Logotyp av Bjurfors Helsingborg Norr
Logotyp av Bjurfors Helsingborg Norr

Faktorsgatan 3A

Eneborg, Helsingborgs kommun

Visa på karta

695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    48 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    5 265 kr/mån

Byggår
1904
Förening
BRF Faktorsgatan 3
Energiklass
F
Pris/m²
14 479 kr/m²
Premium
Varmt välkomna till Faktorsgatan 3A och denna smakfulla tvårummare med modern standard, belägen i en charmig äldre fastighet. Här möts ni av ett hem i mycket gott skick – det är bara att flytta in och börja trivas. Lägenheten bjuder på flera vackra attribut från sekelskiftet, såsom generös takhöjd, fina fönster och breda fönsterkarmar som tillsammans skapar en härlig karaktär. Den välplanerade boytan om 49 kvm erbjuder en öppen och social planlösning mellan kök och vardagsrum, vilket ger en luftig och inbjudande atmosfär. Här finns ett rogivande sovrum i bra storlek med goda förvaringsmöjligheter, ett praktiskt badrum samt ett modernt och funktionellt kök utrustat med alla bekvämligheter. Vardagsrummet är ljust och rymligt, med plats för både umgänge och avkoppling. I hallen finns dessutom en uppskattad klädkammare som förenklar vardagen. Som boende har du tillgång till ett praktiskt källarförråd, och i månadsavgiften ingår vatten, värme, TV samt el – ett bekvämt och ekonomiskt boende. Här bor du med ett attraktivt läge med gångavstånd till Campus och centrala Helsingborg. I närområdet finns bland annat livsmedelsbutik med generösa öppettider, pizzeria, goda bussförbindelser samt grönområden som Viskängen. Välkommen att kontakta mäklare Hugo Rossander för mer information och visning.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Faktorsgatan 3

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling