Gotlands kommun

Gotlands kommun

Alla slutpriser för bostäder - Gotlands kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

8 128 sålda bostäder

Sålt i mars 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2026
profilfoto på mäklare
MariaSondell

Västerhejde Annex 519E

Tomt
Visby - Västerhejde, Gotlands kommun
HusmanHagberg Gotland

2 099 m²

Slutpris 1 050 000 kr±0 %
HusmanHagberg Gotland
HusmanHagberg Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2026

Styrmansgatan 95

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun

37,5 m²

1 rum

2 976 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

39 867 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Greta Arwidssons Gata 16C lgh 1304, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 25 mar. 2026

Greta Arwidssons Gata 16C lgh 1304

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

30 m²

1 rum

2 938 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr-3 %

53 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2026

Burgsvik Öja Ronnarve 654

Villa
Södra Gotland, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

122+80 m²

6 rum

2 933 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 250 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Endre Bjärs 508, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 24 mar. 2026

Endre Bjärs 508

Villa
Visby, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

117+34 m²

5 rum

1 751 m²

Slutpris 3 550 000 kr+37 %
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Villavägen 14, Fårösund, Gotlands kommun
  • Såld 24 mar. 2026

Villavägen 14

Villa
Fårösund, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

113+38 m²

5 rum

1 209 m²

Slutpris 1 937 500 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Asarvegatan 170, Hemse, Gotlands kommun
  • Såld 24 mar. 2026

Asarvegatan 170

Lägenhet
Hemse, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

81,5 m²

3 rum

5 532 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 850 000 kr±0 %

10 429 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2026

Hangvar Kyrkebys 707

Fritidshus
Hangvar - Norra Gotland, Gotlands kommun

151+29 m²

7 rum

7 494 m²

Slutpris 4 500 000 kr-6 %
Mäklarhuset Gotland
Signalgatan 22b, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 23 mar. 2026

Signalgatan 22b

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

60 m²

2 rum

4 578 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr+5 %

33 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Åkermansvägen 56, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 23 mar. 2026

Åkermansvägen 56

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

56 m²

2,5 rum

3 588 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr+9 %

42 857 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Smedjegatan 4D, Visby innerstad, Gotlands kommun
  • Såld 22 mar. 2026

Smedjegatan 4D

Lägenhet
Visby innerstad, Gotlands kommun

31 m²

1 rum

2 512 kr/mån

Slutpris 2 150 000 kr+10 %

69 355 kr/m²

Bostad&Öliv Fastighetsmäklare på Gotland AB
Korpklintsvägen 21, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Korpklintsvägen 21

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

84,9 m²

4 rum

7 980 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 600 000 kr-8 %

54 181 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Artillerigatan 23A, Östra Visby, Gotlands kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Artillerigatan 23A

Lägenhet
Östra Visby, Gotlands kommun

78 m²

3 rum

6 344 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 400 000 kr-3 %

43 590 kr/m²

MOHV Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 mar. 2026

Vibble Fyndgatan 2

Villa
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

99 m²

3 rum

709 m²

Slutpris 3 050 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Åkermansvägen 2, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Åkermansvägen 2

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

33 m²

1 rum

2 594 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 820 000 kr-7 %

55 152 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Södra Glasmästargatan 25, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Södra Glasmästargatan 25

Radhus
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

123 m²

6 rum

454 m²

Slutpris 4 325 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Eksta Enebacken 7, Södra Gotland, Gotlands kommun
  • Såld 16 mar. 2026

Eksta Enebacken 7

Radhus
Södra Gotland, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

116 m²

4 rum

7 610 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 950 000 kr±0 %

8 190 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Greta Arwidssons gata 46G, Visby - Öster, Gotlands kommun
  • Såld 15 mar. 2026

Greta Arwidssons gata 46G

Lägenhet
Visby - Öster, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB

84 m²

4 rum

6 776 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 750 000 kr±0 %

32 738 kr/m²

Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Järnvägsgatan 14, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 12 mar. 2026

Järnvägsgatan 14

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

52 m²

2 rum

5 447 kr/mån

Slutpris 1 900 000 kr+7 %

36 538 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2026

Rone Vikvägen 39

Villa
Södra Gotland, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

87+13 m²

4 rum

1 522 m²

Slutpris 1 550 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Kittelgatan 13, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 11 mar. 2026

Kittelgatan 13

Villa
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

126 m²

5 rum

930 m²

Slutpris 4 915 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2026
profilfoto på mäklare
PeterTumegård

Sjudarevägen 16H

Lägenhet
Terra Nova, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

55 m²

2 rum

4 757 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 725 000 kr-4 %

31 364 kr/m²

Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Östra Hansegatan 32 D, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 10 mar. 2026

Östra Hansegatan 32 D

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Home by Dean fastighetsförmedling

59 m²

2 rum

4 426 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr+2 %

42 373 kr/m²

Home by Dean fastighetsförmedling
Home by Dean fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2026
profilfoto på mäklare
PeterTumegård

Styrmansgatan 407

Lägenhet
Gråbo, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

66,5 m²

2 rum

5 523 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 850 000 kr±0 %

27 820 kr/m²

Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Stenvägen 29, Tofta - Västra Gotland, Gotlands kommun
  • Såld 8 mar. 2026

Stenvägen 29

Villa
Tofta - Västra Gotland, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB

225 m²

8 rum

1 099 m²

Slutpris 5 000 000 kr±0 %
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2026
profilfoto på mäklare
KristianSahlén

Stenkumlaväg 53

Lägenhet
Visborgsområdet, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

66 m²

2 rum

4 472 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr-3 %

48 485 kr/m²

Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2026
profilfoto på mäklare
PeterTumegård

Snäckbacken 8 - 135 C

Lägenhet
Snäck, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

52 m²

2 rum

979 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 650 000 kr-4 %

12 500 kr/m²

Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

Boge Aner 238

Gård/Skog
Norra Gotland, Gotlands kommun

155+20 m²

5 rum

5,6 ha
  • Uteplats

Slutpris 4 875 000 kr-7 %
visbymäklarna AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

Signalgatan 26A

Lägenhet
Visby Söder, Gotlands kommun

73 m²

3 rum

5 303 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 790 000 kr-5 %

24 521 kr/m²

Bostad&Öliv Fastighetsmäklare på Gotland AB
Djuplundavägen 30, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 4 mar. 2026

Djuplundavägen 30

Villa
Visby, Gotlands kommun

153+34 m²

5 rum

1 421 m²

Slutpris 6 500 000 kr±0 %
Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2026

Artillerigatan 25 E

Lägenhet
Visby - Öster, Gotlands kommun

32 m²

1 rum

3 720 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr±0 %

53 125 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Öja Olovs 421A, Burgsvik samhälle, Gotlands kommun
  • Såld 3 mar. 2026
profilfoto på mäklare
PeterTumegård

Öja Olovs 421A

Tomt
Burgsvik samhälle, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

1 358 m²

Slutpris 1 450 000 kr-9 %
Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Loggarvevägen 20, Klintehamn, Gotlands kommun
  • Såld 2 mar. 2026

Loggarvevägen 20

Villa
Klintehamn, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

155+60 m²

6 rum

1 426 m²

Slutpris 2 495 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

Sålt i februari 2026

Lummelundsväg 21, Visby, Gotlands kommun
  • Såld 27 feb. 2026

Lummelundsväg 21

Fritidshus
Visby, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

29,5 m²

1 rum

10 346 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 025 000 kr+35 %
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2026

Järnvägsgatan 10C

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

74,5 m²

3 rum

5 845 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 250 000 kr-2 %

30 201 kr/m²

Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2026

När Hallute 138

Villa
Stånga, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland

65 m²

3 rum

1 868 m²

Slutpris 1 725 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2026

Stora Sömmerskegården 12

Radhus
Visby - Terra Nova, Gotlands kommun

92 m²

4 rum

290 m²

Slutpris 3 200 000 kr-6 %
Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 feb. 2026

Signalgatan 7 B

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun

58,5 m²

2 rum

4 206 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr-5 %

33 333 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 feb. 2026

Humlegårdsvägen 12

Lägenhet
Visby - Länna, Gotlands kommun

74,5 m²

3 rum

6 418 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 075 000 kr-6 %

27 852 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Högklint Doktor Kallenbergs väg 22, Högklint, Gotlands kommun
  • Såld 21 feb. 2026

Högklint Doktor Kallenbergs väg 22

Villa
Högklint, Gotlands kommun

125 m²

4 rum

1 472 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 675 000 kr-4 %
Bostad&Öliv Fastighetsmäklare på Gotland AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 feb. 2026

Kung Magnus väg 34

Lägenhet
Visby Öster, Gotlands kommun

73,5 m²

3 rum

5 624 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 000 000 kr+20 %

54 422 kr/m²

visbymäklarna AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 feb. 2026

Humlegårdsvägen 13

Lägenhet
Visby - Länna, Gotlands kommun

38 m²

1 rum

3 580 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr-7 %

34 211 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2026

Appellstigen 18

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun

53 m²

2 rum

4 114 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 275 000 kr±0 %

42 925 kr/m²

Mäklarhuset Gotland
Humlegårdsvägen 31, Visby - Länna, Gotlands kommun
  • Såld 18 feb. 2026
profilfoto på mäklare
MariaSondell

Humlegårdsvägen 31

Lägenhet
Visby - Länna, Gotlands kommun
HusmanHagberg Gotland

55 m²

2 rum

4 319 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr+3 %

36 364 kr/m²

HusmanHagberg Gotland
HusmanHagberg Gotland
Levide Lövskogen 5, Levide, Gotlands kommun
  • Såld 18 feb. 2026

Levide Lövskogen 5

Lägenhet
Levide, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby

86 m²

3 rum

4 492 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 650 000 kr±0 %

7 558 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 feb. 2026
profilfoto på mäklare
PeterTumegård

Gula Hönan

Villa
Ronehamn, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

30 rum

1,6 ha

Slutpris 3 500 000 kr-19 %
Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 feb. 2026
profilfoto på mäklare
KristianSahlén

Boge Friggars 158D

Tomt
Norra/nordvästra/nordöstra Gotland, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland

3 978 m²

Slutpris 995 000 kr±0 %
Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland
Fole Lillfole 412, Fole - Mellersta Gotland, Gotlands kommun
  • Såld 14 feb. 2026

Fole Lillfole 412

Tomt
Fole - Mellersta Gotland, Gotlands kommun

3 880 m²

Slutpris 650 000 kr-7 %
Mäklarhuset Gotland
Fole Lillfole 414A, Fole - Mellersta Gotland, Gotlands kommun
  • Såld 14 feb. 2026

Fole Lillfole 414A

Tomt
Fole - Mellersta Gotland, Gotlands kommun

3 866 m²

Slutpris 650 000 kr-7 %
Mäklarhuset Gotland
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2026

Byrumsgatan 22

Lägenhet
Visby Södercentrum, Gotlands kommun

80,5 m²

3 rum

6 404 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 000 000 kr+14 %

49 689 kr/m²

visbymäklarna AB

Visar 101 - 150 av 2500

Artiklar från Hemnet