Vadstena kommun

Vadstena kommun

Alla slutpriser för bostäder - Vadstena kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

997 sålda bostäder

Sålt i juni 2022

Skedet Lövensborg 209, Skedet, Vadstena kommun
  • Såld 7 jun. 2022

Skedet Lövensborg 209

Villa
Skedet, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

74 m²

4 rum

2 860 m²

Slutpris 2 950 000 kr+2 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Magnus Erikssons väg 8c, Jakobs Gärde, Vadstena kommun
  • Såld 4 jun. 2022

Magnus Erikssons väg 8c

Lägenhet
Jakobs Gärde, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

74 m²

3 rum

3 257 kr/mån

Slutpris 795 000 kr±0 %

10 743 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena

Sålt i maj 2022

Borgmästaregatan 37B, 1 vån, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 31 maj. 2022

Borgmästaregatan 37B, 1 vån

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

61 m²

2 rum

2 795 kr/mån

Slutpris 550 000 kr+11 %

9 016 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Östra Rännevallen 17, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 22 maj. 2022

Östra Rännevallen 17

Villa
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

152+8 m²

6 rum

794 m²

Slutpris 6 650 000 kr+33 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Kung Valdemars väg 47, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 19 maj. 2022

Kung Valdemars väg 47

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

170 m²

6 rum

946 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 425 000 kr+14 %
SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby
Bjälbovägen 111, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 18 maj. 2022

Bjälbovägen 111

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
SkandiaMäklarna Motala

136 m²

4 rum

1 309 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 550 000 kr+52 %
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Engelbrektsgatan 24F, 1 vån, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 17 maj. 2022

Engelbrektsgatan 24F, 1 vån

Lägenhet
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

88,2 m²

4 rum

6 868 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 220 000 kr+23 %

13 832 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Mårten Skinnares gata 18, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 17 maj. 2022

Mårten Skinnares gata 18

Villa
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

100+78 m²

3 rum

457 m²

Slutpris 4 700 000 kr+9 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Lindvägen 16, Gamla Söder, Vadstena kommun
  • Såld 10 maj. 2022

Lindvägen 16

Villa
Gamla Söder, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

127+103 m²

5 rum

750 m²

Slutpris 2 400 000 kr+14 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena

Sålt i april 2022

Magnus Erikssons väg 12C, 3tr, Jakobs Gärde, Vadstena kommun
  • Såld 30 apr. 2022

Magnus Erikssons väg 12C, 3tr

Lägenhet
Jakobs Gärde, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

83,5 m²

4 rum

3 795 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr±0 %

13 174 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Lorentz Perssons Gata 7c, BV, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 28 apr. 2022

Lorentz Perssons Gata 7c, BV

Lägenhet
Centralt, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

71 m²

3 rum

4 285 kr/mån

Slutpris 875 000 kr±0 %

12 324 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Svangatan 5, Kvissberg, Vadstena kommun
  • Såld 26 apr. 2022

Svangatan 5

Villa
Kvissberg, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

117+36 m²

6 rum

820 m²

Slutpris 3 350 000 kr+22 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Borgmästaregatan 37A, Jakobs Gärde, Vadstena kommun
  • Såld 9 apr. 2022

Borgmästaregatan 37A

Lägenhet
Jakobs Gärde, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

44 m²

1 rum

2 070 kr/mån

Slutpris 530 000 kr+23 %

12 045 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena

Sålt i mars 2022

Magnus Erikssons väg 12C, 3 vån, Jakobs Gärde, Vadstena kommun
  • Såld 30 mar. 2022

Magnus Erikssons väg 12C, 3 vån

Lägenhet
Jakobs Gärde, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

61 m²

2 rum

2 816 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 675 000 kr±0 %

11 066 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Nådendalsvägen 2H, Bv, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 29 mar. 2022

Nådendalsvägen 2H, Bv

Lägenhet
Centralt, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

49 m²

2 rum

3 765 kr/mån

Slutpris 540 000 kr+9 %

11 020 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Magnus Erikssons väg 10b, Jakobs Gärde, Vadstena kommun
  • Såld 16 mar. 2022

Magnus Erikssons väg 10b

Lägenhet
Jakobs Gärde, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

74 m²

3 rum

3 225 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 995 000 kr±0 %

13 446 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Motalagatan 16J, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 1 mar. 2022

Motalagatan 16J

Radhus
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

105 m²

3 rum

97 m²

Slutpris 3 600 000 kr+3 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Järnvägsgatan 3D, 2 vån, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 1 mar. 2022

Järnvägsgatan 3D, 2 vån

Lägenhet
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

87 m²

3 rum

5 400 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr-8 %

12 644 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala

Sålt i februari 2022

Arnövägen 13, Hagaområdet, Vadstena kommun
  • Såld 27 feb. 2022

Arnövägen 13

Villa
Hagaområdet, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

112+112 m²

4 rum

742 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 350 000 kr-2 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Prästgårdsvägen 4, Borghamn, Vadstena kommun
  • Såld 23 feb. 2022

Prästgårdsvägen 4

Lägenhet
Borghamn, Vadstena kommun
Svensk Fastighetsförmedling Motala

99,4 m²

4 rum

3 955 kr/mån

Slutpris 1 050 000 kr+6 %

10 563 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Motala
Svensk Fastighetsförmedling Motala
Lorentz Perssons Gata 7c, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 14 feb. 2022

Lorentz Perssons Gata 7c

Lägenhet
Centralt, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

73 m²

3 rum

4 436 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr+18 %

13 699 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Borgmästaregatan 2, Borgmästareområdet, Vadstena kommun
  • Såld 4 feb. 2022

Borgmästaregatan 2

Villa
Borgmästareområdet, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

116+70 m²

6 rum

844 m²

Slutpris 1 950 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Magnus Erikssons väg 8C, 3tr, Jakobs Gärde, Vadstena kommun
  • Såld 1 feb. 2022

Magnus Erikssons väg 8C, 3tr

Lägenhet
Jakobs Gärde, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

74 m²

3 rum

3 257 kr/mån

Slutpris 1 205 000 kr+42 %

16 284 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena

Sålt i december 2021

Tåkerns kanal Kolsbron 100, Lantligt nära Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 21 dec. 2021

Tåkerns kanal Kolsbron 100

Villa
Lantligt nära Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

50+15 m²

4 rum

1 428 m²

Slutpris 1 875 000 kr+4 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 dec. 2021

Hov 406

Fritidshus
Lantligt, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

2 rum

827 m²

Slutpris 410 000 kr+49 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Riddargatan 2G, 1 vån, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 2 dec. 2021

Riddargatan 2G, 1 vån

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

41,5 m²

1 rum

2 420 kr/mån

Slutpris 415 000 kr-8 %

10 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala

Sålt i november 2021

Bergsvägen 5, Borghamn, Vadstena kommun
  • Såld 25 nov. 2021

Bergsvägen 5

Villa
Borghamn, Vadstena kommun
HusmanHagberg Linköping

111+120 m²

6 rum

1 554 m²

Slutpris 3 400 000 kr+89 %
HusmanHagberg Linköping
HusmanHagberg Linköping
Backegatan 35, Innerstaden, Vadstena kommun
  • Såld 25 nov. 2021

Backegatan 35

Villa
Innerstaden, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

116+51 m²

5 rum

597 m²

Slutpris 3 050 000 kr-8 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 nov. 2021

Nyby 101

Fritidshus
Skedet, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

80 m²

918 m²

Slutpris 310 000 kr+59 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Borgmästaregatan 25B, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 22 nov. 2021

Borgmästaregatan 25B

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Svensk Fastighetsförmedling Motala

52,5 m²

2 rum

3 172 kr/mån

Slutpris 575 000 kr+5 %

10 952 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Motala
Svensk Fastighetsförmedling Motala
Engelbrektsgatan 24C, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 11 nov. 2021

Engelbrektsgatan 24C

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

46 m²

2 rum

3 886 kr/mån

Slutpris 470 000 kr+19 %

10 217 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Magnus Erikssons Väg 6c, Jakobs Gärde, Vadstena kommun
  • Såld 11 nov. 2021

Magnus Erikssons Väg 6c

Lägenhet
Jakobs Gärde, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

74 m²

3 rum

3 232 kr/mån

Slutpris 750 000 kr+15 %

10 135 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Magnus Erikssons väg 10c, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 5 nov. 2021

Magnus Erikssons väg 10c

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

62 m²

2 rum

2 816 kr/mån

Slutpris 595 000 kr+23 %

9 597 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Hertig Johans gata 45, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 4 nov. 2021

Hertig Johans gata 45

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

116 m²

4 rum

594 m²

Slutpris 2 300 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Stavlösa 410, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 1 nov. 2021

Stavlösa 410

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

94 m²

3 rum

1 911 m²

Slutpris 3 425 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala

Sålt i oktober 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 okt. 2021

Nådendalsvägen 2G

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

30,8 m²

1 rum

2 815 kr/mån

Slutpris 300 000 kr+20 %

9 740 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Väversunda 140, Väversunda, Omberg, Vadstena kommun
  • Såld 22 okt. 2021

Väversunda 140

Fritidshus
Väversunda, Omberg, Vadstena kommun

88+18 m²

4 rum

2 003 m²

Slutpris 1 250 000 kr±0 %
Ödeshögs Fastighetsbyrå
Engelbrektsgatan 24D, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 21 okt. 2021

Engelbrektsgatan 24D

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

46 m²

2 rum

3 886 kr/mån

Slutpris 525 000 kr+8 %

11 413 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Riddargatan 4D, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 19 okt. 2021

Riddargatan 4D

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

70,5 m²

3 rum

3 455 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 700 000 kr+4 %

9 929 kr/m²

Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Kolonivägen 20, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 14 okt. 2021

Kolonivägen 20

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

131+25 m²

6 rum

1 048 m²

Slutpris 2 600 000 kr-4 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Magnus Erikssons väg 10 A, 2 vån, Jakobs Gärde, Vadstena kommun
  • Såld 12 okt. 2021

Magnus Erikssons väg 10 A, 2 vån

Lägenhet
Jakobs Gärde, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

74 m²

3 rum

3 250 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 795 000 kr±0 %

10 743 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Borgmästaregatan 25B, VADSTENA, Vadstena kommun
  • Såld 2 okt. 2021

Borgmästaregatan 25B

Lägenhet
VADSTENA, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

94 m²

4 rum

5 365 kr/mån

Slutpris 1 580 000 kr+26 %

16 809 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena

Sålt i september 2021

Riddargatan 4G, 1tr, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 27 sep. 2021

Riddargatan 4G, 1tr

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

59,5 m²

2,5 rum

3 141 kr/mån

Slutpris 575 000 kr+19 %

9 664 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Orregatan 7, Quisberg, Vadstena kommun
  • Såld 24 sep. 2021

Orregatan 7

Villa
Quisberg, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

153+55 m²

6 rum

719 m²

Slutpris 2 620 000 kr+7 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Katarinas väg 4b, VADSTENA, Vadstena kommun
  • Såld 19 sep. 2021

Katarinas väg 4b

Lägenhet
VADSTENA, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

51,5 m²

2 rum

4 055 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 560 000 kr+13 %

10 874 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Väversunda 162, Väversunda, Omberg, Vadstena kommun
  • Såld 16 sep. 2021

Väversunda 162

Villa
Väversunda, Omberg, Vadstena kommun

93 m²

5 rum

3 718 m²

Slutpris 500 000 kr-28 %
Ödeshögs Fastighetsbyrå
Borgmästaregatan 25A, 1 vån, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 15 sep. 2021

Borgmästaregatan 25A, 1 vån

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

55,5 m²

2 rum

3 468 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 675 000 kr+13 %

12 162 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Kvarnvägen 7, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 15 sep. 2021

Kvarnvägen 7

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

76+96 m²

3 rum

1 353 m²

Slutpris 1 000 000 kr+14 %
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Mörby 107, Örberga, Vadstena kommun
  • Såld 13 sep. 2021

Mörby 107

Fritidshus
Örberga, Vadstena kommun

32 m²

3 rum

1 160 m²

Slutpris 1 250 000 kr+47 %
Ödeshögs Fastighetsbyrå
Riddargatan 2B, 3 vån, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 10 sep. 2021

Riddargatan 2B, 3 vån

Lägenhet
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

79 m²

3 rum

4 598 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 040 000 kr+7 %

13 165 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala

Visar 251 - 300 av 997

Artiklar från Hemnet