Vadstena kommun

Vadstena kommun

Alla slutpriser för bostäder - Vadstena kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

997 sålda bostäder

Sålt i oktober 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 okt. 2013

FURÅSA 117

Villa
HOV VID TÅKERN - FURÅSA, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

60+10 m²

4 rum

1 662 m²

Slutpris 450 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2013

BJÄLBOVÄGEN 83

Villa
VADSTENA - BJÄLBOOMRÅDET, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

133 m²

5 rum

970 m²

Slutpris 1 595 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 okt. 2013

Riddargatan 2 G

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun

59,5 m²

2 rum

3 662 kr/mån

Slutpris 145 000 kr-22 %

2 437 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 okt. 2013

FÄRGARGRÄND 1

Radhus
VADSTENA - HAGA, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

106+34 m²

5 rum

502 m²

Slutpris 1 350 000 kr+46 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala

Sålt i september 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 sep. 2013

Lorentz Perssons gata 7B

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

73 m²

3 rum

3 954 kr/mån

Slutpris 125 000 kr±0 %

1 712 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 sep. 2013

RIDDARGATAN 2E, 3 vån

Lägenhet
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

41,5 m²

1 rum

2 526 kr/mån

Slutpris 70 000 kr-7 %

1 687 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2013

SKÄNNINGEGATAN 29A, 2 vån

Lägenhet
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

53,5 m²

2 rum

3 687 kr/mån

Slutpris 130 000 kr±0 %

2 430 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2013

MAGNUS ERIKSSONS VÄG 8A, 2 vån

Lägenhet
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

74 m²

3 rum

3 072 kr/mån

Slutpris 250 000 kr-9 %

3 378 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 sep. 2013

Klosterledsgatan 32A och 32B

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

47+7 m²

2 rum

573 m²

Slutpris 960 000 kr+49 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 sep. 2013

NÅDENDALSVÄGEN 2H, 1 vån

Lägenhet
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

49 m²

2 rum

3 220 kr/mån

Slutpris 120 000 kr-4 %

2 449 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 sep. 2013

ENGELBREKTSGATAN 24B, 2 vån

Lägenhet
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

80,8 m²

4 rum

5 748 kr/mån

Slutpris 135 000 kr-23 %

1 671 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 sep. 2013

SÖDRA RÄNNEVALLEN 26

Villa
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

150+25 m²

6 rum

1 080 m²

Slutpris 1 950 000 kr+11 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 sep. 2013

BORGMÄSTAREGATAN 25B, 2 vån

Lägenhet
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

94 m²

4 rum

4 865 kr/mån

Slutpris 150 000 kr±0 %

1 596 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala

Sålt i augusti 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2013

Riddargatan 2 G

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun

41,5 m²

1 rum

2 526 kr/mån

Slutpris 55 000 kr±0 %

1 325 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2013

ENGELBREKTSGATAN 24E, 1 vån

Lägenhet
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

37,4 m²

1 rum

2 796 kr/mån

Slutpris 92 000 kr+8 %

2 460 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2013

STRÅGATAN 12

Villa
VADSTENA INNERSTAD, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

227 m²

9 rum

960 m²

Slutpris 1 500 000 kr-25 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 aug. 2013

Skänningegatan 27 B

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

54 m²

2 rum

3 760 kr/mån

Slutpris 72 000 kr+11 %

1 333 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 aug. 2013

BJÄLBOVÄGEN 43

Villa
VADSTENA -BJÄLBOOMRÅDET, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

148 m²

7 rum

828 m²

Slutpris 1 500 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 aug. 2013

Olstorp 301

Gård/Skog
Rogslösa, Vadstena kommun

80 m²

4 rum

7 ha

Slutpris 1 800 000 kr-10 %
Mäklarhuset Linköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 aug. 2013

HÖKGATAN 9

Villa
VADSTENA - QVISSBERG, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

108+108 m²

4 rum

790 m²

Slutpris 1 500 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala

Sålt i juli 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jul. 2013

RIDDARGATAN 4F, 1 vån

Lägenhet
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

32 m²

1 rum

1 524 kr/mån

Slutpris 75 000 kr±0 %

2 344 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jul. 2013

Nådendalsvägen 5

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

120+55 m²

5 rum

1 363 m²

Slutpris 1 870 000 kr-4 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jul. 2013

Magnus Erikssons väg 8c

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

74 m²

3 rum

3 079 kr/mån

Slutpris 175 000 kr±0 %

2 365 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jul. 2013

ÅSBY 402

Villa
VID FOTEN AV OMBERG-DJURKÄLLA, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

85 m²

3 rum

1 851 m²

Slutpris 785 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2013

KVARNBACKEN 4

Villa
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

97+115 m²

6 rum

2 538 m²

Slutpris 800 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jul. 2013

Huvudstagatan 1

Villa
Centrala Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

135+77 m²

7 rum

732 m²

Slutpris 1 900 000 kr-5 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena

Sålt i juni 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jun. 2013

Åsby 111

Villa
Borghamn, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

102+20 m²

4 rum

5 500 m²

Slutpris 570 000 kr-12 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2013

RIDDARGATAN 4D, 1 vån

Lägenhet
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

56 m²

2 rum

2 431 kr/mån

Slutpris 160 000 kr+14 %

2 857 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jun. 2013

MOTALAGATAN 15B, 1 vån

Lägenhet
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

40 m²

1 rum

2 560 kr/mån

Slutpris 67 000 kr-11 %

1 675 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2013

BIRGITTAS VÄG 4B, 3 vån

Lägenhet
VADSTENA - centralt med hiss, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

72 m²

3 rum

4 932 kr/mån

Slutpris 140 000 kr-7 %

1 944 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jun. 2013

Bergsvägen 9

Villa
Borghamn, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

134+3 m²

5 rum

1 508 m²

Slutpris 550 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jun. 2013

BORGMÄSTAREGATAN 27A, 2 vån

Lägenhet
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

57,5 m²

2 rum

3 272 kr/mån

Slutpris 175 000 kr±0 %

3 043 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jun. 2013

Råggatan 8

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

120 m²

4 rum

901 m²

Slutpris 2 000 000 kr+3 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jun. 2013

MÅRTEN SKINNARES GATA 7A, 1 vån

Lägenhet
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

39,5 m²

1 rum

1 817 kr/mån

Slutpris 95 000 kr±0 %

2 405 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala

Sålt i maj 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 maj. 2013

Vilseberga 101

Fritidshus
Borghamn, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

70 m²

3 rum

2 268 m²

Slutpris 650 000 kr+10 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 maj. 2013

SÅGAREVÄGEN 7

Villa
BORGHAMN - NÄRA VÄTTERN, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

90+54 m²

4 rum

936 m²

Slutpris 537 500 kr-7 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 maj. 2013

BIRGITTAS VÄG 4B, 3 vån

Lägenhet
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

72 m²

3 rum

4 932 kr/mån

Slutpris 165 000 kr-15 %

2 292 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2013

JOHAN III:s VÄG 15A, 3 vån

Lägenhet
VADSTENA centralt m sjöutsikt, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

106,5 m²

4 rum

7 054 kr/mån

Slutpris 1 820 000 kr+7 %

17 089 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2013

JOHAN III:s VÄG 8D, 2 vån

Lägenhet
VADSTENA centralt m. sjöutsikt, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

97 m²

3 rum

5 987 kr/mån

Slutpris 1 475 000 kr+2 %

15 206 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2013

ASKA 329

Fritidshus
VID VÄTTERN - VÄTTERVIKSBADET, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

50 m²

1 rum

2 655 m²

Slutpris 1 800 000 kr+29 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala

Sålt i april 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2013

BORGMÄSTAREGATAN 27B, 1 vån

Lägenhet
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

55,5 m²

2 rum

3 124 kr/mån

Slutpris 175 000 kr+40 %

3 153 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2013

RIDDARGATAN 2A, 3 vån

Lägenhet
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

80,5 m²

3 rum

4 580 kr/mån

Slutpris 230 000 kr-8 %

2 857 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala

Sålt i mars 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2013

MAGNUS ERIKSSONS VÄG 12B, 2 vån

Lägenhet
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

61 m²

2 rum

2 662 kr/mån

Slutpris 250 000 kr+28 %

4 098 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2013

KLOSTERLEDSGATAN 29D

Lägenhet
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

113,6 m²

4 rum

5 117 kr/mån

Slutpris 495 000 kr±0 %

4 357 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 mar. 2013

KLOSTERLEDSGATAN 23B

Lägenhet
VADSTENA - CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

113,6 m²

3 rum

5 117 kr/mån

Slutpris 675 000 kr+4 %

5 942 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 mar. 2013

KATARINAS VÄG 4B, 3 vån

Lägenhet
VADSTENA-CENTRALT, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

54 m²

2 rum

3 704 kr/mån

Slutpris 65 000 kr±0 %

1 204 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala

Sålt i februari 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 feb. 2013

BORGMÄSTARGATAN 11

Villa
BORGMÄSTAREOMRÅDET, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

164+82 m²

6 rum

671 m²

Slutpris 1 225 000 kr+26 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala

Visar 951 - 997 av 997

Artiklar från Hemnet