Flen, Flens kommun

Flen; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Flen, Flens kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

196 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Orrögatan 8D, Flen, Flens kommun
  • Såld 18 apr. 2026

Orrögatan 8D

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

102 m²

4 rum

6 933 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 950 000 kr-5 %

9 314 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i januari 2026

Hagagatan 1A, Nybble/villastan, Flens kommun
  • Såld 25 jan. 2026

Hagagatan 1A

Lägenhet
Nybble/villastan, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

97,3 m²

4 rum

5 877 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 680 000 kr-14 %

6 989 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i december 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 dec. 2025

Hagagatan 1B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker

34,9 m²

1 rum

2 612 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 280 000 kr-13 %

8 023 kr/m²

HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker
HusmanHagberg Katrineholm/Vingåker

Sålt i september 2025

Södra Kungsgatan 8B, Flen, Flens kommun
  • Såld 21 sep. 2025

Södra Kungsgatan 8B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

71 m²

3 rum

2 768 kr/mån

Slutpris 650 000 kr-18 %

9 155 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i augusti 2025

Kapellgatan 2, Flen, Flens kommun
  • Såld 14 aug. 2025

Kapellgatan 2

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

92,9 m²

4 rum

4 346 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 650 000 kr-6 %

6 997 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i juli 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2025

Villagatan 21B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

59 m²

2 rum

4 303 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 250 000 kr-60 %

4 237 kr/m²

SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

Sålt i juni 2025

Norra järnvägsgatan 14B, Flen, Flens kommun
  • Såld 5 jun. 2025

Norra järnvägsgatan 14B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

51,7 m²

2 rum

3 527 kr/mån

Slutpris 325 000 kr-13 %

6 286 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i april 2025

Norra Järnvägsgatan 14A, Flen, Flens kommun
  • Såld 8 apr. 2025

Norra Järnvägsgatan 14A

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

55,4 m²

2 rum

3 705 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 395 000 kr±0 %

7 130 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i december 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 dec. 2024

Hagagatan 3

Lägenhet
Nybble/villastan, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

53,8 m²

2 rum

3 650 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 470 000 kr-5 %

8 736 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i september 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2024

Norra Järnvägsgatan 14A

Lägenhet
Flen, Flens kommun
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

51 m²

2 rum

3 426 kr/mån

Slutpris 475 000 kr+6 %

9 314 kr/m²

SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

Sålt i maj 2024

Hagagatan 3 , Flen, Flens kommun
  • Såld 14 maj. 2024

Hagagatan 3

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

34,6 m²

1 rum

2 441 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 495 000 kr±0 %

14 306 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2024

Orrögatan 8F

Lägenhet
Flen, Flens kommun
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

65 m²

2 rum

4 920 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 749 500 kr±0 %

11 531 kr/m²

SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
Norra Järnvägsgatan 14B, Flen, Flens kommun
  • Såld 7 maj. 2024

Norra Järnvägsgatan 14B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

31,7 m²

1 rum

2 286 kr/mån

Slutpris 210 000 kr+20 %

6 625 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i april 2024

Södra Kungsgatan 7A, Flen, Flens kommun
  • Såld 12 apr. 2024

Södra Kungsgatan 7A

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

74 m²

3 rum

3 552 kr/mån

Slutpris 700 000 kr-7 %

9 459 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i mars 2024

Floragatan 16, Flen, Flens kommun
  • Såld 19 mar. 2024

Floragatan 16

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

70,7 m²

3 rum

4 402 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 050 000 kr-12 %

14 851 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 mar. 2024

Orrögatan 8D

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

65 m²

2 rum

4 607 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 595 000 kr±0 %

9 154 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Kapellgatan 1A, Flen, Flens kommun
  • Såld 1 mar. 2024

Kapellgatan 1A

Lägenhet
Flen, Flens kommun
LF Fastighetsförmedling Katrineholm

62 m²

2 rum

4 010 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 835 000 kr+1 %

13 468 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Katrineholm
LF Fastighetsförmedling Katrineholm

Sålt i februari 2024

Hagagatan 1 B, Nybble/Villastan, Flens kommun
  • Såld 1 feb. 2024

Hagagatan 1 B

Lägenhet
Nybble/Villastan, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

53,8 m²

2 rum

3 341 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 795 000 kr-20 %

14 777 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i oktober 2023

Sveavägen 7, Flen, Flens kommun
  • Såld 20 okt. 2023

Sveavägen 7

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

71 m²

3 rum

4 402 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 095 000 kr-7 %

15 423 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i augusti 2023

Gökstigen 10B, Flen, Flens kommun
  • Såld 28 aug. 2023

Gökstigen 10B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

98 m²

4 rum

5 368 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 800 000 kr-20 %

8 163 kr/m²

SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
Januarivägen 10J, Brogetorp, Flens kommun
  • Såld 18 aug. 2023

Januarivägen 10J

Lägenhet
Brogetorp, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

109 m²

4 rum

4 709 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 950 000 kr±0 %

8 716 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i juli 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2023

Södra Kungsgatan 7B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

92,3 m²

4 rum

4 133 kr/mån

Slutpris 1 025 000 kr+3 %

11 105 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i juni 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jun. 2023

Villagatan 21A

Lägenhet
Flen, Flens kommun
LF Fastighetsförmedling Katrineholm

78 m²

3 rum

5 435 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 725 000 kr-3 %

9 295 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Katrineholm
LF Fastighetsförmedling Katrineholm

Sålt i april 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2023

Södra Kungsgatan 7A

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

73 m²

2 rum

3 160 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 800 000 kr+7 %

10 959 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Orrögatan 8A, Flen, Flens kommun
  • Såld 7 apr. 2023

Orrögatan 8A

Lägenhet
Flen, Flens kommun
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

65 m²

2 rum

4 650 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 670 000 kr-4 %

10 308 kr/m²

SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

Sålt i mars 2023

Orrögatan 8A, lgh 1612, Orrö, Flens kommun
  • Såld 1 mar. 2023

Orrögatan 8A, lgh 1612

Lägenhet
Orrö, Flens kommun
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

65 m²

2 rum

4 318 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 570 000 kr-4 %

8 769 kr/m²

SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

Sålt i februari 2023

Von Kraemers väg 13C, Centralt, Flens kommun
  • Såld 6 feb. 2023

Von Kraemers väg 13C

Lägenhet
Centralt, Flens kommun
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

43,2 m²

2 rum

2 319 kr/mån

Slutpris 495 000 kr±0 %

11 458 kr/m²

SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

Sålt i december 2022

Orrögatan 8A, Orrö, Flens kommun
  • Såld 29 dec. 2022

Orrögatan 8A

Lägenhet
Orrö, Flens kommun
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

102 m²

4 rum

6 037 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 050 000 kr-25 %

10 294 kr/m²

SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

Sålt i november 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 nov. 2022

Kapellgatan 1B

Lägenhet
Flen, Flens kommun

33,8 m²

1 rum

1 896 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 415 000 kr-13 %

12 278 kr/m²

Hemverket AB

Sålt i oktober 2022

Orrögatan 8A, lgh 1603, Orrö, Flens kommun
  • Såld 28 okt. 2022

Orrögatan 8A, lgh 1603

Lägenhet
Orrö, Flens kommun
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

69 m²

2 rum

4 359 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 595 000 kr±0 %

8 623 kr/m²

SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

Sålt i juli 2022

Orrögatan 8A, lgh 1602, Orrö, Flens kommun
  • Såld 15 jul. 2022

Orrögatan 8A, lgh 1602

Lägenhet
Orrö, Flens kommun
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

71 m²

2 rum

4 359 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 725 000 kr-9 %

10 211 kr/m²

SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jul. 2022

Sveavägen 7

Lägenhet
Flen, Flens kommun
LF Fastighetsförmedling Katrineholm

61 m²

2 rum

3 617 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

17 951 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Katrineholm
LF Fastighetsförmedling Katrineholm

Sålt i juni 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2022

Orrögatan 8D

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

65 m²

2 rum

4 400 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 930 000 kr+1 %

14 308 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i april 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2022

Orrögatan 8C

Lägenhet
Orrö, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

102 m²

4 rum

6 069 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 620 000 kr+30 %

15 882 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i mars 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 mar. 2022

Tegelvägen 13 a

Lägenhet
Orrö, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

109 m²

4 rum

5 140 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 510 000 kr+31 %

13 853 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Januarivägen 10K, Brogetorp, Flens kommun
  • Såld 13 mar. 2022

Januarivägen 10K

Lägenhet
Brogetorp, Flens kommun
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

109 m²

4 rum

4 528 kr/mån

Slutpris 1 110 000 kr+12 %

10 183 kr/m²

SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

Sålt i februari 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2022

Januarivägen 10H

Lägenhet
Brogetorp, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

109 m²

4 rum

4 528 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 075 000 kr+39 %

9 862 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i november 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 nov. 2021

Januarivägen 4B

Lägenhet
Brogetorp, Flens kommun

104,5 m²

4 rum

4 482 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 900 000 kr+13 %

8 612 kr/m²

HusmanHagberg Nyköping/Oxelösund

Sålt i oktober 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 okt. 2021

Södra Kungsgatan 8A

Lägenhet
Flen Centrum, Flens kommun
Le Grand Propriété

38 m²

1 rum

1 085 kr/mån

Slutpris 500 000 kr+69 %

13 158 kr/m²

Le Grand Propriété
Le Grand Propriété
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 okt. 2021

Gökstigen 8H

Lägenhet
Flensby, Flens kommun
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

98 m²

4 rum

5 368 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 200 000 kr+21 %

12 245 kr/m²

SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

Sålt i september 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 sep. 2021

Kapellgatan 1B

Lägenhet
Flen, Flens kommun

25 m²

1 rum

1 371 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 420 000 kr+6 %

16 800 kr/m²

HusmanHagberg Nyköping/Oxelösund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 sep. 2021

Kapellgatan 1B

Lägenhet
Flen, Flens kommun

44,7 m²

2 rum

2 363 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 600 000 kr+52 %

13 423 kr/m²

HusmanHagberg Nyköping/Oxelösund

Sålt i juli 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jul. 2021

Orrögatan 8A

Lägenhet
Orrö, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

102 m²

4 rum

6 028 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 325 000 kr+33 %

12 990 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2021

Gökstigen 10C

Lägenhet
Flen, Flens kommun
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

98 m²

4 rum

5 368 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr+3 %

10 204 kr/m²

SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen
SkandiaMäklarna Katrineholm/Flen

Sålt i juni 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2021

Hagagatan 1B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

54 m²

2 rum

3 004 kr/mån

Slutpris 695 000 kr±0 %

12 870 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jun. 2021

Norra Järnvägsgatan 14A

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

31,7 m²

1 rum

2 074 kr/mån

Slutpris 335 000 kr+3 %

10 568 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i april 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2021

Von kraemers väg 13c

Lägenhet
Nybble, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

43,2 m²

1 rum

1 819 kr/mån

Slutpris 450 000 kr-9 %

10 417 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2021

Hagagatan 1A

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

97,3 m²

4 rum

4 950 kr/mån

Slutpris 810 000 kr-9 %

8 325 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i mars 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2021

Von Kraemers väg 13B

Lägenhet
Nybble, Flens kommun

69 m²

3 rum

2 914 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 960 000 kr+1 %

13 913 kr/m²

HusmanHagberg Nyköping/Oxelösund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 mar. 2021

Orrögatan 8 F

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

66 m²

2 rum

4 174 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 850 000 kr-5 %

12 879 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Visar 1 - 50 av 196

Artiklar från Hemnet