Gångsätra, Lidingö kommun

Gångsätra

Bostäder till salu - Gångsätra, Lidingö kommun

Sortera på

19 bostäder till salu

Idag

Gångsätra, Lidingö kommun
Sön 24 maj kl 12:00

Hattmurklevägen 3

Villa
Gångsätra, Lidingö kommun
Mattsson & Miöen Mäkleri  Lidingö
15 900 000 kr
248 + 72 m²
7 rum
527 m² tomt
Mattsson & Miöen Mäkleri Lidingö
Mattsson & Miöen Mäkleri  Lidingö

3 dagar

Gångsätra, Lidingö kommun
Budgivning pågår
Sön 17 maj kl 12:00

Lillåkersvägen 51

Lägenhet
Gångsätra, Lidingö kommun
LF Fastighetsförmedling Lidingö
5 395 000 kr
89 m²
4 rum
7 074 kr/mån
60 618 kr/m²
Balkong
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Lidingö
LF Fastighetsförmedling Lidingö

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

5 dagar

6 rum villa på Skogsklockevägen 5 Stockby, Lidingö kommun - bild 1
6 rum villa på Skogsklockevägen 5 Stockby, Lidingö kommun - bild 2
6 rum villa på Skogsklockevägen 5 Stockby, Lidingö kommun - bild 3
6 rum villa på Skogsklockevägen 5 Stockby, Lidingö kommun - bild 4
6 rum villa på Skogsklockevägen 5 Stockby, Lidingö kommun - bild 5
Idag kl 18:00

Skogsklockevägen 5

Villa
Stockby, Lidingö kommun
Anna Ski Mäkleri
17 500 000 kr
177 + 4 m²
6 rum
956 m² tomt

I ett trivsamt och barnvänligt område med centralt läge på ön ligger denna inbjudande familjevilla, omgiven av en stor plan och lättskött trädgård där allt är genomtänkt och välordnat. Här finns även en egen liten lillskog en perfekt plats för lek, upptäckarglädje och lugna stunder. Huset är mycket välplanerat och erbjuder generösa, sociala ytor. Entréplanet har en härlig rymd och högt i tak med…

Premium
Anna Ski Mäkleri
Anna Ski Mäkleri
Gångsätra, Lidingö kommun

Lillåkersvägen 45

Lägenhet
Gångsätra, Lidingö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö
2 650 000 kr
61,1 m²
2 rum
vån 1/2
4 787 kr/mån
43 372 kr/m²
Balkong
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö

6 dagar

1 rum lägenhet på Högsätravägen 24 Lidingö Gångsätra, Lidingö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Högsätravägen 24 Lidingö Gångsätra, Lidingö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Högsätravägen 24 Lidingö Gångsätra, Lidingö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Högsätravägen 24 Lidingö Gångsätra, Lidingö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Högsätravägen 24 Lidingö Gångsätra, Lidingö kommun - bild 5

Högsätravägen 24

Lägenhet
Lidingö Gångsätra, Lidingö kommun
Notar
1 895 000 kr
33,2 m²
1 rum
vån 2
3 165 kr/mån
57 078 kr/m²

Här presenteras ett perfekt förstaboende eller övernattningslägenhet i attraktiva Gångsätra på Lidingö. En nyrenoverad och välplanerad 1:a med sovalkov som kombinerar funktion, stil och trivsel. Lägenheten är genomgående i mycket fint skick och erbjuder en stor och solig balkong. Brf Kantarellen 11 ligger i ett lugnt område på södra Lidingö, omgivet av natur och med närhet till service,…

Premium
Balkong
Hiss
Notar
Notar

7 dagar

3 rum lägenhet på Lillåkersvägen 55 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Lillåkersvägen 55 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Lillåkersvägen 55 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Lillåkersvägen 55 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Lillåkersvägen 55 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 5
Budgivning pågår

Lillåkersvägen 55

Lägenhet
Gångsätra, Lidingö kommun
Svenska Mäklarhuset Lidingö
3 250 000 kr
77,9 m²
3 rum
vån 1/2
6 244 kr/mån
41 720 kr/m²

Äntligen! Nu finns en 3:a (möjlig 4:a) i Gröna Husen till salu. Här bor du i ett barnvänligt område med bilfria gångvägar mellan husen, perfekt att ta sina första pedaltramp på för alla små. Hörnlägenhet med flexibel planlösning och många möjligheter. Härligt vardagsrum i delvis öppen planlösning till kök och matplats med utgång till lägenhetens balkong i söderläge. Praktiskt kök med matplats…

Premium
Balkong
Uteplats
Svenska Mäklarhuset Lidingö
Svenska Mäklarhuset Lidingö
Gångsätra/Kottla, Lidingö kommun
Budgivning pågår
Idag kl 17:00

Ängsklockevägen 101

Radhus
Gångsätra/Kottla, Lidingö kommun
Gadelius Fastighetsbyrå
10 900 000 kr
122 m²
366 m² tomt
Gadelius Fastighetsbyrå
Gadelius Fastighetsbyrå

8 dagar

2 rum lägenhet på Gavelvägen 3 Lidingö, Lidingö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Gavelvägen 3 Lidingö, Lidingö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Gavelvägen 3 Lidingö, Lidingö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Gavelvägen 3 Lidingö, Lidingö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Gavelvägen 3 Lidingö, Lidingö kommun - bild 5
Idag kl 17:30

Gavelvägen 3

Lägenhet
Lidingö, Lidingö kommun
Svenska Mäklarhuset Lidingö
3 350 000 kr
60 m²
2 rum
vån 3/3
3 456 kr/mån
55 833 kr/m²

Belägen högst upp i huset, inbäddad i lummig grönska i uppvuxna villakvarter, hittar du Gavelvägen och denna rymliga och genomgående 2:a. Här bor du utan insyn och ljuset flödar in. Lägenheten är genomgående modernt renoverad med snygga färgval, stambytt badrum och erbjuder stora och lättmöblerade rum samt en stor balkong i soligt och fritt läge. Köket är modernt och har utrymme för matplats.…

Premium
Balkong
Svenska Mäklarhuset Lidingö
Svenska Mäklarhuset Lidingö

11 dagar

4 rum lägenhet på Högsätravägen 19  Gångsätra, Lidingö kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Högsätravägen 19  Gångsätra, Lidingö kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Högsätravägen 19  Gångsätra, Lidingö kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Högsätravägen 19  Gångsätra, Lidingö kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Högsätravägen 19  Gångsätra, Lidingö kommun - bild 5
Budgivning pågår

Högsätravägen 19

Lägenhet
Gångsätra, Lidingö kommun
Fastighetsbyrån Lidingö
3 995 000 kr
91,3 m²
4 rum
vån 5/5
7 028 kr/mån
43 757 kr/m²

Välkommen till Högsätravägen 19! Nu saluförs en modern och välplanerad lägenhet högst upp i huset med milsvid vy över Lidingö och Stockholm stad. Bostaden har ett fint ljusflöde tack vare sitt läge med eftermiddags- och kvällssol på balkongen. Disponeringen är mycket tilltalande med rymligt och lättmöblerat sällskapsrum för både soffgrupp och avlastningsmöbler. Härifrån nås den inglasade…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Lidingö
Fastighetsbyrån Lidingö
Bergsätra, Lidingö kommun

Gavelvägen 6

Lägenhet
Bergsätra, Lidingö kommun
Bjurfors Östermalm/Lidingö
7 800 000 kr
104 m²
5 rum
7 725 kr/mån
75 000 kr/m²
Balkong
Uteplats
Hiss
Bjurfors Östermalm/Lidingö
Bjurfors Östermalm/Lidingö

12 dagar

7 rum villa på Toppmurklevägen 5 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 1
7 rum villa på Toppmurklevägen 5 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 2
7 rum villa på Toppmurklevägen 5 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 3
7 rum villa på Toppmurklevägen 5 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 4
7 rum villa på Toppmurklevägen 5 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 5

Toppmurklevägen 5

Villa
Gångsätra, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö
11 950 000 kr
185 + 43 m²
7 rum
421 m² tomt

Längs med lugn återvändsgata och granne med skogsparti och Gångsätraparken ligger detta omhändertagna hus med en totalyta om 228 kvm och lättskött naturtomt. Ytan är fördelad över 3 plan med möjlighet till 5 bra sovrum och härliga sociala ytor för hela familjen. Det övre planet erbjuder en planlösning med kök, matsal och vardagsrum intill varandra samt två utgångar till härlig och avskiljd…

Premium
HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö

18 dagar

3 rum lägenhet på Lillåkersvägen 2 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Lillåkersvägen 2 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Lillåkersvägen 2 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Lillåkersvägen 2 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Lillåkersvägen 2 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 17:30

Lillåkersvägen 2

Lägenhet
Gångsätra, Lidingö kommun
Svenska Mäklarhuset Lidingö
3 150 000 kr
78,1 m²
3 rum
vån 5/5
6 066 kr/mån
40 333 kr/m²

Trivsam 3:a, belägen högst upp i huset med inglasad balkong i söderläge. Här bor du helt utan insyn i en lägenhet som präglas av ett fantastiskt ljusinsläpp, fri utsikt och välplanerade och lättmöblerade ytor. 78,1 kvm som idag erbjuder en rymlig hall, stort vardagsrum och kök med utrymme för matplats samt två bra sovrum belägna på varsin sida av lägenhet. Dessutom ett fräscht, modernt och…

Premium
Balkong
Hiss
Svenska Mäklarhuset Lidingö
Svenska Mäklarhuset Lidingö

21 dagar

1 rum lägenhet på Högsätravägen 22, 2 tr Gångsätra, Lidingö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Högsätravägen 22, 2 tr Gångsätra, Lidingö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Högsätravägen 22, 2 tr Gångsätra, Lidingö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Högsätravägen 22, 2 tr Gångsätra, Lidingö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Högsätravägen 22, 2 tr Gångsätra, Lidingö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:45

Högsätravägen 22, 2 tr

Lägenhet
Gångsätra, Lidingö kommun
LF Fastighetsförmedling Lidingö
1 850 000 kr
40,3 m²
1 rum
vån 2/5
3 452 kr/mån
45 906 kr/m²

Välkomna till en optimalt planerad lägenhet som gör sig utmärkt som första boende eller som övernattningslägenhet. Lägenheten inrymmer ett välutrustat kök med bra förvaring och goda arbetsytor. Rummet är vältilltaget och inrymmer såväl sängplats, i den praktiska sovalkoven, som soffa och matplats. Bra med förvaringsmöjligheter finns i form av garderob i hall samt i en stor klädkammare. Lägg…

Premium
Hiss
LF Fastighetsförmedling Lidingö
LF Fastighetsförmedling Lidingö

23 dagar

1 rum lägenhet på Högsätravägen 22  Gångsätra, Lidingö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Högsätravägen 22  Gångsätra, Lidingö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Högsätravägen 22  Gångsätra, Lidingö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Högsätravägen 22  Gångsätra, Lidingö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Högsätravägen 22  Gångsätra, Lidingö kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 17:30

Högsätravägen 22

Lägenhet
Gångsätra, Lidingö kommun
Fastighetsbyrån Lidingö
1 895 000 kr
33,2 m²
1 rum
vån 2/5
3 165 kr/mån
57 078 kr/m²

Accepterat pris! Välkomna till denna rymliga och optimalt planerade bostad med balkong i syd/väst där man kan avnjuta solen i princip hela dagen. Stilrent kök, stambytt helkaklat badrum med spotlights i tak, genomgående parkettgolv och ljusa målade väggar. Avdelat vardagsrum med uppbyggd vägg mot sovrum gör att den fungerar som 1,5 rum och kök. Närhet till Centrum, skola, dagis och…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Lidingö
Fastighetsbyrån Lidingö

25 dagar

Högsätra, Lidingö kommun

Lillåkersvägen 29

Lägenhet
Högsätra, Lidingö kommun
Gadelius Fastighetsbyrå
5 250 000 kr
89 m²
4 rum
vån 1/2
7 074 kr/mån
58 989 kr/m²
Balkong
Gadelius Fastighetsbyrå
Gadelius Fastighetsbyrå

April 2026

Bergsätra, Lidingö kommun

Gavelvägen 3

Lägenhet
Bergsätra, Lidingö kommun
Fastighetsbyrån Lidingö
2 745 000 kr
41 m²
1,5 rum
vån 3/3
2 294 kr/mån
66 951 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Lidingö
Fastighetsbyrån Lidingö
1 rum lägenhet på Högsätravägen 26 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Högsätravägen 26 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Högsätravägen 26 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Högsätravägen 26 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Högsätravägen 26 Gångsätra, Lidingö kommun - bild 5

Högsätravägen 26

Lägenhet
Gångsätra, Lidingö kommun
Svenska Mäklarhuset Lidingö
1 725 000 kr
33,2 m²
1 rum
3 301 kr/mån
51 958 kr/m²

Renoveringschans - sätt din egen prägel på denna välplanerade 1:a med en planlösning som skapar många möjligheter. 33,2 väldisponerade kvadratmeter med en hall som erbjuder gott om utrymme för både förvaring och avhängning, ett allrum som rymmer både soffa och matplats samt en separat sovalkov, en väl tilltagen klädkammare, köksdel med fönster och ett stort, stambytt badrum. Här bor du centralt…

Premium
Balkong
Hiss
Svenska Mäklarhuset Lidingö
Svenska Mäklarhuset Lidingö

Mars 2026

1 rum lägenhet på Lillåkersvägen 42A Gångsätra, Lidingö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Lillåkersvägen 42A Gångsätra, Lidingö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Lillåkersvägen 42A Gångsätra, Lidingö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Lillåkersvägen 42A Gångsätra, Lidingö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Lillåkersvägen 42A Gångsätra, Lidingö kommun - bild 5

Lillåkersvägen 42A

Lägenhet
Gångsätra, Lidingö kommun
Svenska Mäklarhuset Lidingö
1 845 000 kr
35,1 m²
1 rum
3 331 kr/mån
52 564 kr/m²

Inflyttningsklar, välplanerad lägenhet med egen entré och uteplats. Välkomnande hall med utrymme att hänga av sig kläder, stort allrum med separat sovalkov, kök med fönster samt ett stort stambytt badrum med möjlighet att sätta in tvättmaskin. Här bor du centralt på Lidingö i ett område under utveckling, nära både bra kommunikationer, närservice och grönområden. Välkommen på visning på…

Premium
Uteplats
Hiss
Svenska Mäklarhuset Lidingö
Svenska Mäklarhuset Lidingö
1,5 rum lägenhet på Lillåkersvägen 20 C Gångsätra, Lidingö kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Lillåkersvägen 20 C Gångsätra, Lidingö kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Lillåkersvägen 20 C Gångsätra, Lidingö kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Lillåkersvägen 20 C Gångsätra, Lidingö kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Lillåkersvägen 20 C Gångsätra, Lidingö kommun - bild 5

Lillåkersvägen 20 C

Lägenhet
Gångsätra, Lidingö kommun
Fastighetsbyrån Lidingö
1 975 000 kr
35,7 m²
1,5 rum
vån 0/5
3 227 kr/mån
55 322 kr/m²

Välkommen till denna kvadratsmarta bostad på Lillåkersvägen 20C med egen ingång! Disponeringen är mycket tilltalande och erbjuder ett praktiskt kök med generösa tillagningsytor samt matplats. Lättmöblerat allrum/sovrum för både säng- och soffgrupp med tillhörande möblemang. Stilrent renoverade och stambytt badrum med dusch och tvättpelare. Lägenheten erbjuder en möblerbar uteplats. Närhet till…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Lidingö
Fastighetsbyrån Lidingö

Visar alla 19

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet