Flen, Flens kommun

Flen; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Flen, Flens kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

196 sålda bostäder

Sålt i januari 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jan. 2021

Fridhemsvägen 4A

Lägenhet
Brogetorp, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

63 m²

2 rum

3 378 kr/mån

Slutpris 730 000 kr+5 %

11 587 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jan. 2021

Orrögatan 8D

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

65 m²

2 rum

4 335 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 865 000 kr+2 %

13 308 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jan. 2021

Orrögatan 8d

Lägenhet
Orrö, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

65 m²

2 rum

4 254 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 825 000 kr+4 %

12 692 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i december 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 dec. 2020

Kapellgatan 2

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

76 m²

3 rum

3 080 kr/mån

Slutpris 750 000 kr-12 %

9 868 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i oktober 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 okt. 2020

Orrögatan 8e

Lägenhet
Orrö, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

85 m²

3 rum

5 182 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 000 000 kr-16 %

11 765 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2020

Villagatan 21A

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

60 m²

2 rum

3 725 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 451 000 kr+29 %

7 517 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i september 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 sep. 2020

Kapellgatan 1

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

62 m²

2 rum

3 205 kr/mån

Slutpris 580 000 kr-11 %

9 355 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 sep. 2020

Villagatan 21A

Lägenhet
Nybble, Flens kommun

59,6 m²

2 rum

3 825 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 595 000 kr+13 %

9 983 kr/m²

HusmanHagberg Nyköping/Oxelösund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 sep. 2020

Sveavägen 7B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

58,6 m²

2 rum

4 224 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 850 000 kr-5 %

14 505 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 sep. 2020

Villagatan 21B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

59,6 m²

2 rum

3 825 kr/mån

Slutpris 665 000 kr+12 %

11 158 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 sep. 2020

Orrögatan 8E

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

65 m²

2 rum

3 913 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 850 000 kr+7 %

13 077 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i augusti 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 aug. 2020

von Kraemers väg 13C

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

70 m²

3 rum

2 928 kr/mån

Slutpris 920 000 kr+8 %

13 143 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2020

Orrögatan 8F

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

65 m²

2 rum

4 295 kr/mån

Slutpris 1 250 000 kr+40 %

19 231 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 aug. 2020

Sveavägen 7c

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

61 m²

2 rum

3 617 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 995 000 kr±0 %

16 311 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i juli 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jul. 2020

Tegelvägen 7C

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

109 m²

4 rum

5 015 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 920 000 kr+29 %

8 440 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i juni 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jun. 2020

Tegelvägen 7B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

109 m²

4 rum

5 015 kr/mån

Slutpris 900 000 kr+16 %

8 257 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i maj 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2020

Villagatan 21B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

78 m²

3 rum

4 643 kr/mån

Slutpris 400 000 kr±0 %

5 128 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i april 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2020

Södra Kungsgatan 7B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

93 m²

4 rum

3 783 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 000 000 kr+1 %

10 753 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2020

Orrögatan 8D

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

85 m²

3 rum

5 065 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 145 000 kr+21 %

13 471 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i mars 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 mar. 2020

Orrögatan 8 b

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

85 m²

3 rum

4 980 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 995 000 kr±0 %

11 706 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 mar. 2020

Orrögatan 8A

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

65 m²

2 rum

4 271 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 600 000 kr+1 %

9 231 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 mar. 2020

Södra Kungsgatan 8A

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

74 m²

3 rum

2 223 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 650 000 kr-13 %

8 784 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2020

Villagatan 21b

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

50 m²

2 rum

3 126 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 495 000 kr±0 %

9 900 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i februari 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2020

Von kraemers väg 13C

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

46 m²

1 rum

1 819 kr/mån

Slutpris 275 000 kr±0 %

5 978 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i januari 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2020

Januarivägen 45 B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

104 m²

4 rum

4 719 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 395 000 kr±0 %

3 798 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i december 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 dec. 2019

Kapellgatan 1B

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

45 m²

2 rum

2 317 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 565 000 kr-5 %

12 556 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i november 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 nov. 2019

Orrestagatan 2

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

60 m²

2 rum

1 650 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 585 000 kr-16 %

9 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i oktober 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2019

Januarivägen 4J

Lägenhet
Brogetorp, Flens kommun

104,5 m²

4 rum

4 482 kr/mån

Slutpris 700 000 kr+8 %

6 699 kr/m²

HusmanHagberg Nyköping/Oxelösund

Sålt i augusti 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 aug. 2019

Villagatan 21 A

Lägenhet
Villastan, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

50 m²

2 rum

2 978 kr/mån

Slutpris 495 000 kr±0 %

9 900 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 aug. 2019

Villagatan 21 A

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

59,6 m²

2 rum

3 547 kr/mån

Slutpris 350 000 kr±0 %

5 872 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i juni 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jun. 2019

Orrögatan 8F

Lägenhet
Orrö, Flens kommun

65 m²

2 rum

4 112 kr/mån

Slutpris 885 000 kr+11 %

13 615 kr/m²

HusmanHagberg Nyköping/Oxelösund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2019

Orrögatan 8E

Lägenhet
Orrö, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

85 m²

3 rum

5 065 kr/mån

Slutpris 950 000 kr-5 %

11 176 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i maj 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2019

Januarivägen 10J

Lägenhet
Brogetorp, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

109 m²

4 rum

4 439 kr/mån

Slutpris 720 000 kr+11 %

6 606 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2019

Orrögatan 8 f

Lägenhet
Orrö, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

65 m²

2 rum

4 271 kr/mån

Slutpris 655 000 kr+10 %

10 077 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i mars 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 mar. 2019

Södra kungsgatan 7A

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

72,7 m²

2 rum

2 893 kr/mån

Slutpris 495 000 kr±0 %

6 809 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i februari 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 feb. 2019

Norra Järnvägsgatan 14B

Lägenhet
Flen, Flens kommun

69 m²

3 rum

3 731 kr/mån

Slutpris 450 000 kr-9 %

6 522 kr/m²

HusmanHagberg Nyköping/Oxelösund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2019

Orrögatan 8C

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

65 m²

2 rum

4 191 kr/mån

Slutpris 550 000 kr±0 %

8 462 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i januari 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jan. 2019

Januarivägen 10H

Lägenhet
Brogetorp, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

109 m²

4 rum

4 439 kr/mån

Slutpris 695 000 kr±0 %

6 376 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jan. 2019

Januarivägen 10D

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

109 m²

4 rum

4 439 kr/mån

Slutpris 800 000 kr+3 %

7 339 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i december 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 dec. 2018

Norra järnvägsgatan 14A

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

69,9 m²

3 rum

3 601 kr/mån

Slutpris 460 000 kr-19 %

6 581 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 dec. 2018

Tegelvägen 13 a

Lägenhet
Orrö, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

109 m²

4 rum

5 015 kr/mån

Slutpris 695 000 kr±0 %

6 376 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 dec. 2018

Orrögatan 8a

Lägenhet
Orrö, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

102 m²

3 rum

6 019 kr/mån

Slutpris 1 285 000 kr+12 %

12 598 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i november 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 nov. 2018

Tegelvägen 7D

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

109 m²

4 rum

5 140 kr/mån

Slutpris 625 000 kr+9 %

5 734 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 nov. 2018

Fridhemsvägen 4E

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

87,4 m²

3 rum

4 522 kr/mån

Slutpris 495 000 kr-14 %

5 664 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i oktober 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2018

Januarivägen 10H

Lägenhet
Brogetorp, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

109 m²

4 rum

4 439 kr/mån

Slutpris 675 000 kr±0 %

6 193 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2018

Södra kungsgatan 8a

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

69 m²

3 rum

2 421 kr/mån

Slutpris 615 000 kr-23 %

8 913 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Sålt i september 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 sep. 2018

Orrögatan 8F

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

65 m²

2 rum

4 231 kr/mån

Slutpris 600 000 kr+4 %

9 231 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i juli 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jul. 2018

Januarivägen 8F

Lägenhet
Flen, Flens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Flen

104,5+13 m²

4 rum

4 482 kr/mån

Slutpris 605 000 kr+2 %

5 789 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Flen
Svensk Fastighetsförmedling Flen

Sålt i juni 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2018

Södra Kungsgatan 7A

Lägenhet
Flen, Flens kommun

72,7 m²

2 rum

2 755 kr/mån

Slutpris 585 000 kr+18 %

8 047 kr/m²

HusmanHagberg Nyköping/Oxelösund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jun. 2018

Hagagatan 1 B

Lägenhet
Nybble, Flens kommun
Fastighetsbyrån Flen

53,8 m²

2 rum

2 836 kr/mån

Slutpris 550 000 kr±0 %

10 223 kr/m²

Fastighetsbyrån Flen
Fastighetsbyrån Flen

Visar 51 - 100 av 196

Artiklar från Hemnet