Solbacken-Hälsobacken, Ystads kommun

Solbacken-Hälsobacken

Alla slutpriser för bostäder - Solbacken-Hälsobacken, Ystads kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 458 sålda bostäder

Sålt i juni 2025

Rosengången 13, Östra Sommarstadens Koloniområde, Ystads kommun
  • Såld 2 jun. 2025

Rosengången 13

Fritidshus
Östra Sommarstadens Koloniområde, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

55 m²

2 rum

390 m²

Slutpris 525 000 kr-34 %
SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad

Sålt i maj 2025

Stenstrykaregatan 6, Solbacken, Ystads kommun
  • Såld 28 maj. 2025
profilfoto på mäklare
CarolaEriksson

Stenstrykaregatan 6

Lägenhet
Solbacken, Ystads kommun
LF Fastighetsförmedling Ystad

60 m²

2 rum

4 481 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 200 000 kr-7 %

20 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ystad
LF Fastighetsförmedling Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 maj. 2025

Thorssons väg 15

Lägenhet
Centrum, Ystads kommun
Mäklarna Ekström

70 m²

3 rum

4 316 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 895 000 kr±0 %

41 357 kr/m²

Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström
Violgången 156, Östra Sommarstadens koloniområde, Ystads kommun
  • Såld 23 maj. 2025

Violgången 156

Fritidshus
Östra Sommarstadens koloniområde, Ystads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

43 m²

2 rum

360 m²

Slutpris 530 000 kr-11 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2025

Spiltgången 12E

Villa
Ystad, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

107 m²

5 rum

305 m²

Slutpris 2 850 000 kr±0 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Gustafsgatan 2B, Bellevue, Ystads kommun
  • Såld 22 maj. 2025

Gustafsgatan 2B

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

80 m²

3 rum

5 947 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 750 000 kr±0 %

21 875 kr/m²

SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Bellevuevägen 11B, Ystad, Ystads kommun
  • Såld 21 maj. 2025

Bellevuevägen 11B

Lägenhet
Ystad, Ystads kommun

58,5 m²

2 rum

4 320 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 180 000 kr±0 %

20 171 kr/m²

Croisette Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 maj. 2025

Bellevuevägen 22B

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
Bjurfors Österlen

65 m²

3 rum

4 964 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr-3 %

26 154 kr/m²

Bjurfors Österlen
Bjurfors Österlen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 maj. 2025

Ardennergatan 36H

Lägenhet
Solbacken, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

85 m²

3 rum

4 279 kr/mån

Slutpris 2 225 000 kr+12 %

26 176 kr/m²

Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad
Gräslöksgatan 17, Grönsaksområdet, Ystads kommun
  • Såld 19 maj. 2025

Gräslöksgatan 17

Villa
Grönsaksområdet, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

139+32 m²

6 rum

761 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 495 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Bellevuevägen 13B, Bellevue, Ystads kommun
  • Såld 17 maj. 2025
profilfoto på mäklare
LouiseAndersson

Bellevuevägen 13B

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
LF Fastighetsförmedling Ystad

55 m²

2 rum

4 562 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 300 000 kr-4 %

23 636 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ystad
LF Fastighetsförmedling Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2025

Hjortronstigen 6F

Lägenhet
Bärområdet, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

103,5 m²

4 rum

7 645 kr/mån

Slutpris 1 900 000 kr+3 %

18 357 kr/m²

Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2025

Hindergången 4B

Radhus
Backa, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

136 m²

4 rum

192 m²

Slutpris 2 995 000 kr+2 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Ponnygången 15D, Backa, Ystads kommun
  • Såld 10 maj. 2025

Ponnygången 15D

Radhus
Backa, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

142 m²

6 rum

204 m²

Slutpris 3 150 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Hyllegatan 3B, Hälsobacken, Ystads kommun
  • Såld 9 maj. 2025

Hyllegatan 3B

Lägenhet
Hälsobacken, Ystads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60,5 m²

2 rum

5 200 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 245 000 kr-4 %

20 579 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2025

Bärgatan 26

Radhus
Backa, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

124 m²

4 rum

232 m²

Slutpris 2 750 000 kr-5 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2025

Fridhemsgatan 36C

Lägenhet
Gamla Vattentornet, Ystads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ystad

89 m²

4 rum

5 330 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr±0 %

29 775 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ystad
Svensk Fastighetsförmedling Ystad
Rosengången 15, Östra Sommarstadens Koloniområde, Ystads kommun
  • Såld 2 maj. 2025

Rosengången 15

Fritidshus
Östra Sommarstadens Koloniområde, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

50 m²

3 rum

380 m²
  • Uteplats

Slutpris 825 000 kr-3 %
SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad

Sålt i april 2025

Gustafsgatan 3B, Bellevue, Ystads kommun
  • Såld 30 apr. 2025

Gustafsgatan 3B

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

58,4 m²

2 rum

6 256 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 695 000 kr-13 %

11 901 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Fridhemsgatan 45C, Centrum, Ystads kommun
  • Såld 24 apr. 2025

Fridhemsgatan 45C

Lägenhet
Centrum, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

60 m²

2 rum

5 180 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

25 000 kr/m²

SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2025

Thorssons väg 15

Lägenhet
Centrum, Ystads kommun
Mäklarna Ekström

67 m²

3 rum

4 316 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 895 000 kr±0 %

43 209 kr/m²

Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström
Fridhemsgatan 34, Surbrunnen, Ystads kommun
  • Såld 11 apr. 2025
profilfoto på mäklare
CarolaEriksson

Fridhemsgatan 34

Lägenhet
Surbrunnen, Ystads kommun
LF Fastighetsförmedling Ystad

88 m²

3 rum

6 349 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr-8 %

27 273 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ystad
LF Fastighetsförmedling Ystad
Långhusgatan 8, Backa, Ystads kommun
  • Såld 11 apr. 2025

Långhusgatan 8

Radhus
Backa, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

148 m²

6 rum

482 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 925 000 kr+3 %
SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Lemmelvägen 1, Ystad, Ystads kommun
  • Såld 9 apr. 2025

Lemmelvägen 1

Fritidshus
Ystad, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

65 m²

3 rum

433 m²
  • Uteplats

Slutpris 650 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad
Hyllegatan 3A, Hälsobacken, Ystads kommun
  • Såld 3 apr. 2025

Hyllegatan 3A

Lägenhet
Hälsobacken, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

78,5 m²

3 rum

6 345 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 700 000 kr-5 %

21 656 kr/m²

SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad

Sålt i mars 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2025

Hyllegatan 1A

Lägenhet
Backa, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

22,5 m²

1 rum

2 280 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 495 000 kr±0 %

22 000 kr/m²

Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Annirogatan 41, Ystad, Ystads kommun
  • Såld 30 mar. 2025
profilfoto på mäklare
LouiseAndersson

Annirogatan 41

Villa
Ystad, Ystads kommun
LF Fastighetsförmedling Ystad

101+17 m²

3 rum

366 m²

Slutpris 2 495 000 kr+4 %
LF Fastighetsförmedling Ystad
LF Fastighetsförmedling Ystad
Bärgatan 10, Backa, Ystads kommun
  • Såld 29 mar. 2025

Bärgatan 10

Radhus
Backa, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

135 m²

4 rum

438 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 900 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad
Ärtgatan 20, Grönsaksområdet, Ystads kommun
  • Såld 28 mar. 2025

Ärtgatan 20

Villa
Grönsaksområdet, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

141+14 m²

5 rum

635 m²

Slutpris 2 850 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 mar. 2025

Kaninvägen 1

Fritidshus
Ystad Öster, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

85 m²

3 rum

783 m²

Slutpris 2 100 000 kr-16 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Hyllegatan 7B, Hälsobacken, Ystads kommun
  • Såld 20 mar. 2025

Hyllegatan 7B

Lägenhet
Hälsobacken, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

60,5 m²

2 rum

5 200 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr-4 %

21 488 kr/m²

SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Hyllegatan 3A, Hälsobacken, Ystads kommun
  • Såld 19 mar. 2025

Hyllegatan 3A

Lägenhet
Hälsobacken, Ystads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60,5 m²

2 rum

5 200 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 430 000 kr+6 %

23 636 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Hyllegatan 2C, Hälsobacken, Ystads kommun
  • Såld 17 mar. 2025

Hyllegatan 2C

Lägenhet
Hälsobacken, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

61 m²

2 rum

5 178 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 215 000 kr-6 %

19 918 kr/m²

SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 mar. 2025

Långhusgatan 1

Villa
Backa, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

149 m²

5 rum

696 m²

Slutpris 4 150 000 kr+7 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Fridhemsgatan 36B, Surbrunn, Ystads kommun
  • Såld 16 mar. 2025

Fridhemsgatan 36B

Lägenhet
Surbrunn, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

72 m²

3 rum

4 548 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 275 000 kr-4 %

31 597 kr/m²

Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad
Vänortsgatan 4, Surbrunnen, Ystads kommun
  • Såld 9 mar. 2025
profilfoto på mäklare
ErikRoslund

Vänortsgatan 4

Villa
Surbrunnen, Ystads kommun
LF Fastighetsförmedling Ystad

104+88 m²

5 rum

617 m²

Slutpris 3 800 000 kr-1 %
LF Fastighetsförmedling Ystad
LF Fastighetsförmedling Ystad
Hyllegatan 7A, Hälsobacken, Ystads kommun
  • Såld 7 mar. 2025
profilfoto på mäklare
CarolaEriksson

Hyllegatan 7A

Lägenhet
Hälsobacken, Ystads kommun
LF Fastighetsförmedling Ystad

78,5 m²

3 rum

6 354 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

19 045 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ystad
LF Fastighetsförmedling Ystad
Traktörsgatan 2, Bellevue, Ystads kommun
  • Såld 7 mar. 2025

Traktörsgatan 2

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

35 m²

2 rum

2 628 kr/mån

Slutpris 820 000 kr-3 %

23 429 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2025

Thorssons väg 15

Lägenhet
Centrum, Ystads kommun
Mäklarna Ekström

71 m²

3 rum

4 316 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

42 183 kr/m²

Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström
Traktörsgatan 2, Bellevue, Ystads kommun
  • Såld 4 mar. 2025

Traktörsgatan 2

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

66 m²

2 rum

4 899 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 520 000 kr+2 %

23 030 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2025

Kryddgatan 5

Radhus
Backa, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

100 m²

5 rum

380 m²

Slutpris 3 000 000 kr±0 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad

Sålt i februari 2025

Spiltgången 16C, Solbacken, Ystads kommun
  • Såld 28 feb. 2025

Spiltgången 16C

Radhus
Solbacken, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

124 m²

5 rum

385 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 350 000 kr+16 %
Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 feb. 2025

Thorssons väg 15

Lägenhet
Centrum, Ystads kommun
Mäklarna Ekström

66 m²

3 rum

4 316 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

45 379 kr/m²

Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström
Bellevuevägen 24, Bellevue, Ystads kommun
  • Såld 27 feb. 2025
profilfoto på mäklare
LouiseAndersson

Bellevuevägen 24

Lägenhet
Bellevue, Ystads kommun
LF Fastighetsförmedling Ystad

63 m²

2 rum

5 452 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 280 000 kr-8 %

20 317 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Ystad
LF Fastighetsförmedling Ystad
Ardennergatan 21C, Backa, Ystads kommun
  • Såld 24 feb. 2025

Ardennergatan 21C

Radhus
Backa, Ystads kommun
Fastighetsbyrån Ystad

133,5 m²

5 rum

6 503 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 475 000 kr±0 %

18 539 kr/m²

Fastighetsbyrån Ystad
Fastighetsbyrån Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 feb. 2025

Bellevuevägen 28

Lägenhet
Centrala Ystad, Ystads kommun
Bjurfors Ystad

96,5 m²

3 rum

6 552 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

31 036 kr/m²

Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Pilgrimsgatan 3C, Solbacken, Ystads kommun
  • Såld 20 feb. 2025

Pilgrimsgatan 3C

Lägenhet
Solbacken, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

80 m²

3 rum

5 717 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 195 000 kr±0 %

14 938 kr/m²

SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Björnbärsstigen 5G, Bärområdet, Ystads kommun
  • Såld 17 feb. 2025

Björnbärsstigen 5G

Lägenhet
Bärområdet, Ystads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

63 m²

2 rum

5 320 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 465 000 kr-2 %

23 254 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Pilgrimsgatan 3A, Backa, Ystads kommun
  • Såld 13 feb. 2025

Pilgrimsgatan 3A

Lägenhet
Backa, Ystads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

80 m²

3 rum

5 717 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 325 000 kr-5 %

16 563 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Stenstrykaregatan 6, Ystad, Ystads kommun
  • Såld 10 feb. 2025

Stenstrykaregatan 6

Lägenhet
Ystad, Ystads kommun
SkandiaMäklarna Ystad

35 m²

2 rum

2 635 kr/mån

Slutpris 900 000 kr-5 %

25 714 kr/m²

SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad

Visar 101 - 150 av 1458

Artiklar från Hemnet