Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Färgargränd 2

Lugnvik, Östersunds kommun

Visa på karta

650 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    42,5 m²
    Våning
    2 av 7, hiss finns
    Avgift
    3 414 kr/mån
    Driftkostnad
    400 kr/år

Förening
BRF Östersundshus nr 22
Energiklass
D
Pris/m²
15 294 kr/m²
Balkong
Hiss
Missa inte denna smakfullt renoverade etta på Färgargränd 2. Lägenheten ligger på andra våningen i ett hus med hiss, och här bor du till stor del insynsfritt. Den rymliga, inglasade balkongen har ett trevligt läge med härlig eftermiddagssol. Bostaden erbjuder genomgående fina och smakfulla ytskikt, med väggar målade i harmoniska nyanser som skapar en lugn och trivsam känsla. Köket är klassiskt renoverat i en tidlös grå ton, med mässingshandtag, vitt kakel och gott om förvaringsmöjligheter. I hallen finns en stor garderobsvägg som ger generöst med plats för både vardagskläder och ytterkläder. Badrummet är fräscht renoverat med plastmatta på både golv och väggar i stilrena grå och vita toner. Hela lägenheten upplevs ljus och öppen tack vare det fina ljusinsläppet. Den stora, möblerbara inglasade balkongen blir dessutom en naturlig förlängning av bostaden och kan nyttjas långt in på sommarsäsongen.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Östersundshus nr 22

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling