Logotyp av Fastighetsbyrån Västerås
Logotyp av Fastighetsbyrån Västerås

Gruffetsåsen 7

Västerås kommun

Visa på karta

3 975 000 kr

4 300 000 kr-8 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Fritidshus
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    61 m²
    Tomtarea
    1 954 m²
    Driftkostnad
    54 483 kr/år

Byggår
1973
Premium
Välkommen till denna charmiga fastighet med enastående sjöläge och egen brygga – en perfekt plats för avkoppling och njutning året om! Här får du det bästa av båda världar: närheten till naturen och bekvämligheter som fiber och braskamin för mysiga kvällar. Huset ligger på en solrik tomt med optimalt solläge och har en härlig altan där du kan njuta av morgonkaffet medan sjön glittrar i solen. Väl inne i huset sprider braskaminen en behaglig värme och skapar en stämningsfull atmosfär under kyliga dagar. Den egna bryggan ger dig möjlighet att starta dagen med ett uppfriskande morgondopp eller ta båten ut på sjön för en fisketur. Här är det enkelt att koppla av och verkligen njuta av det sjönära livet! Detta boende har allt du behöver för att skapa oförglömliga minnen – boka en visning och upplev det själv!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling