Logotyp av Fastighetsbyrån Lidingö
Logotyp av Fastighetsbyrån Lidingö

Vasavägen 3

Lidingö centrum, Lidingö kommun

Visa på karta

4 800 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    72 m²
    Avgift
    5 562 kr/mån
    Driftkostnad
    1 812 kr/år

Byggår
1945
Förening
BRF Vasa 12 på Lidingö
Energiklass
E
Pris/m²
66 667 kr/m²
Premium
Hiss
På populär och central adress saluförs denna ljusa, renoverande och genomgående lägenhet. Lägenheten ligger i ett eftertraktat läge med fint ljusinsläpp från fönsterna i tre väderstreck. Disponeringen är mycket tilltalande och erbjuder ett kök från 2020 med generösa tillagningsytor samt en rymlig matplats för sammankomster med familj och vänner. Två stycken väl tilltagna sovrum med gott om plats för både säng, sängbord med tillhörande möblemang. Lättmöblerat sällskapsrum för både soffgrupp och avlastningsmöbler. Nyrenoverat badrum med kakel och klinkers. Till lägenheten disponeras ett vindsförråd och ett källarförråd. Gemytlig förening som äger marken och erbjuder sina medlemmar ett härligt och bekvämt boende med närhet till det mesta. Lidingö Centrum ligger precis runt hörnet och erbjuder flertalet faciliteter såsom matbutiker, shopping och restauranger. Mycket goda kommunikationer in till Ropsten samt runt om på Lidingö. Närhet till natur med fina promenadstråk. Hjärtligt välkommen att kontakta ansvarig fastighetsmäklare Moa Englund för mer information.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Vasa 12 på Lidingö

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling