägen 26D Brittsbo, Östersunds kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Gulsparvvägen 26D Brittsbo, Östersunds kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Gulsparvvägen 26D Brittsbo, Östersunds kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 16:30

Gulsparvvägen 26D

Lägenhet
Brittsbo, Östersunds kommun
HusmanHagberg Östersund
1 595 000 kr
76 m²
3 rum
vån 2/4
6 693 kr/mån
20 987 kr/m²

Välkommen till denna moderna och trivsamma lägenhet i det naturnära och familjevänliga Brittsbo! Stig in i ljusets famn när du kliver in i detta hem, där stora fönsterpartier ramar in det rymliga vardagsrummet och köket i en öppen planlösning. Här finns gott om plats för både sällskapsytor och matarrangemang, perfekt för sociala stunder och middagsbjudningar. Balkongen är verkligen pricken…

Premium
Balkong
Hiss
HusmanHagberg Östersund
HusmanHagberg Östersund

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

15 dagar

Lugnvik, Östersunds kommun
Idag kl 12:00

Färgargränd 2

Lägenhet
Lugnvik, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
650 000 kr
42,5 m²
1 rum
vån 2/7
3 414 kr/mån
15 294 kr/m²
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

21 dagar

3 rum lägenhet på Gulsparvvägen 26C Brittsbo, Östersunds kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Gulsparvvägen 26C Brittsbo, Östersunds kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Gulsparvvägen 26C Brittsbo, Östersunds kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Gulsparvvägen 26C Brittsbo, Östersunds kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Gulsparvvägen 26C Brittsbo, Östersunds kommun - bild 5

Gulsparvvägen 26C

Lägenhet
Brittsbo, Östersunds kommun
Notar
1 695 000 kr
76 m²
3 rum
vån 2/4
6 693 kr/mån
22 303 kr/m²

Välkommen till denna stilrena och mycket trivsamma 3:a i omtyckta Brittsbo - ett hem som präglas av ljus, rymd och genomgående smakfulla materialval. Redan i hallen möts du av praktiska klinkerplattor som både är slitstarka och lättskötta, innan bostaden öppnar upp sig mot de sociala ytorna. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar en härlig känsla av rymd, samtidigt som stora…

Premium
Balkong
Hiss
Notar
Notar

Mars 2026

Lugnvik, Östersunds kommun
Budgivning pågår

Kopparslagargränd 2

Lägenhet
Lugnvik, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
425 000 kr
49 m²
1 rum
vån 7
3 772 kr/mån
8 673 kr/m²
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

November 2025

4 rum lägenhet på Kopparslagargränd 2 Lugnvik, Östersunds kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Kopparslagargränd 2 Lugnvik, Östersunds kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Kopparslagargränd 2 Lugnvik, Östersunds kommun - bild 3
Budgivning pågår

Kopparslagargränd 2

Lägenhet
Lugnvik, Östersunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östersund
1 450 000 kr
95 m²
4 rum
vån 3/4
6 401 kr/mån
15 263 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Östersund
Svensk Fastighetsförmedling Östersund

Oktober 2025

4 rum lägenhet på Gulsparvvägen 26 B Brittsbo, Östersunds kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Gulsparvvägen 26 B Brittsbo, Östersunds kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Gulsparvvägen 26 B Brittsbo, Östersunds kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Gulsparvvägen 26 B Brittsbo, Östersunds kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Gulsparvvägen 26 B Brittsbo, Östersunds kommun - bild 5

Gulsparvvägen 26 B

Lägenhet
Brittsbo, Östersunds kommun
Mäklarhuset Östersund
2 395 000 kr
102 m²
4 rum
vån 1/4
8 558 kr/mån
23 480 kr/m²

Om du söker en större lägenhet finns den perfekta här, i populära, naturnära och barnvänliga Brittsbo. Här presenteras en bekväm, fräsch och modern markplanslägenhet med inte bara en, utan två generösa uteplatser där du kan njuta av solen från morgon till kväll. Här finns gott om plats för både sittgrupper och solstolar. De ger gott om utrymme för social samvaro, perfekt för soliga frukostar…

Premium
Balkong
Uteplats
Hiss
Mäklarhuset Östersund
Mäklarhuset Östersund

Maj 2025

Brittsbo, Östersunds kommun

Gulsparvvägen 26A

Lägenhet
Brittsbo, Östersunds kommun
Fastighetsbyrån Östersund
1 995 000 kr
102 m²
4 rum
8 889 kr/mån
19 559 kr/m²
Uteplats
Fastighetsbyrån Östersund
Fastighetsbyrån Östersund

Februari 2025

Brittsbo, Östersunds kommun

Gulsparvvägen 26D

Lägenhet
Brittsbo, Östersunds kommun
LF Fastighetsförmedling Östersund
1 595 000 kr
76 m²
3 rum
vån 3/4
6 693 kr/mån
20 987 kr/m²
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Östersund
LF Fastighetsförmedling Östersund

Visar alla 9

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet