Logotyp av Fastighetsbyrån Östersund
Logotyp av Fastighetsbyrån Östersund

Köpmangatan 42B

Centralt, Östersunds kommun

Visa på karta

1 900 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    71 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    4 889 kr/mån
    Driftkostnad
    5 900 kr/år

Byggår
1951
Förening
BRF Räntmästaren 3
Energiklass
E
Pris/m²
26 761 kr/m²
Här får man det bästa av två världar – innerstadspuls och naturnära lugn. Vintertid är det bara att lägga skidorna på axeln och promenera ner till Badhusparken och Medvinden. De sommarkvällar som inte tillbringas på en av stans trevliga uteserveringar, är givna att spendera uppe i lyan och njuta av sommar ljus och solnedgången. Flera fönster har fantastisk utsikt över Storsjön. Förutom det oslagbara läget bjuder detta boende på 71 kvm av citycharm. Tidigare tvårummare omgjord till kvadratsmart trerummare. Genomgående i mycket fint skick med både renoverad kök och badrum.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Räntmästaren 3

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling