Solbacken-Hälsobacken, Ystads kommun

Solbacken-Hälsobacken

Alla slutpriser för bostäder - Solbacken-Hälsobacken, Ystads kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 458 sålda bostäder

Sålt i november 2025

Kaninvägen 11, Klondyke, Ystads kommun
  • Såld 14 nov. 2025

Kaninvägen 11

Fritidshus
Klondyke, Ystads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

66 m²

3 rum

811 m²

Slutpris 800 000 kr-20 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 nov. 2025

Flintlåsgatan 31

Radhus
Backa, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

114+66 m²

5 rum

164 m²

Slutpris 3 325 000 kr-1 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Hyllegatan 5A, Hälsobacken, Ystads kommun
  • Såld 4 nov. 2025

Hyllegatan 5A

Lägenhet
Hälsobacken, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

22,5 m²

1 rum

2 260 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 550 000 kr-4 %

24 444 kr/m²

Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad

Sålt i oktober 2025

Fridhemsgatan 34, Surbrunn, Ystads kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Fridhemsgatan 34

Lägenhet
Surbrunn, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

85 m²

3 rum

6 212 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

29 353 kr/m²

Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad
Bellevuevägen 24 , Bellevue, Ystads kommun
  • Såld 30 okt. 2025

Bellevuevägen 24

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

63 m²

2 rum

5 452 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

17 381 kr/m²

Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad
Spiltgången 1, Ystad, Ystads kommun
  • Såld 30 okt. 2025

Spiltgången 1

Lägenhet
Ystad, Ystads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

118,2 m²

5 rum

6 510 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 970 000 kr-10 %

16 667 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ardennergatan 38G , Backa, Ystads kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Ardennergatan 38G

Lägenhet
Backa, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

94 m²

3 rum

4 483 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr±0 %

18 617 kr/m²

Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 okt. 2025

Thorssons väg 15

Lägenhet
Centrum, Ystads kommun
Mäklarna Ekström

69 m²

2 rum

4 316 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

43 406 kr/m²

Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 okt. 2025

Spiltgången 8C

Villa
Backa, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

124 m²

4 rum

92 m²

Slutpris 2 100 000 kr-25 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Gustafsgatan 1A, Bellevue, Ystads kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Gustafsgatan 1A

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

72 m²

3 rum

5 404 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr+14 %

27 778 kr/m²

SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 okt. 2025

Ponnygången 5A

Radhus
Backa, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

102 m²

4 rum

52 m²

Slutpris 2 600 000 kr-5 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Gustafsgatan 1B, Bellevue, Ystads kommun
  • Såld 11 okt. 2025
profilfoto på mäklare
CarolaEriksson

Gustafsgatan 1B

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
LF Fastighetsförmedling Ystad

58,5 m²

2 rum

4 361 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 850 000 kr±0 %

14 530 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ystad
LF Fastighetsförmedling Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025

Tomatgatan 8

Villa
Grönsaksområdet, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

183+46 m²

6 rum

456 m²

Slutpris 3 750 000 kr±0 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 okt. 2025

Hyllegatan 2A

Lägenhet
Hälsobacken, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

61 m²

2 rum

5 120 kr/mån

Slutpris 1 125 000 kr-10 %

18 443 kr/m²

Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad
Jakobsbergsgatan 13, Surbrunnen, Ystads kommun
  • Såld 6 okt. 2025

Jakobsbergsgatan 13

Radhus
Surbrunnen, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

116+64 m²

4 rum

306 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 800 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Spiltgången 10B, Solbacken, Ystads kommun
  • Såld 4 okt. 2025

Spiltgången 10B

Radhus
Solbacken, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

130 m²

5 rum

107 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad

Sålt i september 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 sep. 2025

Haugesundsgatan 13

Villa
Surbrunnen, Ystads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

159+42 m²

6 rum

642 m²

Slutpris 4 550 000 kr-4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Flintlåsgatan 22, Backa, Ystads kommun
  • Såld 13 sep. 2025

Flintlåsgatan 22

Villa
Backa, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

145+145 m²

5 rum

733 m²

Slutpris 4 000 000 kr-5 %
SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Dressyrgatan 5, Backa, Ystads kommun
  • Såld 5 sep. 2025

Dressyrgatan 5

Villa
Backa, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

170+54 m²

7 rum

762 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 050 000 kr+8 %
SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Dillgatan 29, Grönsaksområdet, Ystads kommun
  • Såld 4 sep. 2025

Dillgatan 29

Villa
Grönsaksområdet, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

159+10 m²

6 rum

955 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 900 000 kr+8 %
SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 sep. 2025

Friskyttegatan 7

Villa
Backa, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

89+71 m²

6 rum

668 m²

Slutpris 3 150 000 kr-4 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad

Sålt i augusti 2025

Käringgatan 7, Bellevue, Ystads kommun
  • Såld 29 aug. 2025
profilfoto på mäklare
LouiseAndersson

Käringgatan 7

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
LF Fastighetsförmedling Ystad

67 m²

2 rum

5 193 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 580 000 kr+2 %

23 582 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ystad
LF Fastighetsförmedling Ystad
Hyllegatan 4B, Hälsobacken, Ystads kommun
  • Såld 28 aug. 2025

Hyllegatan 4B

Lägenhet
Hälsobacken, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

41 m²

1 rum

3 730 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 920 000 kr+3 %

22 439 kr/m²

SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 aug. 2025

Ponnygången 7C

Villa
Backa, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

142 m²

5 rum

99 m²

Slutpris 2 850 000 kr±0 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Skottegatan 8B, Bellevue, Ystads kommun
  • Såld 27 aug. 2025

Skottegatan 8B

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

58,5 m²

2 rum

4 361 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

24 786 kr/m²

SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Hallonstigen 4F, Bärområdet, Ystads kommun
  • Såld 25 aug. 2025
profilfoto på mäklare
LouiseAndersson

Hallonstigen 4F

Lägenhet
Bärområdet, Ystads kommun
LF Fastighetsförmedling Ystad

77 m²

3 rum

7 187 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr+1 %

25 974 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ystad
LF Fastighetsförmedling Ystad
Tagetesgången 60 Ystad, Östra Sommarstadens Koloniområde, Ystads kommun
  • Såld 22 aug. 2025

Tagetesgången 60 Ystad

Fritidshus
Östra Sommarstadens Koloniområde, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

45 m²

2 rum

360 m²

Slutpris 800 000 kr+15 %
SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Pilgrimsgatan 1B, Bellevue, Ystads kommun
  • Såld 20 aug. 2025
profilfoto på mäklare
ErikRoslund

Pilgrimsgatan 1B

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
LF Fastighetsförmedling Ystad

83 m²

3 rum

5 042 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 650 000 kr+6 %

19 880 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ystad
LF Fastighetsförmedling Ystad
Ardennergatan 15E, Backa, Ystads kommun
  • Såld 19 aug. 2025

Ardennergatan 15E

Radhus
Backa, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

102+51 m²

4 rum

139 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 875 000 kr+3 %
SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Fågelfängaregatan 10, Backa, Ystads kommun
  • Såld 10 aug. 2025

Fågelfängaregatan 10

Villa
Backa, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

107+30 m²

4 rum

572 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 325 000 kr+11 %
SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 aug. 2025

Haugesundsgatan 8

Villa
Ystad, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

90+32 m²

4 rum

817 m²

Slutpris 2 850 000 kr+10 %
Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 aug. 2025

Blåbärsstigen 9A

Lägenhet
Backa, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

76 m²

3 rum

4 334 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 050 000 kr+3 %

26 974 kr/m²

Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Skottegatan 10A, Bellevue, Ystads kommun
  • Såld 5 aug. 2025

Skottegatan 10A

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

72 m²

2 rum

5 515 kr/mån

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

17 986 kr/m²

SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad

Sålt i juli 2025

Vårlöksgatan 10, Bellevue, Ystads kommun
  • Såld 31 jul. 2025
profilfoto på mäklare
LouiseAndersson

Vårlöksgatan 10

Villa
Bellevue, Ystads kommun
LF Fastighetsförmedling Ystad

118+49 m²

4 rum

535 m²

Slutpris 3 300 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Ystad
LF Fastighetsförmedling Ystad
Lingonstigen 11D, Bärområdet, Ystads kommun
  • Såld 23 jul. 2025

Lingonstigen 11D

Lägenhet
Bärområdet, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

63 m²

2 rum

6 348 kr/mån

Slutpris 1 650 000 kr+18 %

26 190 kr/m²

Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jul. 2025

Vitlöksgatan 7

Villa
Grönsaksområdet, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

119+119 m²

5 rum

868 m²

Slutpris 3 000 000 kr±0 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Gustafsgatan 1C, Bellevue, Ystads kommun
  • Såld 19 jul. 2025

Gustafsgatan 1C

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

58,5 m²

2 rum

4 446 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 600 000 kr+7 %

27 350 kr/m²

SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jul. 2025

Thorssons väg 15

Lägenhet
Centrum, Ystads kommun
Mäklarna Ekström

89 m²

3 rum

5 008 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 550 000 kr±0 %

39 888 kr/m²

Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jul. 2025
profilfoto på mäklare
ErikRoslund

Hyllegatan 4A

Lägenhet
Backa, Ystads kommun
LF Fastighetsförmedling Ystad

61 m²

2 rum

5 120 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 375 000 kr-8 %

22 541 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ystad
LF Fastighetsförmedling Ystad
Haugesundsgatan 18, Surbrunnen, Ystads kommun
  • Såld 7 jul. 2025
profilfoto på mäklare
LouiseAndersson

Haugesundsgatan 18

Villa
Surbrunnen, Ystads kommun
LF Fastighetsförmedling Ystad

103+97 m²

3 rum

620 m²

Slutpris 3 100 000 kr-6 %
LF Fastighetsförmedling Ystad
LF Fastighetsförmedling Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2025

Bellevuevägen 22B

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

65 m²

3 rum

5 113 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

21 538 kr/m²

Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad

Sålt i juni 2025

Hyllegatan 1C, Hälsobacken, Ystads kommun
  • Såld 23 jun. 2025
profilfoto på mäklare
LouiseAndersson

Hyllegatan 1C

Lägenhet
Hälsobacken, Ystads kommun
LF Fastighetsförmedling Ystad

60,5 m²

2 rum

5 200 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr±0 %

20 661 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ystad
LF Fastighetsförmedling Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jun. 2025

Skottegatan 9B

Lägenhet
Centrala Ystad, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

55,7 m²

2 rum

5 955 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 750 000 kr-12 %

13 465 kr/m²

Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Skottegatan 10 C, Bellevue, Ystads kommun
  • Såld 16 jun. 2025
profilfoto på mäklare
CarolaEriksson

Skottegatan 10 C

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
LF Fastighetsförmedling Ystad

72 m²

3 rum

5 514 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

21 528 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ystad
LF Fastighetsförmedling Ystad
Stenstrykaregatan 6, Bellevue, Ystads kommun
  • Såld 14 jun. 2025
profilfoto på mäklare
ErikRoslund

Stenstrykaregatan 6

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
LF Fastighetsförmedling Ystad

67 m²

2 rum

4 941 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 375 000 kr-8 %

20 522 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ystad
LF Fastighetsförmedling Ystad
Dressyrgatan 4, Backa, Ystads kommun
  • Såld 14 jun. 2025

Dressyrgatan 4

Villa
Backa, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

172+55 m²

6 rum

821 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 595 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Hyllegatan 8 B, Hälsobacken, Ystads kommun
  • Såld 9 jun. 2025

Hyllegatan 8 B

Lägenhet
Hälsobacken, Ystads kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

61 m²

2 rum

5 239 kr/mån

Slutpris 1 145 000 kr-4 %

18 770 kr/m²

Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jun. 2025

Bellevuevägen 9B

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

58,5 m²

2 rum

4 445 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 495 000 kr+3 %

25 556 kr/m²

Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jun. 2025

Trollegatan 9

Villa
Backa, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

154+117 m²

5 rum

712 m²

Slutpris 3 450 000 kr-9 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jun. 2025

Violgången 158

Fritidshus
Östra Sommarstaden, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

62 m²

2 rum

Slutpris 975 000 kr-25 %
Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad

Visar 51 - 100 av 1458

Artiklar från Hemnet