Faktorsgatan, Helsingborgs kommun

Faktorsgatan

Bostäder till salu - Faktorsgatan, Helsingborgs kommun

Sortera på

5 bostäder till salu

Igår

2 rum lägenhet på Faktorsgatan 3A Högaborg, Helsingborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Faktorsgatan 3A Högaborg, Helsingborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Faktorsgatan 3A Högaborg, Helsingborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Faktorsgatan 3A Högaborg, Helsingborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Faktorsgatan 3A Högaborg, Helsingborgs kommun - bild 5

Faktorsgatan 3A

Lägenhet
Högaborg, Helsingborgs kommun
Bjurfors Helsingborg Norr
650 000 kr
49 m²
2 rum
5 265 kr/mån
13 265 kr/m²

Här möts du av ett hem som kombinerar funktion, ljus och hemtrevnad på bästa sätt. Det luftiga och sociala vardagsrummet bjuder in till både avkoppling och umgänge, med generös plats för en stor soffgrupp och ett rymligt matbord. Köket är praktiskt med goda förvaringsmöjligheter och en planlösning som gör matlagningen enkel. Här finns även ett rogivande sovrum med plats för dubbelsäng och…

Premium
Bjurfors Helsingborg Norr
Bjurfors Helsingborg Norr

23 dagar

2 rum lägenhet på Faktorsgatan 3A Eneborg, Helsingborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Faktorsgatan 3A Eneborg, Helsingborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Faktorsgatan 3A Eneborg, Helsingborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Faktorsgatan 3A Eneborg, Helsingborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Faktorsgatan 3A Eneborg, Helsingborgs kommun - bild 5
Sön 17 maj

Faktorsgatan 3A

Lägenhet
Eneborg, Helsingborgs kommun
Bjurfors Helsingborg Norr
695 000 kr
48 m²
2 rum
vån 2/4
5 265 kr/mån
14 479 kr/m²

Varmt välkomna till Faktorsgatan 3A och denna smakfulla tvårummare med modern standard, belägen i en charmig äldre fastighet. Här möts ni av ett hem i mycket gott skick – det är bara att flytta in och börja trivas. Lägenheten bjuder på flera vackra attribut från sekelskiftet, såsom generös takhöjd, fina fönster och breda fönsterkarmar som tillsammans skapar en härlig karaktär. Den välplanerade…

Premium
Bjurfors Helsingborg Norr
Bjurfors Helsingborg Norr

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

25 dagar

3 rum lägenhet på Faktorsgatan 13 Högaborg, Helsingborgs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Faktorsgatan 13 Högaborg, Helsingborgs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Faktorsgatan 13 Högaborg, Helsingborgs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Faktorsgatan 13 Högaborg, Helsingborgs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Faktorsgatan 13 Högaborg, Helsingborgs kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 13:00

Faktorsgatan 13

Lägenhet
Högaborg, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg
745 000 kr
89 m²
3 rum
vån 4/5
8 475 kr/mån
8 371 kr/m²

Välkomna till denna ljusa och luftiga lägenhet på fjärde våningen i hus med hiss. Lägenheten är genomgående och väldigt ljus, har fräscha ytskikt såsom t.ex. fint helkaklat badrum. Den genomtänkta planlösningen fördelar sig enligt följande: Hallen är rymligt och ljus och härifrån når man lägenhetens alla rum, två garderober och en stor klädkammare finns till förvaring. Två sovrum finns på var…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
2 rum lägenhet på Faktorsgatan 7 Högaborg, Helsingborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Faktorsgatan 7 Högaborg, Helsingborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Faktorsgatan 7 Högaborg, Helsingborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Faktorsgatan 7 Högaborg, Helsingborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Faktorsgatan 7 Högaborg, Helsingborgs kommun - bild 5
Sön 17 maj

Faktorsgatan 7

Lägenhet
Högaborg, Helsingborgs kommun
Mäklarhuset Helsingborg
795 000 kr
69,5 m²
2 rum
vån 1/4
6 514 kr/mån
11 439 kr/m²

Välkomna till denna ljusa och trivsamma tvåa om 71 kvm, perfekt belägen på första våningen! Här kombineras modern komfort med en genomtänkt planlösning som skapar både funktion och hemtrevnad. Redan i hallen möts ni av en känsla av rymd och ljus. Här finns gott om plats för ytterkläder och skor, samt en generös klädkammare som löser förvaringen med enkelhet. Köket är ett av bostadens hjärtan –…

Premium
Balkong
Uteplats
Hiss
Mäklarhuset Helsingborg
Mäklarhuset Helsingborg

September 2025

Helsingborg, Helsingborgs kommun

Faktorsgatan 3B

Lägenhet
Helsingborg, Helsingborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Helsingborg
650 000 kr
48 m²
2 rum
vån 3/4
5 265 kr/mån
13 542 kr/m²
Svensk Fastighetsförmedling Helsingborg
Svensk Fastighetsförmedling Helsingborg

Visar alla 5

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet