Logotyp av HusmanHagberg Helsingborg
Logotyp av HusmanHagberg Helsingborg

Ystadsgatan 16A

Husensjö, Helsingborgs kommun

Visa på karta

675 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    53 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    4 782 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
1954
Förening
Riksbyggen BRF Helsingborgshus nr 4
Energiklass
E
Pris/m²
12 736 kr/m²
Premium
Högst upp i huset med milsvid utsikt mot sundet och sol från sydväst väntar Ystadsgatan 16A, en ljus enrummare på hela 53 kvm! Här bor du i ett hem där varje yta känns genomtänkt. I hallen möts du av behaglig golvvärme och en smart skjutdörrsgarderob som erbjuder både stilren förvaring och ett rent intryck. Planlösningen är tydlig med ett rymligt vardagsrum som ger plats åt både soffa, tv-möblemang och umgänge medan sovalkoven ligger avskilt och erbjuder en lugn hörna för vila. Franska balkongen i sydväst släpper in ljuset från eftermiddag till sen kväll och utsikten över takåsar ger en känsla av rymd. Det separata köket är funktionellt och stilrent, perfekt för den kulinariska lagda som uppskattar matlagning. Intill hallen finner man även det ljusa och helkaklade badrummet i uppskattad storlek. Ystadsgatan 16A passar perfekt som första boende, övernattningslägenhet eller för dig som söker ett hem i en ekonomiskt stark förening och närhet till både centrum, grönområden och goda kommunikationer. Varmt välkomna med ert intresse till ansvarig mäklare på 076 000 09 19!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Helsingborgshus nr 4

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling