Logotyp av Mäklarhuset Östersund
Logotyp av Mäklarhuset Östersund

Södra Strandvägen 7

Frösön, Östersunds kommun

Visa på karta

1 485 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    54 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 115 kr/mån

Byggår
1952
Förening
BRF Kontrollanten
Energiklass
E
Pris/m²
27 500 kr/m²
Välkommen till en inbjudande 2:a med genomgående ljus ton genom hela lägenheten. Modernt kök och fräscht badrum. För dig som har bil så har du tillgång till en parkering direkt. Gården erbjuder på härliga gräsytor där du har möjighet till spel och lek eller sitta i en solstol och njuta en härlig sommardag. Vid den gemensamma uteplatsen finns även möjlghet att grilla och avnjuta din måltid. Här bor du med gångavstånd in till Östersunds city. Du bor även med gångavstånd till restaurang och kafé, mataffär och bussförbindelser. Stabil och bra förening med låg månadsavgift. Läget är perfekt för dig som reser mycket. Det är enkelt att ta sig till och från flygplatsen, och du har nära till både bussförbindelser och övriga kommunikationer som tar dig vidare in mot Östersund och omgivande områden.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Kontrollanten

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling