Västmanlands län

Västmanlands län

Bostäder till salu - Västmanlands län

Sortera på

1 199 bostäder till salu

Juli 2025

Centralt I Kungsör, Kungsörs kommun

Gesällgatan 3

Villa
Centralt I Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping
1 890 000 kr
93 + 8 m²
4 rum
427 m² tomt
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping

Juni 2025

Malmaberg, Västerås kommun

Gunnilbogatan 20A

Lägenhet
Malmaberg, Västerås kommun
595 000 kr
41,8 m²
1 rum
vån 4/4
2 607 kr/mån
14 234 kr/m²

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen
Öster Mälarstrand, Västerås kommun

Sjöjungfrugatan 13D

Lägenhet
Öster Mälarstrand, Västerås kommun
Westhem Fastighetsmäklare AB
2 795 000 kr
65 m²
2 rum
4 354 kr/mån
43 000 kr/m²
Balkong
Uteplats
Energieffektiv
Westhem Fastighetsmäklare AB
Westhem Fastighetsmäklare AB
Köping, Köpings kommun

Kihlmansgatan 20 C

Lägenhet
Köping, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
745 000 kr
98 m²
4 rum
vån 2/3
6 135 kr/mån
7 602 kr/m²
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
3 rum fritidshus på Ringvalla Västerby 113 Sala, Sala kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Ringvalla Västerby 113 Sala, Sala kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Ringvalla Västerby 113 Sala, Sala kommun - bild 3

Ringvalla Västerby 113

Fritidshus
Sala, Sala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sala
1 350 000 kr
95 + 7 m²
3 rum
3 370 m² tomt
Plus
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Sala
Svensk Fastighetsförmedling Sala
Gideonsberg, Västerås kommun
Budgivning pågår

Blomstergatan 8

Lägenhet
Gideonsberg, Västerås kommun
495 000 kr
25 m²
1 rum
vån 6/10
1 887 kr/mån
19 800 kr/m²
Balkong
Hiss
3 rum fritidshus på GRUFFETSÅSEN 7 Västerås, Västerås kommun - bild 1
3 rum fritidshus på GRUFFETSÅSEN 7 Västerås, Västerås kommun - bild 2
3 rum fritidshus på GRUFFETSÅSEN 7 Västerås, Västerås kommun - bild 3
3 rum fritidshus på GRUFFETSÅSEN 7 Västerås, Västerås kommun - bild 4
3 rum fritidshus på GRUFFETSÅSEN 7 Västerås, Västerås kommun - bild 5

GRUFFETSÅSEN 7

Fritidshus
Västerås, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås
3 975 000 kr
61 m²
3 rum
1 954 m² tomt

Välkommen till denna charmiga fastighet med enastående sjöläge och egen brygga – en perfekt plats för avkoppling och njutning året om! Här får du det bästa av båda världar: närheten till naturen och bekvämligheter som fiber och braskamin för mysiga kvällar. Huset ligger på en solrik tomt med optimalt solläge och har en härlig altan där du kan njuta av morgonkaffet medan sjön glittrar i solen.…

Premium
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
övrig på Industrivägen 15 Fagersta, Fagersta kommun - bild 1
övrig på Industrivägen 15 Fagersta, Fagersta kommun - bild 2
övrig på Industrivägen 15 Fagersta, Fagersta kommun - bild 3
övrig på Industrivägen 15 Fagersta, Fagersta kommun - bild 4
övrig på Industrivägen 15 Fagersta, Fagersta kommun - bild 5

Industrivägen 15

Övrigt
Fagersta, Fagersta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Avesta
2 960 000 kr
500 m²
8 752 m² tomt

Denna utvecklingsbara fastighet finns på industriområdet Fårbo. Stor del av tomten är obebyggd . Del av bygganden har under många år nyttjats som lunchrestaurang och annan del som kontor. lager och verkstad. Byggnaden är uthyrd till stabila hyresgäster. Vattenburen golvvärme i hela byggnaden. - Ring Rune Uppgård, 0708-841 243, för visning

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Avesta
Svensk Fastighetsförmedling Avesta
Klockartorpet, Västerås kommun

Klockargatan 5b

Lägenhet
Klockartorpet, Västerås kommun
950 000 kr
36,5 m²
1,5 rum
vån 0/3
2 718 kr/mån
26 027 kr/m²
tomt på Slagårda 6C Lillhärad, Västerås kommun - bild 1
tomt på Slagårda 6C Lillhärad, Västerås kommun - bild 2
tomt på Slagårda 6C Lillhärad, Västerås kommun - bild 3
tomt på Slagårda 6C Lillhärad, Västerås kommun - bild 4
tomt på Slagårda 6C Lillhärad, Västerås kommun - bild 5

Slagårda 6C

Tomt
Lillhärad, Västerås kommun
1 050 000 kr
3 439 m²

Grovplanerad tomt i vackra Slagårda på 3 439 kvm där du tillsammans med Fiskarhedenvillan har möjlighet att skapa ditt drömhus. Tomten är belägen på ett vackert lantligt läge med närhet till Västerås. Tillfartsväg och avlopp (minireningsverk) är samfällt i gemensamhetsanläggning med totalt 3 fastigheter. Egen vattenbrunn finns 72 meter djup Obligatorisk anslutningsavgift för vatten och avlopp 150…

Premium
Stigarna, Köpings kommun

Hjortstigen 26

Villa
Stigarna, Köpings kommun
Fastighetsbyrån Köping
3 995 000 kr
172 + 132 m²
7 rum
1 194 m² tomt
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
Hallstahammar, Hallstahammars kommun
Lör 23 maj kl 15:30

Fjällsta 13

Villa
Hallstahammar, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
3 595 000 kr
110 + 106 m²
5 rum
1 525 m² tomt
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

Maj 2025

Kungsör, Kungsörs kommun

Åsgatan 27

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping
2 095 000 kr
110 m²
5 rum
710 m² tomt
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
tomt på Ringvägen 57 Västanhed, Skinnskattebergs kommun - bild 1
tomt på Ringvägen 57 Västanhed, Skinnskattebergs kommun - bild 2
tomt på Ringvägen 57 Västanhed, Skinnskattebergs kommun - bild 3

Ringvägen 57

Tomt
Västanhed, Skinnskattebergs kommun
Fastighetsbyrån Fagersta
250 000 kr
1 952 m²
Plus
Fastighetsbyrån Fagersta
Fastighetsbyrån Fagersta
Norr, Arboga kommun

Vretvägen 21

Villa
Norr, Arboga kommun
Svensk Fastighetsförmedling Arboga
1 975 000 kr
145 m²
7 rum
339 m² tomt
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Arboga
Svensk Fastighetsförmedling Arboga
Västerås, Västerås kommun

Kungsfågelgatan 75

Lägenhet
Västerås, Västerås kommun
690 000 kr
67,1 m²
2 rum
vån 2/3
5 038 kr/mån
10 283 kr/m²
Balkong
Kyrkbyn Västra Skedvi Alvesta Alvik 26, Köpings kommun

Kyrkbyn Västra Skedvi Alvesta Alvik 26

Fritidshus
Kyrkbyn Västra Skedvi Alvesta Alvik 26, Köpings kommun
820 000 kr
44 m²
1 521 m² tomt
3 rum lägenhet på Forsbackavägen 13 Fagersta, Fagersta kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Forsbackavägen 13 Fagersta, Fagersta kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Forsbackavägen 13 Fagersta, Fagersta kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Forsbackavägen 13 Fagersta, Fagersta kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Forsbackavägen 13 Fagersta, Fagersta kommun - bild 5

Forsbackavägen 13

Lägenhet
Fagersta, Fagersta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
80 000 kr
73,4 m²
3 rum
vån 5/6
6 382 kr/mån
1 090 kr/m²

Lägenhet med två sovrum, vardagsrum och kök samt en balkong i solläge med fin utsikt över omgivningarna. Köket har gott om förvaring, bra arbetsytor och plats för matbord vid fönstret. Det större sovrummet är rymligt med garderober. Vardagsrummet har bra storlek och rymmer både soffdel och annan möblering efter behov. Badrummet är fräscht och har duschväggar och tvättmaskin.…

Premium
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
Högsjön, Arboga kommun

Racksätter 6

Fritidshus
Högsjön, Arboga kommun
Sjölins - Din lokala mäklare AB
1 395 000 kr
55 m²
3 rum
771 m² tomt
Uteplats
Sjölins - Din lokala mäklare AB
Sjölins - Din lokala mäklare AB
Arboga, Arboga kommun

Ängsvägen 3

Tomt
Arboga, Arboga kommun
Svensk Fastighetsförmedling Arboga
395 000 kr
1 664 m²
Svensk Fastighetsförmedling Arboga
Svensk Fastighetsförmedling Arboga

Artiklar från Hemnet

Blåsbo, Västerås kommun

Langenbergsgatan 6d

Lägenhet
Blåsbo, Västerås kommun
2 450 000 kr
63,5 m²
2 rum
vån 1/4
4 529 kr/mån
38 583 kr/m²
Balkong
Hiss
4 rum vinterbonat fritidshus på Öknäs 137 Högsjön, Arboga kommun - bild 1
4 rum vinterbonat fritidshus på Öknäs 137 Högsjön, Arboga kommun - bild 2
4 rum vinterbonat fritidshus på Öknäs 137 Högsjön, Arboga kommun - bild 3

Öknäs 137

Fritidshus
Högsjön, Arboga kommun
Mäklarhuset Arboga
1 395 000 kr
42 + 29 m²
4 rum
1 052 m² tomt
Plus
Mäklarhuset Arboga
Mäklarhuset Arboga
Kungsör, Kungsörs kommun

Siktvägen 12

Villa
Kungsör, Kungsörs kommun
Fastighetsbyrån Köping
2 685 000 kr
138 m²
4 rum
840 m² tomt
Fastighetsbyrån Köping
Fastighetsbyrån Köping
tomt på Karmansbo 41 B (finns ingen adress än men intill 41) karmansbo, Skinnskattebergs kommun - bild 1
tomt på Karmansbo 41 B (finns ingen adress än men intill 41) karmansbo, Skinnskattebergs kommun - bild 2
tomt på Karmansbo 41 B (finns ingen adress än men intill 41) karmansbo, Skinnskattebergs kommun - bild 3

Karmansbo 41 B (finns ingen adress än men intill 41)

Tomt
karmansbo, Skinnskattebergs kommun
700 000 kr
4 380 m²
Plus
Johannisdal, Köpings kommun

Erlandsvägen 35A

Lägenhet
Johannisdal, Köpings kommun
LF Fastighetsförmedling Köping
265 000 kr
43 m²
1 rum
vån 1/3
2 429 kr/mån
6 163 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Köping
LF Fastighetsförmedling Köping
övrig på Malmgatan 16 Norberg/Centrum, Norbergs kommun - bild 1
övrig på Malmgatan 16 Norberg/Centrum, Norbergs kommun - bild 2
övrig på Malmgatan 16 Norberg/Centrum, Norbergs kommun - bild 3
övrig på Malmgatan 16 Norberg/Centrum, Norbergs kommun - bild 4
övrig på Malmgatan 16 Norberg/Centrum, Norbergs kommun - bild 5

Malmgatan 16

Övrigt
Norberg/Centrum, Norbergs kommun
HusmanHagberg Västerås
3 100 000 kr
1 036 m² tomt

Denna välskötta hyresfastighet är centralt belägen i Norberg och erbjuder fyra stycken hyreslägenheter samt en rymlig affärslokal. Fastigheten har genomgått flera betydande investeringar, inklusive en ny fjärrvärmeanläggning, takrenovering och omfattande renovering av hyreslägenheterna. Dessutom finns det en outnyttjad vindsyta, vilket öppnar upp för möjligheter till utveckling och utbyggnad. …

Premium
HusmanHagberg Västerås
HusmanHagberg Västerås
Råby, Västerås kommun

RINGDUVEGATAN 65

Lägenhet
Råby, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås
1 050 000 kr
87 m²
3,5 rum
vån 3/3
5 331 kr/mån
12 069 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Valskog, Kungsörs kommun

Granvägen 9

Villa
Valskog, Kungsörs kommun
LF Fastighetsförmedling Köping
2 695 000 kr
140 + 33 m²
6 rum
1 385 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Köping
LF Fastighetsförmedling Köping

April 2025

Surahammar, Surahammars kommun

Sveavägen 10B

Lägenhet
Surahammar, Surahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Surahammar
395 000 kr
57,5 m²
2 rum
vån 3/3
3 550 kr/mån
6 870 kr/m²
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Surahammar
Svensk Fastighetsförmedling Surahammar
4 rum radhus på RINGDUVEGATAN 140 Råby, Västerås kommun - bild 1
4 rum radhus på RINGDUVEGATAN 140 Råby, Västerås kommun - bild 2
4 rum radhus på RINGDUVEGATAN 140 Råby, Västerås kommun - bild 3
4 rum radhus på RINGDUVEGATAN 140 Råby, Västerås kommun - bild 4
4 rum radhus på RINGDUVEGATAN 140 Råby, Västerås kommun - bild 5

RINGDUVEGATAN 140

Radhus
Råby, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås
2 395 000 kr
109 m²
4 rum
172 m² tomt

Kontakta mäklaren för privatvisning! Nu har du chansen att överta detta hemtrevliga radhus med en boarea om 109 kvadrat fördelat på två plan. Bostaden har en väldisponerad planlösning. På nedervåningen finner du ett tidsenligt kök i gott skick, nyrenoverat vardagsrum, badrum med bastu samt gott om förvaringsmöjligheter. En trappa upp har du bostadens tre sovrum samt ett helkaklat badrum med fint…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
1 rum lägenhet på Kopparbergsvägen 19 Västerås, Västerås kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Kopparbergsvägen 19 Västerås, Västerås kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Kopparbergsvägen 19 Västerås, Västerås kommun - bild 3

Kopparbergsvägen 19

Lägenhet
Västerås, Västerås kommun
699 000 kr
35 m²
1 rum
vån 2
4 740 kr/mån
19 971 kr/m²
Plus
Hiss
Centrum, Fagersta kommun

Västmannavägen 26 A

Lägenhet
Centrum, Fagersta kommun
Fastighetsbyrån Fagersta
365 000 kr
92,6 m²
4 rum
vån 1/3
4 955 kr/mån
3 942 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Fagersta
Fastighetsbyrån Fagersta
5 rum villa på Hagstuvägen 33 Masbo, Skinnskattebergs kommun - bild 1
5 rum villa på Hagstuvägen 33 Masbo, Skinnskattebergs kommun - bild 2
5 rum villa på Hagstuvägen 33 Masbo, Skinnskattebergs kommun - bild 3
Tis 19 maj

Hagstuvägen 33

Villa
Masbo, Skinnskattebergs kommun
Fastighetsbyrån Fagersta
745 000 kr
107 + 132 m²
5 rum
884 m² tomt
Plus
Uteplats
Fastighetsbyrån Fagersta
Fastighetsbyrån Fagersta
Hällarna, Arboga kommun

Rinkenvägen 1

Fritidshus
Hällarna, Arboga kommun
LF Fastighetsförmedling Arboga
5 495 000 kr
225 m²
8 rum
1 019 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Arboga
LF Fastighetsförmedling Arboga
Hallstahammar, Hallstahammars kommun

Starkgatan 9

Villa
Hallstahammar, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
1 995 000 kr
109 + 80 m²
6 rum
1 000 m² tomt
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Vetterslund, Västerås kommun

Vetterslundsgatan 42

Lägenhet
Vetterslund, Västerås kommun
LF Fastighetsförmedling Västerås
895 000 kr
77,5 m²
3 rum
vån 2/3
5 844 kr/mån
11 548 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Västerås
LF Fastighetsförmedling Västerås
Runna, Kungsörs kommun

Runnavägen 42

Villa
Runna, Kungsörs kommun
LF Fastighetsförmedling Köping
2 495 000 kr
163 + 69 m²
6 rum
1 766 m² tomt
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Köping
LF Fastighetsförmedling Köping
Centralt, Arboga kommun

Västerlånggatan 20b

Lägenhet
Centralt, Arboga kommun
Mäklarhuset Arboga
1 095 000 kr
85,6 m²
3 rum
8 020 kr/mån
12 792 kr/m²
Mäklarhuset Arboga
Mäklarhuset Arboga
gård/skog på Skästa gård Västerås / Mälardalen, Västerås kommun - bild 1
gård/skog på Skästa gård Västerås / Mälardalen, Västerås kommun - bild 2
gård/skog på Skästa gård Västerås / Mälardalen, Västerås kommun - bild 3
gård/skog på Skästa gård Västerås / Mälardalen, Västerås kommun - bild 4
gård/skog på Skästa gård Västerås / Mälardalen, Västerås kommun - bild 5

Skästa gård

Gård/Skog
Västerås / Mälardalen, Västerås kommun
Eklund Stockholm New York
Pris på förfrågan
89,4 ha tomt

- Pris på förfrågan. Välkommen att kontakta ansvarig mäklare för för mer information. - Varmt välkomna till Skästa Gård, unik i sitt slag med alla rätt. Här erbjuds ett kvalitativt liv samt möjlighet att bedriva lönsam verksamhet. På gården finns idag 100 boxplatser, flertalet olika stall, personalbostäder och två vackra mangårdsbyggnader. Denna gård är för Er som vill bo och verka i en…

Premium
Eklund Stockholm New York
Eklund Stockholm New York
Ramnäs, Surahammars kommun

Dammvägen 4B

Lägenhet
Ramnäs, Surahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Surahammar
175 000 kr
58,4 m²
2 rum
vån 2/3
3 896 kr/mån
2 997 kr/m²
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Surahammar
Svensk Fastighetsförmedling Surahammar
Skogsbrynet, Köpings kommun

Kihlmansgatan 28A

Lägenhet
Skogsbrynet, Köpings kommun
430 000 kr
62,5 m²
2 rum
vån 3/3
3 973 kr/mån
6 880 kr/m²
Pettersberg, Västerås kommun

Jakobsgatan 52B

Lägenhet
Pettersberg, Västerås kommun
Svenska Mäklarhuset Västerås
1 250 000 kr
74,5 m²
3 rum
vån 3/3
5 161 kr/mån
16 779 kr/m²
Balkong
Svenska Mäklarhuset Västerås
Svenska Mäklarhuset Västerås
Fagersta, Fagersta kommun

Aspvägen 5

Villa
Fagersta, Fagersta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
950 000 kr
87 + 52 m²
3 rum
998 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
3 rum lägenhet på Ringvägen 5 F Norberg - Centrum, Norbergs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Ringvägen 5 F Norberg - Centrum, Norbergs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Ringvägen 5 F Norberg - Centrum, Norbergs kommun - bild 3

Ringvägen 5 F

Lägenhet
Norberg - Centrum, Norbergs kommun
Fastighetsbyrån Fagersta
290 000 kr
70 m²
3 rum
vån 3/3
3 749 kr/mån
4 143 kr/m²
Plus
Balkong
Fastighetsbyrån Fagersta
Fastighetsbyrån Fagersta
3 rum lägenhet på Aspvretsgatan 1E Gideonsberg, Västerås kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Aspvretsgatan 1E Gideonsberg, Västerås kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Aspvretsgatan 1E Gideonsberg, Västerås kommun - bild 3

Aspvretsgatan 1E

Lägenhet
Gideonsberg, Västerås kommun
Mäklarcentrum
1 600 000 kr
80 m²
3 rum
vån 2/3
6 420 kr/mån
20 000 kr/m²
Plus
Balkong
Mäklarcentrum
Mäklarcentrum
4 rum villa på Slagugglevägen 6 Davidsbo, Norbergs kommun - bild 1
4 rum villa på Slagugglevägen 6 Davidsbo, Norbergs kommun - bild 2
4 rum villa på Slagugglevägen 6 Davidsbo, Norbergs kommun - bild 3

Slagugglevägen 6

Villa
Davidsbo, Norbergs kommun
Fastighetsbyrån Fagersta
1 300 000 kr
105 + 61 m²
4 rum
916 m² tomt
Plus
Uteplats
Fastighetsbyrån Fagersta
Fastighetsbyrån Fagersta

Mars 2025

Bjurhovda, Västerås kommun
Budgivning pågår

Benvägen 32

Lägenhet
Bjurhovda, Västerås kommun
995 000 kr
88,5 m²
3 rum
vån 2/3
5 795 kr/mån
11 243 kr/m²
Balkong
Östanås, Köpings kommun

Pungbovägen 22A

Lägenhet
Östanås, Köpings kommun
LF Fastighetsförmedling Köping
250 000 kr
28 m²
1 rum
vån 3/3
2 303 kr/mån
8 929 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Köping
LF Fastighetsförmedling Köping
2 rum lägenhet på Torsgatan 22B Nyckelberget, Köpings kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Torsgatan 22B Nyckelberget, Köpings kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Torsgatan 22B Nyckelberget, Köpings kommun - bild 3

Torsgatan 22B

Lägenhet
Nyckelberget, Köpings kommun
LF Fastighetsförmedling Köping
595 000 kr
56,5 m²
2 rum
vån 1/3
4 563 kr/mån
10 531 kr/m²
Plus
Balkong
LF Fastighetsförmedling Köping
LF Fastighetsförmedling Köping
Fagersta, Fagersta kommun

Ringvägen 11

Lägenhet
Fagersta, Fagersta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
95 000 kr
61 m²
2 rum
vån 1
3 518 kr/mån
1 557 kr/m²
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta
Svensk Fastighetsförmedling Fagersta

Visar 1051 - 1100 av 1199

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet